GalantWeb

Jak vám brzdí Galant s 276 mm brzdama ?

Offline grafik

Mám dotaz pro všechny co mají dvoupístkové brzdy 276 mm.
Na mojem Galantu stačí trošku víc šlápnout na brzdu a hned naskočí ABS které nenechá vůbec kola opřít do silnice a tím pádem to moc nebrzdí. Máte to tak taky ?
Nějaké rady jak zlepšit brzdný účinek ?
EBC Green stuff destičky moc nepomohly  ](-:


Offline Majk MG

no ony ty brzdy na galantu jsou celkově takové " gumové" chci tím říct že jsem už jel v autě které brzdilo ostřeji. Já jezdil bez ABS.


Offline Pepe

U toho mého se zas divím , že mi ABS do toho nekecá a podle kontrolky je funkční . :angry:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

mno, pri jake prilezitosti zacne pracovat ABS, kdyz system z cidel vyhodnoti ze nektere kolo pri brzdeni ztraci rychleji otacky nez ostatni (zacina se blokovat - ztraci prilnavost) v tu chvili zasahne ABS. Takze pokud ABS zasahuje i kdyz nema, tak muze byt problem se ziskavanim udaju o rychlosti. A jelikoz nesviti kontrolka tak budou cidla asi v poradku. Takze bud mas tak stary gumy co uz moc nedrzej na silnici, nebo muze byt problem s veneckem od ABS co se toci na naboji, kdyz je zarezlej nebo ho kus chybi, tak ABS spatne vyhodnoti rychlost....
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Sir Dag

Mam trmeny po repasy a pohoda. Kdyz vlezu do jineho auta tak hned nadavam jak to nebrzdi. Takze za me ok. Abs zabira jen kdyz ma. Nemohu si stezovat.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline grafik

Na zimních pneumatikách to dělá stejně takže v nich problém asi nebude.


Offline grafik

A ještě dost snadno jdou uvařit brzdy stačilo 10 minut na letišti nevím jestli to ale stim má něco společného


Offline Drak

vaření je kombinace disků, destiček a váhy auta. Možná bych se i kouknul na omezovač tlaku na zadní kola, jestli nebrzí jen přední a na zadních se jen neleští kotouč jako zrcadlo
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline grafik


Offline Drak

zkontrolovat asi jedině na valcích na STK nebo kde dělají brzdy. Je to nerozebyratelný díl na spodní hraně motorové příčky.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline grafik


Offline Drak

Základní je změřit odpor čidla s rozpáleném konektorem a pak při jízdě osciloskopem impulzy jestli jsou při stejné rychlosti na všech kolech stejný
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline grafik

Dnes jsem začal diagnostikou propojením pinů 1 a 4 a jsou tam kódy 23 24 a 52 to by měli být přední senzory ale 52 nevím taky nevím proč Teda nesvítí kontrolka abs