GalantWeb

Kotouče

Offline Rafik

Jaká je velikost předních a zadních kotoučů ve 7G 1,8??? A jak jsou menší než v šestiválci 2,0???
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

1.8 až 2.0v6 měli kotouče totožný, jak průměrem,tak tloušťkou, až 2.5v6 měla větší průměr 284mm a 2 pístkový brzdiče, který jsou mimochodem stejný ze Sigmy.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

A standartní průměr je 256 nebo 262 mm?
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

256mm je na přední nápravě, zadní maj o 6mm větší průměr - 262mm...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

Super, díky... Kupuju z Anglie, pokud mi to pošlou
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

EBC?
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

Nevím pokud dobře čtu, ale našel jsem značku MTEC. A třeba budou lepší než ty R1 racing:)
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Třeba jo, ale na R1 racing sem neslyšel žádný špatný info, a že na nich jezdí půlka TGC, 3G a další...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

Však ty jsi měl ty R1 racing ne? a říkal jsi, že nic moc.. V USA je to až neuvěřitelně levné, ale mám strach to objednat, protože tam jsou všude jen ilustrační obrázky a napsáno galant 94-98, žádný rozměr, nic.. tak aby mi náhodou nepřišly nějaké které nebudou pasovat... v té Anglii jsem našel trochu dražší, ale je tam přímo napsaný rozměr, který potřebuju..
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

No, nic moc byly desky, ale po výměně za Nipparts to bylo už nehlučný a celkem brzdivý... :laugh:
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Ghost Buster

Čau lidi, oživuju tohle téma, protože se chystám na objednání a výměnu kotoučů na přední nápravě.
 :worried:
V obchodě mi při dotazu na kvalitní kotouče nabídli na objednání následující značky:

1. Lockheed AP - 3650 / sada
2. Textar - 4282 / sada
3. Bosch -  3216 / sada

Máte někdo nějaké zkušenosti s nějakou z těchto značek? :o
Doporučeny mi byly AP.
Bosh asi rovnou škrtám, páč to určitě kupují kdoví od koho...

Jen pro jistotu žralok r.v. 97 2,0 16v má průměr kotoučů 256 mm, je to tak? Myslím, že se to tu před časem řešilo...


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

No, co si pamatuju, tak na žraloka byli dostupný i Brembo kotouče, těch bych se nebál, stejně jako těch Textarů. Doporučuju měnit kotouč destičky dohromady.

http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=uzz1Dgp3baqU&
« Poslední změna: 27.01.2010 - 10:03:28 od Dragon-and-his-Mitsubishi »
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Ghost Buster

Díky za radu,

Brembo bych určitě bral, zkusím se poptat zda by se dali objednat na krám abych neplatil poštovné. Jinak půjdu do Textarů. Potřebuju je mít o víkendu doma.  :worried:

Destičky už mám samozřejmě doma. Měnit budu komplet.  :D


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301

Offline Ghost Buster

Jo taky jsem na ně koukal, jsou na tom cenově dost podobně. Líbila se mi ale ta povrchová úprava Brembo - matné černé + drážkované. Jsem zvědav jak to bude vypadat až se to trochu obrousí.  :-D


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
pro normální ježdění máš asi jedno co si koupíš...


Offline Pepe

Jo taky jsem na ně koukal, jsou na tom cenově dost podobně. Líbila se mi ale ta povrchová úprava Brembo - matné černé + drážkované. Jsem zvědav jak to bude vypadat až se to trochu obrousí.  :-D
To není povrchová úprava - toto zbarvení je dáno materiálem . Viz popis  BREMBO Max ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ghost Buster

To není povrchová úprava - toto zbarvení je dáno materiálem . Viz popis  BREMBO Max ^_^

Tím bych si nebyl tak jistej, vzhledem k matnýmu povrchu bych řekl, že kotouče jsou minimálně otryskané, kdežto ty Zimmermany už žádnou další operací po soustružení neprošli...  :mellow:

Ale jasně, barva je dána matrošem ...  -_-


Offline Pepe

Tím bych si nebyl tak jistej, vzhledem k matnýmu povrchu bych řekl, že kotouče jsou minimálně otryskané, kdežto ty Zimmermany už žádnou další operací po soustružení neprošli...  :mellow:

Ale jasně, barva je dána matrošem ...  -_-


Vycházející ze standardních kotoučů Brembo, jsou však vyrobeny z litiny z vyšším obsahem uhlíku - HC(High Carbon) pro větší teplotní odolnost a hlavně jsou vybaveny speciálně navrženým drážkováním a antikorozní ochranou.  :D  www.elit.cz/cz/sortiment-a-sluzby/nahradni-dily-pro-osobni-a-uzitkove-vozy/podvozek/brzdova-soustava/art_128/brembo-brzdove-kotouce-a-bubny.aspx
« Poslední změna: 30.01.2010 - 23:26:23 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline tombik

Moc se mi ty cerny kotouce zalibily. ale v katalogu v elitu je nemaji na moje auto-mam tam ten vetsi rozmer kotoucu :-( takze leda klasicky bremba