GalantWeb

Točenie kolies na neutrale na zdvihaku

Offline MatejMarec

Zdravím, nieje zle, keď sa mi točia kolesá na hnacej náprave, keď je micka na zdvihaku a je zaradený neutrál? Pretože mi oba galanty vydávajú od spojky rapkavy zvuk na neutrál, keď zoslapnem spojku, prestane a na oboch sa mi proste točia kolesá, keď sú vo vzduchu a je zaradený volnobeh. Obe spojkové sady sú úplne nové, tak reku ci to nejak nesúvisí s poškodeným ložiskom prevodovkoveho hriadeľa alebo co :/ diky PS: na jednom Galante začal zvuk paradoxne až po výmene spojkovéj sady..  ](-:
Ak platí prikázanie miluj svojho blížneho ako seba samého, potom každý, kto nieje úplný narcis, je pekný vyje*anec :D ;)


Offline Pepe

Maťo , nebýt tření , tak létáme .     Tření způsobuje přenos točivého momentu skrze olej .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Czenda

K tomu zvuku. To bude nejspíš to samé co u mě. Na předlohové hřídeli rachtá ložisko. Časem se tam udělá vůle a poškodí to gufero následně vyteče olej.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Sir Dag

Jak píše Pepe..je to normální jev..zvedneš auto a kola se rázem začnou točit...ikdyž máš neutral...pořád se to v převodovce točí a tím pádem ten lítající olej v převodovce hýbe zbytkem převodovky byť není spojen žádným ozubeným kolem (neutral)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline MatejMarec

Dik chlapi :) viem ved vyzerám ako lama teraz, ale už som sa musel chytiť každého pojitka.
Ak platí prikázanie miluj svojho blížneho ako seba samého, potom každý, kto nieje úplný narcis, je pekný vyje*anec :D ;)


Offline MatejMarec

czenda, prosím ta, koľko km resp. Za aký čas už je výmena ložísk nevyhnutná? Len teraz sa dorobil celý motor, na ktorý som čakal vyše pol roka. :(
« Poslední změna: 14.10.2017 - 11:13:26 od MatejMarec »
Ak platí prikázanie miluj svojho blížneho ako seba samého, potom každý, kto nieje úplný narcis, je pekný vyje*anec :D ;)


Offline Czenda

Zhruba 10 tisíc km. U mě to začlo pískáním a pak se to zhoršilo až na to rachtani. Ke konci už to občas ani nedělalo to bylo tím že se tam udělá taková vůle že to ložisko ani netočí.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Sir Dag

tak ono záleží jak kdo jezdí..někomu vydrží ložiska v převodovce 400 tisíc..někomu 100...já mám najeto 240 a zatím klid :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue