GalantWeb

Motor strašně dýmí

guest2672

  • Host

Offline Vojta

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16

Offline Pepe

Proč tam serete 100 oktanové benziny , to potom přestavujete rozdělovač ? Jeden ze způsobů jak oddělat motor .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Pepe má recht.
Já tam občas naleju co tak různě najdu archivní benzín a je mu to buřt. Pokud v něm nebude moc vody nebo nečistoty tak pojede na cokoli.

Ale z5 k tématu.

Změř tlaky ve válcích, ať se máme od čeho odpíchnout.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


homo15

  • Host
Pepe má recht.
Já tam občas naleju co tak různě najdu archivní benzín a je mu to buřt. Pokud v něm nebude moc vody nebo nečistoty tak pojede na cokoli.

Ale z5 k tématu.

Změř tlaky ve válcích, ať se máme od čeho odpíchnout.

jaký je rozdíl mezi 100 oktanovým a archivním benzínem  :angry: ?


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
50 oktanů? :-D
100 oktanů dávám do auta už 7 let,hlavně proto,že Shell má i čistit motor a motor zatím maká.
Můžu si to dovolit,páč tankuju 1 ročně,no vyjímečně 2x ale při denním provozu by byl nejspíš 95 okt.
« Poslední změna: 30.10.2015 - 20:10:48 od Rob »


homo15

  • Host
50 oktanů? :-D
100 oktanů dávám do auta už 7 let,hlavně proto,že Shell má i čistit motor a motor zatím maká.
Můžu si to dovolit,páč tankuju 1 ročně,no vyjímečně 2x ale při denním provozu by byl nejspíš 95 okt.

což znamená že s micákem vůbec nejezdíš, když tankuješ jednou ročně  :anz:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo je to jen uloženka,vyjímečně "náhradní vozidlo".


homo15

  • Host
Jo je to jen uloženka,vyjímečně "náhradní vozidlo".

je to klenot kterého si šetříš, ti dám náhradní vozidlo   :kiss:  -_-


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Vojta

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
jasan, pokusím se sehnat nějaký ten měřák, a dám se do toho. Jen ještě jaký je normální tlak ve válci? +-
 


Offline Pepe

Nový motor tlačí 11,4 bar.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Vojta

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Nevím jak to říct ale gali se nějak zázračně spravil, nedokážu si to sám vysvětlit, ale asi před týdnem jsem ho zkusil nastartovat a to dýmení postupně přestávalo, tak jsem zajel na benzinku a natankoval "normální" benzín žadnou vervu 100 (tu už nikdy do nádrže cpát nebudu). A prostě nic. Možná to bylo tím že jsem vyčistil ten PCV ventil...nevím. Prozože i po tom vyčištění to furt dýmilo, asi to dohltalo zbytky z toho sání. V pátek jsem si troufnul s ním jet 700km do čech a zpět. Olej a voda OK. Každopádně díky všem za odpovědi.


Offline Pepe

Když dostane co mu patří , poděkuje .  :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


homo15

  • Host
stejně je to divné   :angry: , říkáš si natankuju lepší benzín a ono by ti to postupem času ničilo motor ? hmm  :angry:  :angry: 


Offline Pepe

Jestli chceš tankovat 100 oktan benzín , musíš tomu přizpůsobit i další části elektro ovládání motoru . Předstih , vlézt do ECU a nastavit mapování knok senzoru, kvůli detonačnímu spalování a jiné . -_-

  https://www.oleje.cz/forum/shell-v-power-t28.html
« Poslední změna: 09.11.2015 - 14:40:16 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
Verva - Mám dojem že to jsou Poláci tak se pak nedivte.


homo15

  • Host
Jestli chceš tankovat 100 oktan benzín , musíš tomu přizpůsobit i další části elektro ovládání motoru . Předstih , vlézt do ECU a nastavit mapování knok senzoru, kvůli detonačnímu spalování a jiné . -_-

  https://www.oleje.cz/forum/shell-v-power-t28.html

já jsem právě před měsícem tankoval za pjéťo shell v power 100 - za účelem údržby motoru, určitě chápete, prý to má mít čistící účinky a prostě "propláchout trubky" no a motor to vzal dobře, tankuju na vybraných benzinkách pač GDi je samo o sobě velmi náchylný právě na pohonné hmoty  :angry:  :angry:  :angry:  :mellow:


guest2672

  • Host
každého věc kde tankuje ale občas se narazí na testy benzínek a zrovna Shell u nás nevyšel vůbec dobře ale naopak v Německu zas nejlépe u nás vyšla dobře Benzina jak to doopravdy je nevím ale ani bych se tomu nedivil.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
U nás je shell nitro+ racing,jediný benzín,co se vozí z Německa.Ověřeno. :mellow: