GalantWeb

Rachtání při volnoběhu

Offline mobidi

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Zdravím, mám Galanta 99 benzin dvoulitr. Při volnoběhu je od motoru slyšet rachtání, které se zklidní při sešlápnutí spojky. Je to chyba v ložisku na spojce nebo něco jiného? Má to najeto 290000, spojka i převodovka funguje normálně. Díky za rady kam se směrovat další průzkum auta :)


michal95

  • Host
A kdy byla dělaná komplet spojka ? Vypadá to na spojkové ložisko  -_-


Offline mobidi

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
já jí nedělal, auto mám 5let, takže vyndat motor a podívat se?


michal95

  • Host
Nevím jak je to u galoše , ale asi nic složitého takže bych to typoval... popustit motor i s převodovkou na stranu kde je převodovka a pak jí demontovat ... měla by jít ven ...


Offline Drak

jj je to jako u většiny aut. Vyndat poloosy a oddělit převodovku od motoru a když už to bude rozebrané, tak bych rovnou zkontroloval komplet spojku at se to třeba za rok nerozdělává znova.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Asi budes mit stejnej problem jako ja-volnej stred spojkove lamely na tech perech,vsechno funguje jek ma,ale neprijemne to rachta,pokud teda uz nemas horsi loziska v prevodovce...
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline mobidi

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Zdravím, takže vyhrává 2x ložisko na předlohové hřídeli a při té příležitosti i ložisko spojky :) za 14.000...


Offline Pepe

Když už bude převodovka rozpůlená, nech vyměnit kuželíková ložiska v difu ať máš klid . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
A stred lamely na perech byl bez vule?
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline mobidi

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
:) příspěvek s cenou jsem psal po montáži, když už to bylo zavřený. Zkontroloval vše kolem až to bylo v pohodě spojkový ložisko měnil také navíc původně jsem to nechtěl. Pružiny na spojce mají vůli, prý to nemá cenu měnit, že to vydrží...
Zase mě to auto začalo bavit :)


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Ty pruziny vydrzej,akorad pak zacnou rachtat...
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81