GalantWeb

Rucni Brzda

Offline ewax

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 35
    • http://
Cau lidi. Zustava mi viset rucni brzda. Koukal sem na to a zjistil sem ze mam zatuhle (zarezle,ucpane,primackle-nevim) bovdeny.Zkousel jsem rozhybat lanka ale nepomohlo. Nemate s tim nekdo zkusenost? Nevite kudy vedou? Zvladnu opravu resp. vymenu sam? A taky kde je sehnat? Diky za kazdou radu  -_-  
2000GLSi  80kW  rv.89 4G63


Offline Pavel

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 109
Ahoj ewaxi,
brzdová lanka asi půjdou těžko opravit. Koupit se dají třeba tady: http://www.automatejcek.cz/eshop.php?znack...=&akce=Zobrazit .
PS: Dej si do podpisu jaké máš auto a obsah. O dost by to zpřesnilo radu, takhle je v odkazu vybrán Galant  E 32 ( 1988-1992, 1,8l). Měj se.
Galant 1,8 GLS, 88ď


Offline ewax

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 35
    • http://
Citovat
Ahoj ewaxi,
brzdová lanka asi půjdou těžko opravit. Koupit se dají třeba tady: http://www.automatejcek.cz/eshop.php?znack...=&akce=Zobrazit .
PS: Dej si do podpisu jaké máš auto a obsah. O dost by to zpřesnilo radu, takhle je v odkazu vybrán Galant  E 32 ( 1988-1992, 1,8l). Měj se.

A zvladnu si to vymenit sam? Co je k tomu potreba?
2000GLSi  80kW  rv.89 4G63


Offline Pavel

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 109
netuším nakolik jsi manuálně zručný ;) . Viděl jsem svoje auto ze spoda a není to nijak náročné. Ale nedělal jsem to. Naposledy na škodárně. To zvládneš.
Galant 1,8 GLS, 88ď


Offline invisibleone

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 134
Taky bych měl dotaz k ručce, kde se dá seštelovat? Zabírá mi až když ji mám Úplně na hoře, stačí o zub níž a už nebrzdí jak má. (Galant '94).
R.I.P. Galant '94 2.0TD


Offline Drak

Dá se štelovat , pod loketní opěrkou je vahadlo, které se dotahuje.  Dostaneš se k němu po oddělání přihradky pod opěrkou.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Kamenožrout

  • Host
Citovat
Dá se štelovat , pod loketní opěrkou je vahadlo, které se dotahuje.  Dostaneš se k němu po oddělání přihradky pod opěrkou.
Když už mám možnost tak se zapojim,je fakt že zadní brzdiče zarezaj jako prase, to je hlavní příčina všeho.Tak že rozebrat  a namazat. A lanka,Kup si Konkor používáme ho v armádě a je opravdu k nezaplacení,neni nic co by nepovolilo! Proste ho nasříkej do bovdenÚ ,pokud to bude pořád stejný tak až pak je vyměn.Jinak jak říkal Drak,pod loketní opěrkou je matka na přitahování a skracování dráhy ruční brzdy.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
kamenozroute....do bovdenu....pod operkou...?nebo z obou stran.....Dik
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Kamenožrout

  • Host
Citovat
kamenozroute....do bovdenu....pod operkou...?nebo z obou stran.....Dik
No,scela určitě je to zarezlé od zadu,ale když to tam napereš z obou stran tak nic neskazíš ;)  


pepakudr

  • Host
Taky jsem s tim mel kdysi problem.Lanko se v bovdenu ani nehlo.Tak jsem ho odpojil u paken a lil jsem do bovdenu WDecko.Tim jsem to v pohode rozchodil a potom jsem tam striknul trochu oleje.Chodi to uz pres dva roky v pohode.Jeste poznamka.Lanko v bovdenu je pokryto nejakym silonem,nebo silikonem.Proste kluznym materialem.Musi se dat pozor ,aby se ten povrch nerozdrbal.


Kamenožrout

  • Host
Citovat
Taky jsem s tim mel kdysi problem.Lanko se v bovdenu ani nehlo.Tak jsem ho odpojil u paken a lil jsem do bovdenu WDecko.Tim jsem to v pohode rozchodil a potom jsem tam striknul trochu oleje.Chodi to uz pres dva roky v pohode.Jeste poznamka.Lanko v bovdenu je pokryto nejakym silonem,nebo silikonem.Proste kluznym materialem.Musi se dat pozor ,aby se ten povrch nerozdrbal.
Trošku tě opravím, je potaženo " Teflonem " To je materiál který snáší obrovské teploty a tření. používá se i na potažení střel,pro lepší zabíjení,ale to sem nepatří.
Pokud se stane že se prodře,nic se neděje ,ale musí se to potom mazat častěji . ;)
Jinak, WD 40 tam nedávej ! jediný co umí, je že jen krásně voní, tot vše!
Naper tam Konkor ! Ten rozpostí,Karbon,Rez,Usazeniny sřelného prachu atd.! :D  


pepakudr

  • Host
No jasne teflon.Nemonl jsem si vzpomenout.Ja si teda na WD 40 nemohu stezovat.Vzdycky me pomohl a rez rozpousti taky dobre.Myslim,ze s tim karbonem a strelnym prachem u bovdenu problem nebude.


Kamenožrout

  • Host
Citovat
No jasne teflon.Nemonl jsem si vzpomenout.Ja si teda na WD 40 nemohu stezovat.Vzdycky me pomohl a rez rozpousti taky dobre.Myslim,ze s tim karbonem a strelnym prachem u bovdenu problem nebude.
To tak neber, trpim profesionální deformací.
Jen ve srovnání proti WD-40 je prostě lepší.Udělej si test. Dva papíry a na každej stříkni jeden druh,nekam to polož,a druhej den budeš překvapenej kam se poděla skvrna od WD-40.
Nebudu nikomu nic nutit,at si každej použije co chce,
Ale Konkor je prostě nejlepší! :P  


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
nejlepsi je ferda..... :P  -_-  :huh:  :confused: nebo ... ne...?
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
na takovýhle věci používám silikonovej sprej, je super i na gumový obložení dveří. Prodává se i teflonovej, ten by byl na promazání bowdenů asi nejlepší


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
taky mi zatuhlo lanko ruční brzdy......tak jsem ho vyměnil ;)  jenom mě zajímá, proč je na jednom kole to lanko potažený bílým teflonem a na druhém hnědým.. :confused:  
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Monika

  • Host
Nejlepší je grafitová vazelína...........jen že jak jí tam dostat.......je dost hustá..! A je pravda že konkor je nejlepší......poradí si se všim......WD40 je jen laciná vonavka.......... :P  A teflon....na promazání moc nepotřebuje....bohatě stačí silikonovej sprej.... ;)
 


Offline ewax

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 35
    • http://
Mazat  jsem zkousel a uz nekolikrat. Moc to nepomohlo. Mam pocit ze se tam to wd moc daleko nedostane. Ale pravdepodobnejsi je ze je nekde bovden primakly. Zatim nejucinejsi byla guma ktera pomahala pruzince vracet lanko ale ta po case praskla. Takze asi nezbude nic jineho nez koupit nove. Nebo sehnat silnejsi pruzinku ktera by tam sedla  :D  
2000GLSi  80kW  rv.89 4G63


Offline Drak

Bych ty bovdeny vyměnil. Nějaká guma a nebo pružinka dlouhodobě nic neřeší  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Python

  • Host
Podle mých zkušeností je opravdu nejlepší lanka vyměnit a to nejlépe obě najednou. řešení jako mazání a