GalantWeb

Vypadnutí motoru za jízdy

Offline Venda_K

:o Ne , tahle diskotéka neukazuje na žádnou závadu .
Dotaz. Smíš startovat, když máš propojený pin 1 a 4? Myslel jsem si, že tím jak máš piny propojeny, tak můžeš poškodit jednu z jednotek v autě. Nejedná se o tento případ?
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

 Když mám připojen diagnostický kabel , můžu motor nastartovat , toto propojení nezkratuje paměť ECU .
 Když ale chci dostat DTC z paměti , nedostanu je při nastartovaném motoru . I datalog se zastaví a přepne do čtení DTC . Tudíž musíš vědět , co vlastně z ECU chceš .   U tohoto motoru bych doporučoval zkontrolovat rozvod a nastavení snímače vačky . Případně zkontrolovat snímač klikovky , když už bude dělat rozvod .

Chtělo by to Vag Kom kabel    s úpravou  a  evoscan .Openport 1.3D je drahý
« Poslední změna: 06.10.2018 - 23:19:16 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
tak jsem se bavil s dalším mechanikem a říkal že když není v žádném válci tlak je motor KO(buď poskočil rozvod nebo ventily). Už mám domluvený jiný jen vyměnit kus za kus


Offline Pepe

 Chápu výměnu , ale nejdříve bych nechal nastavit rozvod na značky a opět změřil tlaky . Jinak budeš měnit pokaždé , když poskočí rozvod .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
To jsem z mechanikem domluvený že to udělá ale co jsem povzpomínal asi vím čím jsem motor dorazil byla to ta kovokeramika kterou jsem tam blbec nalil


Offline Pepe

 :'( :'( :'( Co vám ty motory udělali    :'( :'( :'( za co ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

Do motoru nic jiného, jen olej  ](-:  ](-: malinko odbočím - táta dal jednou do Peugeota 309 1.9d jakousi sra*ku do chladiče, která měla zacelit díry. Skončilo to těsněním pod hlavou


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
No podruhé už to neudělám a ani značku oleje nebudu měnit


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Nebudu tvořit další vlákno ale na funkčním motoru jsem objednal rozvody SKF myslím že solidní značka ale u vodní pumpy váhám a jakou značku popřípadě vybrat díky


Offline Pepe

 U dvoulitru je jedno kdo je výrobcem pumpy , tady to není součástí rozvodu . JPN , Graf , .....
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001