GalantWeb

Automatická Převodovka

Offline natassam

  • Quo vadis domine...
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
    • http://-
Tak mám za sebou výměnu oleje a filtru u mého automatu. Jsem však z toho zmatený více než před výměnou. Postupoval jsem přesně podle návodu který jsem dostal, tj. vymněit filtr, atd,atd. nalít 3 litry oleje, nastartovat motor s řad.pákou v neutrálu a potom dolít zbytek oleje. A nyní jsem u toho, co mě velmi mate a znepokojuje mě. Podle tvrzení jedněch se mělo do automatické převodovky vejít přes 6l oleje, podle technika v Brnocaru 7,8l oleje ,ale toto vše nějak neplatí o té mé převodovce. Po nalítí 3l, nastartování a dolití dalších 2l (tedy celkem 5l) a vatažení měrky, začal olej téct z převodovky ven a na měrce byl až po vrch měrky- ne ryska, ale těsnění měrky. Upustili jsme proto ještě asi 1,5l oleje a je stále nad ryskou maxima. Převodovka řadí normálně baz škubání nebo nějakých pazvuků. Je možné, že mám třírychlostní převodovku a tam že se vejde oleje méně a nebo kde je "zakopaný pes"??? Abych se přiznal, tak mě to nenechává klidným a znervózňuje mě to. Zná někdo vysvětlení?? :ph34r:  :confused:  :omg:  
natassam


Offline BAD

Citovat
Tak mám za sebou výměnu oleje a filtru u mého automatu. Jsem však z toho zmatený více než před výměnou. Postupoval jsem přesně podle návodu který jsem dostal, tj. vymněit filtr, atd,atd. nalít 3 litry oleje, nastartovat motor s řad.pákou v neutrálu a potom dolít zbytek oleje. A nyní jsem u toho, co mě velmi mate a znepokojuje mě. Podle tvrzení jedněch se mělo do automatické převodovky vejít přes 6l oleje, podle technika v Brnocaru 7,8l oleje ,ale toto vše nějak neplatí o té mé převodovce. Po nalítí 3l, nastartování a dolití dalších 2l (tedy celkem 5l) a vatažení měrky, začal olej téct z převodovky ven a na měrce byl až po vrch měrky- ne ryska, ale těsnění měrky. Upustili jsme proto ještě asi 1,5l oleje a je stále nad ryskou maxima. Převodovka řadí normálně baz škubání nebo nějakých pazvuků. Je možné, že mám třírychlostní převodovku a tam že se vejde oleje méně a nebo kde je "zakopaný pes"??? Abych se přiznal, tak mě to nenechává klidným a znervózňuje mě to. Zná někdo vysvětlení?? :ph34r:  :confused:  :omg:
jasan měls rozebranou převodovku nebo si jen vypouštěl?? jesli si jen vypouštěl tak tam dáš max 4 litry z automatu nevypustíš všechen olej musel bys jí rozebrat....
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline natassam

  • Quo vadis domine...
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
    • http://-
Jen jsem vypouštěl.Takže nyní tam mám směsku 2/3 nového a 1/3 starého oleje? To není asi to nejlepší ale asi to zase až tak nevadí jinak by to vyřešili jinak. Nebo se pletu?? :ph34r:  :confused:  :omg:  
natassam


Offline BAD

Citovat
Jen jsem vypouštěl.Takže nyní tam mám směsku 2/3 nového a 1/3 starého oleje? To není asi to nejlepší ale asi to zase až tak nevadí jinak by to vyřešili jinak. Nebo se pletu?? :ph34r:  :confused:  :omg:
je to v pohodě jenom bych upustil po rysku  :rolleyes:  buď v klidu stalo se mi to samý .... hlavně měř za běhu motoru
« Poslední změna: 24.05.2006 - 16:42:12 od BAD »
BMW 745i, V8, 332 PS