GalantWeb

poradnej slusnej servis - praha

Offline johny11


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Chtěl bych dát nastříkat nový zadní nárazník, víko kufru a asi i 1 dveře.Víko a nárazník jsou ale bílé.Můžu to nejdřív napasovat na auto a lakýrník si poradí nebo to mám nechat nastříkat ještě před montáží?Jde mi o to ,aby se lakýrník dostal s barvou třeba i dolu do spoje blatník-nárazník.
P.S. víte o solidním lakýrníkovi v Praze?
A takhle to dopadlo.Kde se stala chyba?Lakýra tvrdí ,že ty chyby jsou v místech, kde to kitoval. :undecided:


Offline johny11

Cau,nechci lakyru urazet,ale co je to za blba?!  ](-:  ](-: Chyba je nejspis v nem,ne v kitovani,vypada to na hodne vrstev najednou,to znamena,ze kitoval,nasledne brzy strikal plnic,(pokud tam nejaky je) a brzy lakoval  :( bud kit,nebo plnic nestihli poradne vyzrat(vyschnout)Po naneseni prvni vrstvy barvy a potom laku,se zacalo vsechno odparovat.Taky mohl dat do plnice nebo do kitu malo tuzidla a nebo ta bila barva ve spod byla strikana barvou,kterou nitro redidlo dokaze narusit.Jako kdyz nastrikas nitro barvu na sintetiku.V tom pripade mel pouzit tzv. oddelovac,kdyz nevedel cim je to puvodne strikany,ten tomu zamezi.Skoda materialu i prace  :(


Offline johny11

Jinak oprava: Vsechno znovu,vsechno sundat dolu,nova barva musi pryc,starou barvu rozbrousit az do puvodniho plnice tzn. stara barva musi taky pryc,protoze nikdo nevi,co je to za material.Znovu kitovat,nechat poradne zaschnout a pak plnic,nechat poradne zaschnout a znovu barvu i lak.Hodne prace,uplne zbytecne  :(  :(


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No,je mi divný,že když jsem si to nastříkal sprejem, bylo to ok, pak jedu k němu a říkám mu, je tam měsíc starý sprej...hm, tak to musí dolu....., pak to dopadlo takhle,no a on mi povídá, že si musí zjistit, co tam dát za nějakej jinej plnič, aby se oprava povedla.Asi nezná oddělovač.Sprejem jsem dělal i nárazník, o měsíc dřív a na něm je lak od něj úplně v poho.


Offline johny11

Ja osobne bych takovou praci nepredal.Kdyz jsem zacinal,takove veci se mi stavaly,ale vzdycky jsem radeji delal do rana,abych to predal vporadku,casto se stavalo,ze jsem spis prodelal,nez si vydelal,ale chybama se clovek uci  :-D Lakovani je nekdy tak trochu alchymie  -_- Uz hodne dlouho jsem nevzal pistoli do ruky diky nemoci,nekdy to chybi.Preji lakyrovi hodne stesti a at se zadari  -_-.Ale v tomhle pripade bych ja osobne neresil jiny tip plnice,stale se to bude objevovat a jeho z toho klepne pepka,znam to moc dobre.Oddelovac je uz tet zbytecny,radeji bych brousil jak jsem popisoval nize.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jestli mi za 3 týdny zvedne telefon, tak dám vědět, jak to dopadlo.Asi mu nejdou vodorovný plochy.


Offline Jindřišák

Něco dost podobnýho se mi udělalo na kapotě s rok starým lakem.. Osobně nevím čím to po takové době, ale byli v té době slušný horka. Na tmavě fialový metle je to dost vidět, taková bílá pavučina, jako by popraskal svrchní lak, plocha asi 20cm2, takže nic velkýho, ale uprostřed kapoty to nasere. Chtěl jsem to nějak řešit, ale jesi to znamená celou kapotu znovu lakovat, tak to radši nechám tak ](-:
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Po cca půl roce druhého nového laku /ten 1. přes noc popraskal/,to vypadá při pohledu ze strany,že lak má tendenci opět popraskat,začínaj se malinko tvořit mapy,tam kde to po prvním laku popraskalo/to se jedná o víko kufru/.Na názníku mám asi 12 puchýřků.Nevim, co se zase nepovedlo,napadla mě jediná souvislost a to, že tyto 2 /USA/ díly měly na sobě bílou americkou barvu. :mad: :roll:


Offline johny11

To je prece uplne jedno, jakou barvu na sobe meli,myslim tim, ze je to barva z USA.Pochopil jsem dobre, kdyz popisujes popraskani, ze je to stejne popraskani, jako pred opravou?Ty puchyrky po dlouhe dobe lakovani na jiz dozralem laku, vetsinou vznikaji tim, ze podklad byl spatne odmasteny, nebo obrouseny.Mas-li foto, hod to sem.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
To jsem rád, že si se ozval zrovna ty :mellow:,je to asi flink,ale dveře a blatník ,co dělal zároveň s tím, jsou v poho, foto dám zítra až bude světlo. Je fakt,že by to asi jako reklamaci uznal a opravil by to v ceně +-700 za kus,jenže to je zase 3 dny bez auta a výsledek za pár měsíců-nejasný.Zimou to být nemůže, vždyť skoro nemrzlo.


Offline johny11

Neco o vadach v lakovani.


Offline johny11

Zimou urcite ne, pricetl bych to spise k spatnemu podkladu.Ten soubor co jsem poslal si prohledni, je tam nejake foto a rady  -_-


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jj, koukal jsem,možná jak mi tam dával ten oddělovač,tak ho dal málo,asi je to drahý. :'(


Offline johny11

To je spatny, chtelo by to pri praci si rozmyslet, jak to muze dopadnout  :(
Mam pocit, ze nezbyde nic jinyho, nez udelat opravu, jak jsem psal v predchozich prispevcich  :(


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No jo, ale podaří se jinýmu lakýrovi chytit stejný odstín?Tamten mi udělal aspoň rozstřik, ale zase jen z 1 strany! :evil:


Offline Majk MG

No prostě to odflákl .... ono taky záleží jakou tam dáš barvu , jestli vodou ředitelnou ( ta je leda tak na zatopení v olejácích ) a nebo kvalitní bravu která se neředí ... jo a lakýrník by se měl takovým kukátkem na barvu do které to chceš dát ( NA ZBYTEK AUTA ) A podle toho co uvidí v kukátku si namíchá barvu v tom odstínu .... jak nedáš za stříknutí a kompletní práci kolem za nárazník 4500 kč bude to stát za prd ...


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Majk MG

je to pálka jako prase ...a nebo sám sobě doma :D  já jsem si koupil pistoli, leštičku (né žádný číny , prostě kvalitní německé) a barvu beru od Poláka ... má o polovic nižší ceny než tady u nás a za uplně stejnou barvu ... akorát můžu stříkat jenom v létě a to vstávám ve 2 nebo ve 3 ráno kdy nelítá prach ani mouchy a jdu na to ... jinak jsem sousedovy stříkal oktávku a barva na celé auto vyšla cca 2 850 kč


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Nevim, co se tam děje za chemickou reakci................,každopádně jsem za ten US. zadek už dal 20t. a už mě začíná.........fuckin USA!/Dead Kennedys/ :(