GalantWeb

pneu

Rob · 44 · 12590

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
MAXXIS,NEXEN aHANKOOK- znáte někdo tyhle pneu/letní/ jsou vubec použitelné nebo je to totální shit?


Offline Rafik

asi jako LingLong....když tuníš favorita, se kterým nepojedeš rychlejc než 80, tak budiž -_- já bych si to na auto nedal..
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Ja jezdim Nexen už 2 rokem a sem spokojenej... Hankook jsou taky dobrý gumy..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

Neříkám, že jsou to špatné gumy. Ale chtěl bych vidět nějaký nezávislý test mezi takovými no-name gumama a značkama jako Toyo, Michelin nebo Pirelli. Já osobně bych si je na auto nedal...
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline morfes

Jako Rafik!
Doporučil bych Ti Toyo Proxes T1-R...cena více než příznivá a auto jede jako přilepený :big grin:
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline estimator

ja mam maxxis letne gumy uz druhu sezonu a som spokojny niekto mi ich odporucil podla vysledkov testov a aj nazorov nemeckych uzivatelov a aj realita mi vyhovuje  :-D :-D su tusim "V" co ani zdaleka nie je 80tka  :big grin: :big grin:

vobec by som sa toho nebal otazka je ci ich Rafik aj skusal alebo princip jedna babka hovorila..... :P :P :P
vobec by som nehodnotil to co som sam nevyskusal to je moj nazor resp. niekto iny  :-D :-D
« Poslední změna: 12.03.2009 - 10:55:47 od estimator »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
ještě jsem našel 215/50 R17 - ACCELERA ALPHA XL 91V  ,cena 1830kč :o
« Poslední změna: 12.03.2009 - 11:05:50 od robb »


Offline estimator

ještě jsem našel 215/50 R17 - ACCELERA ALPHA XL 91V  ,cena 1830kč :o

nepoznam skus pozriet nejake testy v tom tvojom rozmere bo vysledok testu gumy jedneho rozmeru moze byt iny ako vysledok testu tej istej gumy v inom rozmere.......a pneu na ktore nenajdes ziaden test ani skusenosti inych neber.....


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
ted mi známý nabízí falken 912 za 2600kus,tak je vemu, tyhle http://www.pneunet.cz/pneu/13380/falken-ziex-ze-912-215-50-R-17-91-V-letni/
tady za tu cenu je už nemají.
« Poslední změna: 12.03.2009 - 19:44:23 od robb »


Offline morfes

Já teda nevím jaká je tvoje finanční situace, ale na pneumatikách bych nešetřil...je to základ! Kor na šestivál...šetříš na nejhorším místě, co jde!
Kup nějakou osvědčenou kvalitu...
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
falken jsem měl a byl jsem spokojenej, sháněl jsem je zase a byly momentálně vyprodaný, proto jsem se sháněl po jiné značce zhruba za stejnou cenu, no a nakonec jsem FALKEN sehnal na praze 4 :mellow:
« Poslední změna: 12.03.2009 - 12:34:58 od robb »


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Ono ...vlastně nejde jinak než souhlasit,..... kvalitní pneu je základ že si na tom nerozemeleš někde hubu..  je sice pravda že v dnešní době platíš převážně značku, ale zase i tím pádem kvalitu..
A tady se nic podobného co si psal neoběvuje, převážná většina je tu Bridgestone - Goodyear - Kumho - A sem tam ten zbytek.... Barum tady nikdo nezná ..a ani nekupuje..  -_-
Kupuje se tu ověřená kvalita,... to jen kvám se dovážej srágory s číny,..už jen proto že čecháček má hluboko do kapsi tak proč jim nenabýdnout něco levného ,..že..
Každá guma se chová jinak na mokru a nebo na suchu,.  o teplotách povrchu ani nemluvě..
už je to dlouho,..ale viděla jsem test těchto neznám.pneu při umělé zátěži a maximální rychlosti uváděnou na pláštích,některý se toho testu ani nedožli, a guma lítala všude..

Kluci..........Nemá smysl šetřit....           za to   co se může stát ve 120 - 160km        to nestojí .
Dobso...


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Troufnu si odporovat Dobsonie - Ling Long a podobny sracky se dováží do celé eu, a dokonce i němci je kupují...

No, mam za sebou dost pneumatik a v klidu můžu říct, že pokud nejezdíš rally nebo s tim autem neblbneš, tak rozdíl mezi pneumatikama nepoznáš..

Měl sem letní od Barum, od Dunlopu, od Yokohamy, Nexenu a atd.. Na gumách se nešetří, ale rozdíl mezi nima je minimální..  Mezi značkovýma a normální řidič to pozná maximalně na tom, jak se ojedou v závislosti na ujetých km.

Styl jedna paní povídala je v českých luzích a hájích normální. Všechny ty adac a tuv testy kolem pneumatik jsou objektivní asi jako já v názoru na VW a koncern.. :evil:

Toyo jsou slušný, Hankook dává pneumatiky třeba Fordu i na 2.5 Mondeo..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline morfes

Ty jak mám já jsem viděl i na pár VR4 a Evolutionech :evil:

Jinak je tu ještě jeden aspekt...hlučnost. Věřím tomu že ty nonamy jsou hlučnější (pouze domněnka, nemám zkušenost, ale v testech to udávali)! Hezky je to poznat v mým autě třeba ve 150 na dálnici se zimákama 15" (nonamy ani nevim jaky) a letňákama 17" (Toyo). Zrovna teď o víkendu jsem jel domů přezout a na zpáteční cestě jsem zkusil rádio a jeho hlasitost...normálně mám třeba v 90km/h nastavených 20 (tam jsou ty stupně, jako hlasitosti)...při těch 150 jsem měl na zimákách 35 (při 90km/h bych asi ohluchl) a na letňákách 27 na radiu.

Docela dost velký rozdíl, ale jak říkám s nonamy nemám zkušenost, ale nebál bych se tvrdit, že je to obdobné a ten hluk od kol je dost nepříjemný;)

O povídání se spolujezdcem při přechodu z Pirelli P7 na ty Toyo co  mám teď, za normálních rychlostí, ani nemluvim!

Dbal bych i hodně na komfort cestování pokud jezdíš dálnice atak...
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

Měl jsem:
Bridgestone Potenza - original z výroby na galantu z roku *92. Vydržely cca 80tis km a spokojenost.
Kumho 712 215/40/17 - trochu tvrdší směs gumy a tolik se nesjížděly, na vodě průměr a šípový vzorek je sice hezky, ale hlučnější.

Na legnumu jsem měl Barumky pro japonský trh :-) Made by Continental a pak už jen ty jejich čajové značky. Byly to gumy na dojetí. Celou cestu z Anglie krasně tichy , ale jen co jsem v jel na český silnice začaly hučet :-)

Aktualně Pirelli Zero Nero 225/45 R 17 a ty drží jak přibitý, jen se rychle sjíždějí

Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rafik

Co si Draku myslíš ty jako odborník na všechno o těch levných značkách pneu?
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Drak

z těch "levnějších" jsem měl akorát Kumha a za tu cenu sloužily dobře. Vyloženě levný kopie z činy bych neriskoval. Nikdo neví jakou technologii tu gumu upekli a co do ní zapekli :-)
Na druhou stranu i značková guma může stát za prd, když se nepovede :-) Na služebním mě zklamaly Dunlopy, co se dávaly na škodofky a GoodYeary , který v terénu staly za prd (vůbec nezáleželo jestli to byla šotolina, bahno, nebo jen travnatý povrch) a na silnici jsem si připadal jak když jedu v traktoru.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Misak

Pridam svoji trosku,

Ceka me treti a posledni sezona na Goodyear Eagle F1. Prvni rok absolutni spokojenost, auto se nehnulo, nebylo mozny protocit kola pri rozjezdu, voda na silnici me netrapila. Jen maji sklon se vice sjizdet. loni uz to bylo slabsi na vode a letos to mam na klidny dojeti. Jak pise Drak, do terenu ne e. Hlina nebo trava do kopce nebo s plnou karou znamena okamzite konec cesty
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Miwi

chlapi, velmi slušný výběr pneu všech kategorií a značek mají na www.pneushop.cz .
A jinak uz třetí rok jezdím na pneu Nankang,vyrobeno někde v Asii, a nemůžu říct křivé slovo ani při vyšších rychlostech.


Offline morfes

Goodyear Eagle F1 měl otecet na pažoutovi 607 a když jsem si já vybíral pneu, chtěl jsem je, ale řek v podstatě to samý jako Misak...na mokru ani ťuk druhou sezonu!
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy