GalantWeb

Galant 2.0 sohc turbo

Offline Jeldus

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 36
  • Mitsubishi Galant 2.0GLS 100kw
Zdravim vsechny ve spolek. Chci se zeptat zkusenejsich ohledne upravy motoru mam par napadu ale jako garazovej kutil nemam potrebny vedomosti zda li je nebo neni mozne co vymyslim tedy mam nekolik napadu ... prvni je proste vzit svuj motor 2.0 sohc 100 kw a udelat upravy tak aby motor vydrzel tlak z turba jde mi o to co vse je nutne vymnenit aby to motor ustal bez problemu. Pocitam s tim ze by se musela dat programovatelna ECU s individualnim nastavenim na to nastesti cloveka mam takze se tu bavime ciste o mechanicke uprave dal me napadla moznost dve na svuj sohc motor vymnenit hlavu a streva z dohc a pak oturbit ale vic me zajima muj prvni napad pokud ma nekdo radu jak na to budu moc rad diky ! :)


Offline Drak

finančně se vyplatí sehnat motor z eva 7-9 a vyměnit kus za kus včetně jednotky a dalšíhch drobností okolo.

Pokud budeš přestavovat atmosferický motor na turbo, tak zaleží jaké použiješ a jeho tlaku. Pokud nějaké nízkotlaké tak do cca0,6 baru. Nemusíš po mechaniké strnce dělat nic zásadního.

Pokud nějaké s větším tlakem, je to už na písty, ojnice, kliku, změnu komprsního poměru, jiné vstřiky atd.
Dál počítej ze spojkou a převodovkou. Stavající dlouho nevydrží cca 2x větší výkon.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jeldus

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 36
  • Mitsubishi Galant 2.0GLS 100kw
Rozumkm ze po financni strance to vyjde levneji uz je  pro to ze kovany pisty sou za 20000 a to je jen jeden z mnoha dilu motoru a celej motor se da sehnat za 70tisic spis jde o tu zabavu a pocit z prestavby proate mi jde spis o tu zabavu a pocit nez o penize a lehkost :) jinak jde mi o to aby se zlepsilo predevsim zrychleni nepotrebuju bambilion kilowat :) takze pokud by se dalo turbo do 0.6 baru tak by motor jak je mel vydrzet ? ;)


Offline Drak

teoreticky by to měl vydržet, tam pujde spíš o nastavení aby nevzniklo třeba detonační spalování a tím se nezničila hlava a nebo nepropalily písty.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)