GalantWeb

Naklápění světel

Offline Pepe

Vyleštil jsem Fildovy světla a tohle stejné .  Nic , neberu je , třeba se časem něco ukáže  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ten kluk,co jel do UK dělat snad zedničinu (Fabregas??) by něco nesehnal?


Offline Pepe

 U vidíme ...........
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Pokud jsi nevyhodil staré motorky , na nich se naučíš zkracovat a prodlužovat chod pro správné naklopení paraboly .  Jde o to , že táhle vepředu je pohyblivé pouze v podélné ose a šestihranem jej prodloužíš nebo zkrátíš . Při nastavení ve světle , musí být parabola nakloněna co nejvíc dolů , aby šel krok zkrátit . Jiná možnost je , pomocí šroubů na nastavení paraboly ve směru horizontálním - zleva doprava a obráceně - lze těmito šrouby parabolu zvednout .
je to formou kroků nebo se musí páčka držet ?


Offline Pepe

 Naklápění světel je krokové , stačí přepnout o jednu nebo více poloh a motor kopíruje povel .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
zkoušel jsem všechno možné a nic,  je někdo z ostravska kdo by je pošteloval, nabízím 400,-


Offline Venda_K

zkoušel jsem všechno možné a nic,  je někdo z ostravska kdo by je pošteloval, nabízím 400,-
Tohle jsi viděl? A ještě mě napadá, že si pleteš ovládání el. zrcátek s naklápěním světel. Pokud používáš ten joystick, který má na sobě značky L a R. Tak to je pro naklápění zrcátek. Ovladač pro světla, kterým řídíš vertikální osu světel (nahoru či dolu) je kousek od  tlačítek pro aktivaci mlhovek. Vypadá to podobně jako rolovací kolečko u počítačové myši. Je u toho i znak světel se stupnicí od 0 do 4 (myslím si že to značí počet osob v autě.) Přeci jen, čím více je auto zatíženo, tím svítí více do dálky. Kdyby jsi si stáhl ten manuál, který tu mají v EN, tak by jsi to našel taky. Stačí jen hledat :)
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
To vím nejsem idiot zkoušel jsem manuálně štelovat šroubama ve světlech, i celé světla jsou na max nahoru ale stejně svítí dolů


Offline Venda_K

Netvrdím o tobě, že jsi idiot, tak na mě hned nevyjížděj. Popravdě já nevím co ty vše víš. Takže ti popisuji postup jako dítěti. Ještě se zeptám, zda víš, že 0 u toho štelování je vysoko a 4 nejníže. Snad se tě zase nedotknu.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
U prvního žraloka původem Rakousko,byly ve světlech xenony a spínač naklápění byl schválně poškozen,koupil jsem jiný použitý za 500.


Offline Pepe

 klasické štelování paraboly je na 4. bodech , z toho jeden je motůrek . Když šroubem točíš doprava - tak se parabola k tobě přibližuje - směr světelného kužele stoupá  , to platí pro horní šrouby . Tytéž šrouby se použijí na směrovou korekci - doleva - doprava .    Spodní šroub  a  motor tam platí obrácený postup - protože po šroubu plave matice , uchycená v parabole . Takže směr otáčení doprava - světlo klesá .   Podíval bych se na uchycení žárovky , je možné , že není pořádně v objímce .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Venda_K

klasické štelování paraboly je na 4. bodech , z toho jeden je motůrek . Když šroubem točíš doprava - tak se parabola k tobě přibližuje - směr světelného kužele stoupá  , to platí pro horní šrouby . Tytéž šrouby se použijí na směrovou korekci - doleva - doprava .    Spodní šroub  a  motor tam platí obrácený postup - protože po šroubu plave matice , uchycená v parabole . Takže směr otáčení doprava - světlo klesá .   Podíval bych se na uchycení žárovky , je možné , že není pořádně v objímce .
No ty vole Pepe! To by mohlo být ono. Přeci H7 můžeš osadit u Galanta o 180* obráceně, a pak ti svítí nahoru na veverušky. Takže zkusit otočit žárovku a ujistit se, že sedí správně v objímce.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Bayern

No ty vole Pepe! To by mohlo být ono. Přeci H7 můžeš osadit u Galanta o 180* obráceně, a pak ti svítí nahoru na veverušky. Takže zkusit otočit žárovku a ujistit se, že sedí správně v objímce.

 :undecided: tak to jsem se tom případě vždycky trefil správně   :angry:  :angry:


Offline Venda_K

:undecided: tak to jsem se tom případě vždycky trefil správně   :angry:  :angry:
To poznáš hned, že svítíš výš. Nehledě na to že tě začnou protijedoucí auta problikávat, ať dáš tlumený. Následně je ty problikneš dálkovýma  :evil: a jedeš dál. A pokud se ti stane víckrát, že tě auta na 15km problikávají, tak už mi dojde že ji mám obráceně. Je to zajímavé, alespoň u mého žraloka je to znát.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031