GalantWeb

Jaké repráky k rádiu?

Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Zdravím všechny, mám malej dotaz. Chtěl bych vyměnit zadní repráky, kupoval jsem nové rádio Blaupunkt. Udávají sinusový výkon 4x25W a max výkon 4x45W. Jaký výkon repráků bych tam měl dát? 25W nebo 45W ?
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline Ida

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 63
    • http://
mam take radio o vykonu 4x45w , zadni repro mam 2x90w /bas/,predni 2x60w /stred/....... hraje to pekne a nebal bych se tam dat i silnejsi.Ale pozor na inpedanci,radia maji vetsinou 4 ohmy a na prepolovani repro.Hlavne nekupuj repro,ktere jsou v obchodacich atd.  


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
No to já teda chci koupit Blaupunkt, ale ty mluvíš o jmenovitym výkonu nebo o tom druhym? A to má fakt takovej vliv jestli otočim plus a mínus?
« Poslední změna: 10.11.2005 - 21:09:38 od Benytrans »
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Alik

no to radio ma trebas psanejch 4x45 ale ve skutecnosti je to min..ja mam radio 4x50W a ma to pritom 4x17w a ty repraky tam dej 45w ale v RMS to je to mensi to vetsi je jen mximalni vykon toho se vubec nerid :rolleyes:  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Jasný to sem chtěl vědět, ale 35W reprák by taky mohl stačit ne?
http://www.blaupunkt.cz/reproduktory/rada-GT/GTx-132.html
a taky kdybych tam chtěl dát nějaký 45W tak bych asi musel vyřezat díru do toho plechu co je pod platem a to se mi moc nechce  :wacko:
I když ten trojpásmovej 165 mm by byl dobrej mazec  :)  
« Poslední změna: 10.11.2005 - 22:58:31 od Benytrans »
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Ida

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 63
    • http://
ty hodnoty co jsem psal minule,to byla maximalni zatizitelnost.co bude nejlepsi........ pokud půjdes do obchodu a zeptas se jich.reknes jim typ radia a snad Ti poradi.POLARITAJE HODNE DULEZITA,tak neprehazuj +,-


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
No a co se stane když to přehodim? Já jsem na to nikdy nedbal, auto jsem celý zapojoval já(repráky)  a nic mi to zatim špatnýho neudělalo...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
nejdřív princip reproduktoru: v permanentním magnetu se pohybuje cívka, ke které je uchycena membrána. Pokud do cívky přivedeš napětí (ze zesilovače) vytvoří cívka elmag. pole. Podle jeho polarity bude cívka do magnetu vtahována, nebo z magnetu vypuzována. Tím se rozpohybovává membrána a reproduktor "hraje"
pokud tedy prohodíš polaritu na reproduktoru bude membrána pracovat obráceně. Při basech nebude pracovat směrem dolu ale nahoru a nebude vytvářet v ozvučnici akustický tlak (ono dunění).
I když jsou reproduktory které  pracují obráceně, tedy tlak vytvářejí pohybem nahoru. Ale to bývá jen u tlakových subwooferů.

Když to tedy zjednoduším, při obrácené polaritě reproduktor bude hrát, ale bude mít malý výkon.
Pokud je navíc združený a je na něm uchycen i výškový reproduktor, bude tím rozhozená frekvenční vyhybka a budou různě posunutá frekvenční pásma. Takže ten výškáč nemusí pomalu ani fungovat


Offline Alik

NESMIS  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Alik

NESMIS TO  prhodist jinak ti to bude hrat na pi**!!ja bych raci dal tech 45W RMS ale neoucekavej od 3-pasem nejaky extra bassy to kup nejaky ovaly 6"-9" ty hrajou slusne a doporucuji za sebe pioneer!!ja mam od nich vsechno a je to super poslech!!! ;)  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
No já tam mám Pioneer teď, bohužel s nima nemám dobrou zkušenost, nevím co bych měl očekávat od repráků co na sobě mají napsanej jenom hudební výkon...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Alik

tak od tech bych necakal nic.... :mellow: kdyz si priplatis za kvalitu tak se to na 99% vyplati!!!! :)  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Blaupunkt je myslim jedno z nejlepších co může být. I ta cene podle toho vypadá. A navíc to budu mít v kompletu s rádiem. Mám rád modrou barvu  :)  
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Jo a zkušel jsem jen tak ze srandy přehodit u všech repráků plus a minus a hrálo to pořád stejně :P  Přemejšlel jsem nad tim jak je to možné, pak jsem na to přišel "protože Mitsubishi"  :)  
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
Citovat
Jo a zkušel jsem jen tak ze srandy přehodit u všech repráků plus a minus a hrálo to pořád stejně :P  Přemejšlel jsem nad tim jak je to možné, pak jsem na to přišel "protože Mitsubishi"  :)
nepoznal jsi to, protože máš malej výkon a mizerný repráky.....ale slyšet to je, protože tím rozfázuješ i stereo...dej si hlavu mezi ty repráky....levej a pravej reprák by měl s tvojí hlavou tvořit rovnostrannej trojÚhelník...
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
co se týče výkonu tak se nemusíš bát použít reproduktory s vyššim výkonem i kdyby jsi tam dal 300W repro, nic autorádiu neuděláš, protože záleží do jaké zátěže pracuje(impedance).Lepší je samozřejmě použít 8 Ohmové repro, z důvodů lepší frekvenčí charakteristiky  Na co však všichni zapomínáte je citlivost repro,kup  repro s min. ctilivostí 90dB. Co se týče značky blaupunkt nezní špatně ,ale osobně bych doporučil o něco dražší pioneer, věřím že nebudeš zklamán i když máš rádio blaupunkt. jako další bych doporučil značky sinus live,nebo Focal.
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
No jo ale přeci není možný že mi 25W rádio rozezní 300W 250mm reprák stejně jaok by rozeznělo 30W 130mm. To je přeci jako bych chtěl jednim autem roztáhnout vlak...
« Poslední změna: 13.11.2005 - 10:03:31 od Benytrans »
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
no není to Úplně jako bys tahal vlak. Samozejmě že ze svým rádiem nedosáhneš výkonu 300W, ale pouze oněch 25W.Jde o to že reproduktor nebude pracovat na hraně svých výkonových možností, tzn. že budeš mít rezervu. Zesilovač, když se dostane krátkodobě do své špičky(limitace) a nebude ta dlouho trvat tak to ani nepostřehneš. U reproduktoru ano, může hrozit jeho destrukce (spálíš cívku, nebo na ní  sničíš izolaci a repro změní odpor a tím už ohrozíš i samotný koncový  stupěn autorádía). Reproduktory s větším plochou membrány mají většinou lepší citlivost a dosahují většího akustického tlaku. Jestli máš možnost do auta umístit repro o průměru 165mm tak to udělej, jestli pouze 130mm tak doporučuji aby jsi hledal repro s co největším výkonem.
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Takže ty originál 5W co mám v autě, je risk?
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)