GalantWeb

vypuštění chladící kapaliny-najde se rada?

Offline sejba

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 9
Čau odborníci na galanta- Mám dotaz ohledne chladící kapaliny.Vyměnoval jsem chladič za nový a přitom jsrm chtěl vyměnit i chladící směs, ale nevím jak je možné,že mi vyteklo pouze 3,2lit. a pak se tam vešlo taky něco málo přes 3l.Jak to mám vypustit všechno(má tam být 6l).Vypouštěl jsem to výpuštakem na chladiči a pak odpojil obě hadice do té horní jsem foukal jak blázen,ale už nic.PPOORRAADDTTEE PROSÍÍÍÍÍM. Díky předem. Mám galanta 1.8. 16V 85kw r.1995


Offline t.j.silence

No neviem. Ja mam Galant 2000 2.5L. Mal som informáciu že mi má vytiecť nejak 4,5 L a tiež som z toho vyžmýkal len niečo malo cez 3 L. Ale viem že vytieklo všetko, tak to budeš mať asi v poriadku. Výpust na chladiči by malo byť najnižšie miesto a ak aj niečo ostalo v bloku, tak je to zanedbateľné.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline sejba

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 9
To jo,ale v manualu píšou, že tam má být 6lit. tak kde je ten zbytek?
Dostal jsem radu,že to mám projet, aby se ohřál chladič, tím by měl zůstat otevřený termostat a vypustit to teplé než zavře termostat.Myslíte že by to mohlo pomoci,aby vytekli ty zbyvající(někde schovaný) 3 lit.
« Poslední změna: 19.02.2008 - 13:19:38 od sejba »


Offline Drak

správně se při výměně vody ještě povoluje zátka v bloku. Kde je u V6 a 2,0 vím. Ale z jistotou jestli je i u 1,8 nevím. A taky je potřeba mít naplno otevřené topení, aby voda vytekla i z výměníku v kabině.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline t.j.silence

Predtým ako som vypúšťal kvapalinu som urazil asi 85 Km takže termostat bol otvorený určite no aj vzhľadom na to mi vytieklo len niečo cez 3 L možno viac.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
u V6 je zepředu, za chladičem, na bloku motoru normální výpustný šroub... počítám, že u ostatních motorů bude taky, protože pumpa i termostat jsou nahoře a tak nevyteče to co je v bloku..... není to zátka!!!! zátky nepovolovat!!!! jsou tam proti roztržení motoru při zamrznutí!!!
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline sejba

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 9