GalantWeb

Výměna převodového oleje 2.0, 100kW, manuál

Offline Jeníček

A jak toho jako frajer mohl docílit? to si co 20t km rozebral motor, vypígloval ho a nazdar? nebo nějaký speciální přípravky do oleje?
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Ironjack00

Hele to nevim, ale prechoziho majitele se uz nezeptam. Napdaj me dve moznosti, bud byl motor menenej a ma najeto o hodne min, nebo se tam menil olej co 5000, nic jinyho me nenapada



Offline Werewolf66

takle to vypadalo i u me :),kdyz sem cistil hydra.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!



Offline Drak

no nevím, budeš potřebovat dvě balení a radši bych vyměnil olej za ten, co tam patři, než tam nalil opičí kapky
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já jen,že je to míň práce a kdyby to nefungovalo,tak bych teprve vyměnil olej.


Offline Drak

mín práce to je, to je jasný. Ted to musí někdo na vlastní převodovce otestovat :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
To bych i risknul,ale nevim,jak vyndat víčko oleje,mě to nejde a nechci ho ulomit.


Offline Drak

tam víčko není, leje se to tam trubkou od měrky oleje v převodovce. Jen ji vytáhneš a trychtýřem naleješ.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

V sobotu Jeníček vyměnil olej v převodovce - nově nalitý je Sunoco 75W90 Gl 4 a pravil že se řadí lépe . Tak jsem zvědav na pocity po víkendu . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
V sobotu Jeníček vyměnil olej v převodovce - nově nalitý je Sunoco 75W90 Gl 4 a pravil že se řadí lépe . Tak jsem zvědav na pocity po víkendu . :mellow:
ještě je brzo něco řešit až začne mrznout.


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Tak já Galanta v týdnu prodal, už jezdím Lancerem 1.6 a po Galantu se mi stýská  ](-: Jinak po ujetí 2000km na převodoý olej millers oil se řazení o dost zlepšilo, za studena krása, rychlosti tam za jízdy padaly krásně. Akorát nevyzkoušeno v mrazech  :mellow:


Offline Trewor

Jé Sweetytv tak snad bude novej majitel rozumnej a nezku** pěkný auto.
Prodals ho i s těma 17" OZ kolama?

pardon za plevel
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


guest2672

  • Host
dnes sem měnil těsnění pod víkem docela taky čistý motor ne?


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Byl to mladší kluk, ale vypadal celkem rozumně, tak snad se o něj postará. Prodal jsem ho i s kolama. Byla by mi kničemu


Offline Sir Dag

Snad to nebyl žádnej prznitelskej tuner a nebo nezkušenej řidič kterej to hned někde rozstříská...

Teď jsem přitáh jednoho galoše na díly a mám pocit, že v tom jezdili feťáci..opravdu jedním slovem mohu vystihnout to co jsem viděl když jsem si sednul do auta. HUMUS
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

Dag: az pritahnes zas neco stribrnyho, dej vedet, potrebuju blatniky :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

dnes sem měnil těsnění pod víkem docela taky čistý motor ne?
Koukám , že dvoulitry si tu čistotu drží lépe než dvaapůlky. Docela mě sejří problém s následným prolínáním oleje po výměně těsnění víka ventilů. Víko je tvořeno svařencem plechů - dvouplášť -  po vnějším víku stéká olej a prolíná ven, takže to po pár kilákách vypadá , že jsem nic neměnil .  ](-: ](-: Pro příště - jedině odmastit žlábek těsnění a zkusit dát silikon.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

pepe: ja uz to davam automaticky: Tmel-tesneni-tmel. Sem paranoidni :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!