GalantWeb

Hvizdani...

Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
tak se mi v sobotu stalo nasledujici.
po nastartovani mi docela silne hvizdalo , kdyz jsem seslapl spojkovy pedal. v zavislosti na velikosti seslapnuti to hvizdalo ruzne.  nekdy min, nekdy vic...
po delsi jizde se to jaks taks srovnalo, ale tu a tam je to slyset bylo. ale podstatne min


pak se to uklidnilo, a vcera to bylo naprosto bez problemu.

dneska jsem s tim zatim nejel, ale docela me to vydesilo...

nevite co by to mohlo byt? nerad bych nekde zustal stat s nepojizdnym autem a rozbitou spojkou?...
« Poslední změna: 11.09.2006 - 16:12:13 od shark »
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
asi to bude mít smysl řešit až to začne dělat znova


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Co napnutí řemenů? Taky mi to občas hvízdalo po nastartování, s Drakem jsme je přitáhly a pohoda.
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline Integer

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 229
    • youtube.com
Citovat
Co napnutí řemenů? Taky mi to občas hvízdalo po nastartování, s Drakem jsme je přitáhly a pohoda.
To by mu ale nemenilo zvuky v závyslosti na vytlačení spojky .... Asi by som pozrel na lamelu.
Mitsubishi Lancer 1.5GLXi 8V 1990 (7'x15' MOMO X 205/50/15)
http://www.youtube.com/profile?user=integer5


Offline BAD

Citovat
tak se mi v sobotu stalo nasledujici.
po nastartovani mi docela silne hvizdalo , kdyz jsem seslapl spojkovy pedal. v zavislosti na velikosti seslapnuti to hvizdalo ruzne.  nekdy min, nekdy vic...
po delsi jizde se to jaks taks srovnalo, ale tu a tam je to slyset bylo. ale podstatne min


pak se to uklidnilo, a vcera to bylo naprosto bez problemu.

dneska jsem s tim zatim nejel, ale docela me to vydesilo...

nevite co by to mohlo byt? nerad bych nekde zustal stat s nepojizdnym autem a rozbitou spojkou?...
ložisko?? a nebo Úplně něco jinýho  :rolleyes:  takhle po netu se to blbě poznává ...
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
...ja vim, ze se to blbe poznava...jenom jsem si rikal, jestli se nekomu neco takovyho nestalo ...abych vedel co to je. desim se toho, kolik zase bude stat oprava...tak abych aspon trochu vedel o co jde a nevzali me na hul, alebrz temhle vecem moc nerozumim... :(

mam uz s tim nalitano kousek pres 200 000, ceka me vymena oleje, filtru, svicek ,  brzd. kotoucu a destice...a dost by se toho jeste naslo a penez taky neni nekonecne mnoho...;-)
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
mě to začalo dělat něco podobnýho po výměně spojkovýho setu. Buď jsem špatně sestavil spojku nebo praskla pružinka co odtláčí spojkový ložisko od přítlačáku. Takže ložisko se pořád dotýkalo přítlačáku a po cca 2 měsících to začalo popískávat. Nakonec jsem to vyřešil tak, jak je to vidět v našich autech.

Zkontroluj si tedy, jestli se ti ložisko stále nedotýká. Osobně si myslím že to tím není, ale zkontrolovat to můžeš  ;)  


Offline Kovy

Dle mě je to spojkové ložisko.
Taky jsem si myslel že je to nějaký řemen ale na ty mačkání spojky nějak vliv nemajá.
Pískání jesem slišel ze začátku slabě a postupem česu zesiluje. -_-
Píská mi to už 20 tis. km.  :pinch:
Mechanik mi zdělil že to může pískat ještě 10 tis. ale taky nemusí. Je to prý poslední fáze před tím než začne ložisko vibrovat a rezonovat.
Vzhledem k tomu že spojka má najeto téměř 200tis. nechám ji vyměnit komplet.

Buď kup ložisko, nebo pořádný zesilovač  ;)


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
hmmm...nevesele zpravy...pokud by to , nedej boze bylo to lozisko. kolik tak stoji oprava ?
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
ložisko stojí cca 700-1500Kč. Ale nejhorší je vydolovat převodovku ven. Když už to bude rozebraný je lepší vyměnit rovnou vše lamelu + ložisko a případně i přítlačák


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
tak uz je temer jisty, ze je tam neco blbe...ted to sice tolik nehvizda, ale trochu prece. a kdyz mackam spojkovej pedal, tak se ozyva takovej divnej hučivej zvuk (nevim jak presne to popsat) a chvilema si to hvizdne. takze me ceka oprava.
kluci, vy tu mate zkusenosti, vite o nekom, kdy by to solidne udelal a chtel za to primerenej peniz ?
v dalcaru by me vzali na hul co se penez tyce, a jinej servis mitsubishi v praze neznam.
poradite nekoho ?  
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
To přece nemusí být servis mitsu opravu svede kdejaký servis.
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
to jo, netvrdim, ze to musi bejt zrovna mitsubishi...ale zase bych nerad, aby to byl nekdo , kdo galanta uvidi poprve a bude se na nem ucit co a jak...

takze klidne neznackovej servis, ale nekoho kdo galanty v praze umi... :confused:  
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Pepe

Citovat
Co napnutí řemenů? Taky mi to občas hvízdalo po nastartování, s Drakem jsme je přitáhly a pohoda.
To by mu ale nemenilo zvuky v závyslosti na vytlačení spojky .... Asi by som pozrel na lamelu.
ZkÚsil niekedy vypnÚ
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001