GalantWeb

2.5 Vs 2.0

Host · 21 · 7803

Host Petr

  • Host
Ahoj, mam v umyslu zakoupit Galanta VI. Vaham mezi 2.5 a 2l. Jak moc maji tyto motory odlisnou spotrebu a vykon? Rad bych 2.5, libi se mi vykon a kroutak, ale bojim se spotreby (hlavne ve meste). Ktery motor mi doporucujete z hlediska spolehlivosti? Dekuji za rady.  


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
kup si tu V6....pak budeš naštvanej a budeš přemejšlet, jak to jezdí.... :)  
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Já bych doporučil taky V6 2,5. Ten šestiválcový šepot je prostě božský. Spotřeba ve městě, když jezdíš normálně, je tak kolem 9 litrů. Ale pokud to budeš honit s klimou, tak i 13 litrů.  :hehe:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
POtvrzuji  ten šepot a když ho přšlapneš a uslyšíš hřmot motoru garantuju Ti že si budeš i vypinat radio....pokud maš rád pěknej zvuk motoru....jdi do ni....jenta spotřeba 13l je mimo muj dosah ....je pravda
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Host Petr

  • Host
a na kolik ma vlastne nadrz? :)) nene 13 je moc, mate nekdo 2litra? za kolik jezdite? Rad si zajezdim, ale to auto me bude zivit, takze spotreba asi nakonec zvitezi. Leda ze by 2l zral po praze stejne (neni vylouceno) a tak to pak jooo :)) Na co si mam dat pri koupi pozor? neni 250tkm na tohle auto uz moc? Koukal jsem do elitu a spocital rozvody na necelou 8tkc a spojku na 7tkc, je to mozne? co stoji napr vodni pumpa (tu tam nemaj). Diky  


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
nadrž ma na 62litru....spojku potvrzuju 7ooo,- rozvody jsem sehnal ze 6ooo,- a vodní pumpu?To opravdu nevím a 250 000km na V6 není zase tak moc ja o tom uvažuju (o rozvodech a o spojce"zatim se mi pořad valí v kufru" )jen jako o prevenci ale kamarad v dílně mě ujisti že sem prej matěj a že to ještě dlouho nebudu potřebovat.V Elitu Ti prodaj cokoliv a cukaj se když Ti to nepasuje a chceš to vyměnit nebo vratit.Taky me to teměř živí a celkem to jde.... ;)
« Poslední změna: 19.01.2006 - 16:24:47 od kenry »
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
vodní pupu jsem měnil na dvoulitru. Přes známýho byla za 1700, jinak 2100.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Host Petr

  • Host
Stve me to minimum cesky psanych informaci. Na zahranicnich strankach tu 2,5 nedoporucujou. Nepisou ale proc. Je nejaka cesky psana recenze na tuhle VI? Chtel jsem ho uz od roku 97 co se zacal vyrabet. Teprve az ted se k nemu snad uz dostanu  :rolleyes:  


Offline moskal

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 55
Ahoj mam motor 2.0 16V 100kW r.v.97 auto mam necely mesic, takze spolehlivost se teprve ukaze, ale zatim vse OK (nalitano 210tis - pravidelne servisovano)
Meril jsem orientacne spotrebu:

Mesto(cesta z centra Prahy na okraj a zpet) svizna jizda - do 10l

Dalnice jizda 120-140km/h do cca 8l mozna i mene

Dalnice 160km/h  10l

Okresky jsem zatim jezdil malo.

Kolik mate spotrebu ostatni?
Galant Combi 2.0 100kW r.v.97, Zizkov
Moskvic 412 1.5 55kW r.v.75


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
98 2.0 a kombinovaná je teď v zimě 8-9l na 100 - denně 100km najedem. Jinak ale za tepla kolem 7l - kombinovaná... tenhle už má nádrž na 64, no 2 litry žadnej zazrak...  :) , jo a nejezdíme po nějakejch kotárech, ale taky po městě... takže ta kombinovaná je 80km po dálnici a zbytek město a tak.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
už jsem to taky někde psal. Mám 2.0 1995,l překopanej výfuk (teda on už tam pomalu vlastně žádnej není) ale průměr mám 11,2/100. Taky jezdím převážně jenom město a celkem svižně.


Offline BAD

Citovat
Ahoj mam motor 2.0 16V 100kW r.v.97 auto mam necely mesic, takze spolehlivost se teprve ukaze, ale zatim vse OK (nalitano 210tis - pravidelne servisovano)
Meril jsem orientacne spotrebu:

Mesto(cesta z centra Prahy na okraj a zpet) svizna jizda - do 10l

Dalnice jizda 120-140km/h do cca 8l mozna i mene

Dalnice 160km/h  10l

Okresky jsem zatim jezdil malo.

Kolik mate spotrebu ostatni?
strašně záleží jaký kdo město jezdí ... a z centra prahy svižně ???  :omg: to se mi eště nestalo mimo nocí a víkendů  jinak já jezdim průměr kolem 14 až 15 taky svižnějc  -_-  
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Citovat
Ahoj mam motor 2.0 16V 100kW r.v.97 auto mam necely mesic, takze spolehlivost se teprve ukaze, ale zatim vse OK (nalitano 210tis - pravidelne servisovano)
Meril jsem orientacne spotrebu:

Mesto(cesta z centra Prahy na okraj a zpet) svizna jizda - do 10l

Dalnice jizda 120-140km/h do cca 8l mozna i mene

Dalnice 160km/h  10l

Okresky jsem zatim jezdil malo.

Kolik mate spotrebu ostatni?
Mám stejný motor (rok a  dva měsíce) a spotřeba mi vychází hodně podobná, teď v zimě po městě je to samozřejmě horší, ale jinak spokojenost.

Trochu mimo téma: Jak startujete v zimě, necháte motor chvilku bežet aby se zahřál nebo rovnou vyrazíte? Já ho většinou nechám trochu zahřát než ot. klesnou alepoň na 1 tis a pak vyrážím, ale v manuálu jsem se dočet, že motor nemá dlouho běžet na prázdno, nebo něco v tom smyslu.
« Poslední změna: 22.01.2006 - 18:29:09 od George »
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline BAD

Citovat
Citovat
Ahoj mam motor 2.0 16V 100kW r.v.97 auto mam necely mesic, takze spolehlivost se teprve ukaze, ale zatim vse OK (nalitano 210tis - pravidelne servisovano)
Meril jsem orientacne spotrebu:

Mesto(cesta z centra Prahy na okraj a zpet) svizna jizda - do 10l

Dalnice jizda 120-140km/h do cca 8l mozna i mene

Dalnice 160km/h  10l

Okresky jsem zatim jezdil malo.

Kolik mate spotrebu ostatni?
Mám stejný motor (rok a  dva měsíce) a spotřeba mi vychází hodně podobná, teď v zimě po městě je to samozřejmě horší, ale jinak spokojenost.

Trochu mimo téma: Jak startujete v zimě, necháte motor chvilku bežet aby se zahřál nebo rovnou vyrazíte? Já ho většinou nechám trochu zahřát než ot. klesnou alepoň na 1 tis a pak vyrážím, ale v manuálu jsem se dočet, že motor nemá dlouho běžet na prázdno, nebo něco v tom smyslu.
nevim jak u aut, ale u motorky je to tak že by se neměla točit výš než 4 tis otáček ( z 14500) do tý doby než se zahřeje na provozní teplotu ...
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Jo no je to pravda, že by se to mělo nechat zahřát, ale pokud to nevytáčíš a neženeš to naplno, tak když pojedeš v klidu (do 3000) tak to nemusíš moc čekat... Jinak motor trpí  :cry: , protože tam sou hodně velký teplotní rozdíly. Slyšel sem příhody, kdy u starejch dieselů při takovým zacházení vylítla klikovka, ještě když se do sání přidal ethanol, aby to líp naskočilo, naštěstí ty dnešní motory naskočí většinou aji bez toho, to sme zatím do auta nedávali  B) , leda do traktoru nebo multikáry :ph34r:  


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Schválně jsem se díval do manuálu, kde píší "Vyhýbejte se zahřívacímu běhu motoru.Vyjedeme bezprostředně po nastartování motoru." Samozřejmé je motor nsvytáčet když není zahřátý.
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Ja mam spotrebu ve městě kolem 12l a dalnice kolem 15l ale litam s tim takze zatim nejak na benzin nekoukam....ale presny to neni je to jen z km a beru porad plnou.....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Guest

  • Host
Za loňský rok průměrná spotřeba 8,92 l na 100 km najeto asi 45000 km. Jezdím zhruba půlku město půl ven. :)  


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
To jsem byl já, opět jsem se nepřihlásil :P  
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw