GalantWeb

Kotouče

Offline Pepe

Moc se mi ty cerny kotouce zalibily. ale v katalogu v elitu je nemaji na moje auto-mam tam ten vetsi rozmer kotoucu :-( takze leda klasicky bremba
Je tam odkaz na elitecat, a v tom katalogu jsou i na tvůj afto, 1ks za 1960,-kč . Juknia hledej pořádně .  -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline tombik

at koukam jak koukam. Ty cerny maji jen v rozmeru 256mm a ja mam vepredu pokud se nepletu  266mm...driv jsem jezdil vzdycky na bremba a pak je nejak v praze v elitu nemeli vubec a musel jsem si koupit ATE. Ale prijde mi ze ate casteji piskaj tak bych chtel zpatky brembo, vite jak :D...
Jinak co se sportovni jizdy tyce tak to neni muj pripad vetsinou.

A kdyz uz se resi kotouce, jaky desticky k tomu pripadne? Je jasny ze kotouce budou od bremba, pokud se nepletu s tim rozmerem tak ty obycejny. Desky asi textar co?
« Poslední změna: 31.01.2010 - 12:22:55 od tombik »


Offline Pepe

 Koukám do katalogu Brembo a ten uvádí změnu rozměru kotouče v květnu ´90. Od tohoto data dává MMC kotouče 256 mm.  Takže - co máš za auto a cotam patří . :'(   Promiň , ale 266 mm tam nejsou .   Desky dávám ATE nebo FERODO .
« Poslední změna: 31.01.2010 - 21:24:00 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline johny11

Já myslím,že ATE nebo ferodo je dobrá volba.Pískání nedělají jen kotouče,dělají to i destičky tím,jak se třou o pístek brzdiče.Je potřeba namáznout pístek brzdiče,nebo destičky nejlépe MOS2 pastou. ^_^


Offline tombik

Je mozny ze by se mi tam nejak povedlo narvat o 10mm vetsi kotouce? :D

No tak ti budu verit a dekuji za rady Pepe. Takze 256mm kotouce a k tomu desky od ferodo. Plus nejakou MOS2 pastu nebo tak neco na stycnou plochu pistku a desek...jej, toho zase je.

Chci letos vymenit komplet oblozeni na celym aute. To bude racha


Offline Ghost Buster

Tak dneska jsem se do toho konečně pustil, snad to za víkend stihnu. Každopádně to všechno fotím a hodím sem pak nějaký fotky jak to vypadá :-)

HURÁ do garáže !!!  :D :D :D :D :D  :P :P


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Tak nech sa darí. Nech to brzdí ako má !
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Ghost Buster

Tak jsem to nějak zmáknul. nalakoval jsem pouze jednu stranu, na straně u řidiče budu muset udělat větší zásah - Prachovka, nebo manžeta u pístku je už kaput  :'( bordel co se tam dostal tak přidřel pístek a v kombinaci se zvlněnýma kotoučema to způsobovalo slušný vibrace, nejsilnější cca v 80 km/h. Na konci bych řekl, že už to kolo ani nebrzdilo - při brždění táhlo auto doprava

Nemáte někdo zkušenosti s výměnou? Kde se dá koupit, je to jen kus gumy. Jinak se budu muset asi vydat na vrakáč. Nepochopil jsem přesně ani montáž tý manžety. Je tam jaksi zalisovaná, drží ji takovej ocelovej plochej a tenkej kroužek. ^_^


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
v autodílech koupíš opravnou sadu za 200korun -. obsahuje všecky nové gumičky pro jeden třmen. Montáž je jednoduchá.. pochopíš to sám při rozebírání a výměně


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)

Offline Ghost Buster

jo jakmile budu mít náhradu, nemusím se bát poškození  -_-

Co třeba tohle, je to jediná sada, kterou jsem našel spolehlivě, ale nějak se mi nezdá ten průměr pístku, kterej jsem si samozřejmě nezměřil :( Neví někdo ten rozměr pístku?

http://www.maximizeronline.com/?action=item&maker=43&modelgroup=38&cartype=34320&actct=34320&group=279&from=c&item=AF+AF+314

Tady jsou sady pro změnu tři, ale fakt nevím ten průměr.

http://www.automedik.cz/automobily-nahradni-dily-brzdy-galant-vi-ea_:2050:15496.html?sk=2

V těch dílech je hroznej bordel, to aby člověk všechno nejdřív rozdělal, změřil, nechal tejden auto na špalkách a až mu přijdou díly tak nainstalovat...  :(


Offline tombik

Ghost Buster: Tys tam predtim mel nevetrany kotouce? :-o
Kdo ti je tam sakra dal? Nebo se to snad na tenhle rocnik davalo nejak standartne??


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Ghost Buster: Tys tam predtim mel nevetrany kotouce? :-o
Kdo ti je tam sakra dal? Nebo se to snad na tenhle rocnik davalo nejak standartne??
Čo ? ved su vetrané. síce je to troška zle vidieť ale vetrane su :D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Ghost Buster

Jo byly to vzduchem chlazené, jenom je to trochu zahnojený a blbě vidět  -_-

Každopádně se solidně zkroutily, ikdyž z venku vypadaly jako nové, málo používané, museli ven, byla to hrůza ...

Příští týden se snad dostanu k těm prachovkám, než se mi zase přidře pístek..


Offline Pepe

 :laugh: Prý trošku zahnojený!!!!!!! Se vůbec nedivím že se vlní , takhle zaprasený kotouče . :'(  :anz:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
No chlapy ja som dnes prišiel domov skoro v plamenoch ..... kotuč svietil ako červená na semafore. Zadrelo mi piestik v brzdiči. Takže aspoň vymením dalšiu novu vec. kotúče + platničky. :) Piestik gumičky.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline tombik

No tak jestli jsi měl zarezlej nějakej brzdič tak se neni čemu divit že jsou zkroucený. Co já takhle už vyměnil kotoučů a vždycky mi je asi pálil pravej přední zaseklej třmen. Teď mám čerstvě po repasi brzdiču, tak koupim brembo max, dozadu normalni brembo a vsude novy textarovy desky a doufam ze tentokrat to vydrzi aspon par let.

Jinak "trošku zahnojený". Máš říct že když jsi je tam dával tak byly vzduchem chlazený a v důsledku vyplnění sajrajtem už vzduchem chlazený nějakej čas nejsou :D
« Poslední změna: 06.03.2010 - 08:18:00 od tombik »


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
to máte tak.... Při káždé výměně destiček je třeba udělat údržbu brzd. To zahrnuje očištění držáku třmenu od rzi a hrubých nečistot (aby destičky pěkně chodily a nezadrhávaly se) Destičky musí mít vůli. Nikdy nesmí být fest. Když nemají vůli, musí se destičky lehce upravit na brusce nebo pilníkem (obvykle stačí obrousit barvu). Důkladné očištění, odmaštění a namazání vodících čepů "grafitem" (nikdy nemazat vazelínou,olejem,brzd.kapalinou ani ničím podobným. Když nemáš grafit,rozmačkej si obič.tužku). Rozhejbání pístu a to i-když jde lehce. Pod manžetu/prachovku pístu stříkneme brzdovou kapalinu a píst zamáčkneme (nejlepší jsou sika kleště a pokud jde hodně těžko, použijte nějaký přípravek). Teď už jen vyšlapujeme a zamačkáváme stále dokola. Jak moc píst můžete vyšlápnout poznáte na prachovce. Ale pozor. Pokud vyšlápnete moc, pístek vypadne a máte problém a práci navíc. Rozhejbáno je, když jde pístek zamáčknout jen rukou (pro rejpaly: samozřejmě že to nepůjde zamáčknout prstem ale hrubou silou ^_^). Menším kladívkem oklepejte hranu kotouče tak, aby opadala rez (!!!použijte ochranné brýle!!! je to mnohem horší než řezání velkou flexou. Fakt to lítá přímo do xichtu :worried:). Teď už zbývá jen výměna kapaliny. Když toto všechno neprovedete, můžete si být jisti že vám dřív nebo později budou brzdy váznout což se projeví jak na spolehlivosti,bezpečnosti tak i na šrajtofli a to citelně. Pro informaci, destičky běžně vydrží 40-70tis km což se odvíjí od stylu jízdy a kvality použitých materiálů. (špičkové destičky spolehlivě odrovnají méně kvalitní kotouče)  :mellow:
« Poslední změna: 06.03.2010 - 12:41:07 od Radous »
Radouš


Offline Pepe

 :mellow: Přesně jak píše Johny11, mně se tady líbíííí, kluci , vy jse fajn banda .  :laugh: :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline johny11

Jj je to tady super!!!Každej den se těším domů,že si přečtu nový příspěvky :mellow: Jinak k těm brzdám,já dělám údržbu každý rok po zimě,ta posr. sůl dokáže nadělat pěknou paseku.Postupuji naprosto stejně jako Radouš a mohu jen doporučit,opravdu se to vypatí  :mellow: