GalantWeb

Hukot z pravého kola

Host · 88 · 39071

Offline Daneczek

podle mě to je o přistupu taky k tomu autu, když třeba človek udělá komplet čepy a takovy věci a všechno značka starline a pak bude vybírat každou díru tak je jasný že to odejde a on na to pak nadává že to nevydrželo :undecided:



Offline miraD

Taky jsem se bál té značky.... něco mají super aněco stojí za prd... třeba do motoru bych si už od nich nedal ani filtr, ale cena rozhodla.
Navíc ty ložiska od starlinu kamarád dával už do několika aut a zatím žádný problém.
Má to i na Ducatu a prý mají najeto 60tis km a furt v pohodě.
Kolegovi namontovali na VW FAGy na zadní nápravu a po 2 letech a asi 30tis km mu to začalo hučet jak vrtulník, když jsem mu to rozebral tak ty válečky v ložiskách byly uplně rozdrolené a klec na ty válečky tam nebyla skoro vůbec, uplně rozšrotované.
S koupí neváhej... ložisko za 530Kč je super cena... a když začne hučet, v kelly starline reklamují bez problémů...
Nebál bych se jich. Mám je tam a jsem spokojený...
Baví mě dělat z vraků auta =D


Offline johny11

Loziko od starlinu mam na aute 4 roky,drzi,nehuci,neni s nim zadny problem,navic stalo tusim necelych 1500Kc coz je o dost mene nez od vyhlasenych znacek.Zaruka na nej je 3 roky.Kdyby odeslo dalsi lozisko,koupim znovu Starline.Moje zkusenost.Najeto 40 tis km.


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Asi tak, teď sem měnil přední ložisko. Sice hučelo jen lehce ale i tak to je hrozný :D Dal jsem starline (530,-) což je cena za kterou se to prostě musí zkusit :D Najeto od tý doby asi 2tis km a kolo neupadlo a je klid, tak uvidíme kolik nám vydrží. Jinak sem se chtěl zeptat jestli je nějaká stránka kde se dají sehnat silentbloky zadní nápravy na Galanta 2.0 1998. A nebo jestli tam pasujou nějaký z jinýho auta. Sice ještě nebouchaj moc ale když jedu od baráku (tankodrom jak prase, bydlim v krkonoších) pomalinku tak je slyšim, že už nejsou 100%. Dííky  ^_^


Offline Fuzzy

návod dobrej :) brzo mě  to bude čekat taky :roll: akorát nevím jestli by jsem měl koupit ty ložiska Starline, cena je  to za ně hezká ale co jsem četl tak ložiska od starline nebrat, že prej za měsíc je můžu dělat znova, ale nevím, podle mě to musí něco snad vydržet, Dával jsem před 1,5 rokem zadní brzdy od starline do vw polo a že ho majitelka teda nešetří  :laugh: a brzdí to pořád dobře. Ty ložiska by jsem se nebál možná koupit jako nějaký dočasný řešení když by nebylo na lepší  :D
Nejsem žádné prase, dírám na cestě se vyhýbám co to jde a stejně to ložisko od Starline vydrželo půl roku, bohužel... Čekal jsem, že aspoň dva roky vydrží, když se chválí 3 letou zárukou, alespoň co je napsáno na krabici od ložiska  ](-: ... Teď budu asi objednávat to SKF pro jistotu...
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline miraD

Záleží asi taky na sérii ložiska a tak... 1000 jich je O.K. a tvoje je na nic, né vždy se vše povede a to i u jiných, lepších značek...
Třeba rameno delphi mi na Fiatu Marea vydrželo asi 2.000km. pak se rozpadl silentblok na sračku. Tehdy to bylo nejdražší co měli skladem a nechtěl jsem šetřit tak jsem vzal delphi...
Každopádně když se vysere 530Kč, tak to bolí méně než 2500Kč..
No a někdy taky záleží na samotné výměně ložiska. Hlavně lisování nábojky a pak ho správně utáhnout na autě...
Já toho využil, vyměnil jsem obě a zatím super!! Mám na nich najeto něco málo přes 1000km.. Stálo mě to 1060Kč a 2,5hodinky mojí poctivé práce.  Jestli se poserou tak je budu proklínat, ale nebude mě to tolik srát, protože jsem do toho šel s tím, že od toho nečekám bůh ví co...
Baví mě dělat z vraků auta =D


Offline Jindřišák

Mě kdosi tvrdil, že speciální ložiska jakou jsou třeba v autech se většinou vyrabí na jedné lince a jen pak prochazí kontrolou kvality, kde se rozdělí a každý dodavatel nakoupí, co mu vyhovuje poměr cena/kvalita, ale nevím co je na tom pravdy. Nicméně ložiska jsou normovaný díly, takže nemůžou pustit uplnej šrot, ale někdy asi něco proklouzne. Pokud nejezdím daleko od domova, tak bych do starlinu taky šel, už kvůli té ceně, přecijen dá o sobě zavčas vědět, když jde do háje, ale už jsem zažil, že ráno starline hučel a večer byla z auta tříkolka. Před měsícem jsme znamymu měnili ložisko za SKF a za měsíc šlo do háje. Špatně nám ho přelisovali.. U nedotaženýho sem se zas setkal s rozpadlou klecí.. osobně dotahuju 2m trubkou a nebyl problem. Není to prostě vždycky jen o značce..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Fuzzy

Ještě mě tak napadá... Když jsem to ložisko měnil před půl rokem a je zase v prdeli, a to takovým způsobem, že jsem měl teďka auto zvednuté a když hýbu kolem, tak to jak kdyby mělo vůli... Před výměnou to bylo taky takové, nemůže být teda problém jinde...?
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Pepe

Ještě mě tak napadá... Když jsem to ložisko měnil před půl rokem a je zase v prdeli, a to takovým způsobem, že jsem měl teďka auto zvednuté a když hýbu kolem, tak to jak kdyby mělo vůli... Před výměnou to bylo taky takové, nemůže být teda problém jinde...?
Nevíš jaká značka tam byla předtím?  Problém může nastat též přílišným dotažením matice . :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Fuzzy

Nevíš jaká značka tam byla předtím?  Problém může nastat též přílišným dotažením matice . :undecided:
Bohužel nevím, to měnil ještě majitel předemnou... A já si to sám neměním... Dělá mi to jeden šikovný člověk...  :mellow:
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Fuzzy

Sám bych si to asi nelajznul :D
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline miraD

Já raději všechno sám, moc servisům nevěřím... mé zkušenosti jsou celkem tragické a to i s autorizovaným servisem. Nějakou praxi jsem získal od taťky, známých, chvíli jsem dělal v servisu u kamaráda a to mi dalo asi nejvíc... když na tebe dohlíží někdo, kdo tomu rozumí a má zkušenosti... a pak už se jen nebát a všechno jde samo =D..
Nesmíš ho dotáhnout málo ani moc a bude to v cajku... Já to utahoval na 220Nm pomocí utahovačky, ale stejně to chci ještě překontrolovat ručně momenťákem a dát mu možná trochu víc.
Nejhorší je asi nalisovat nábojku. Chce to mít připravený nějaké kroužky či trubky k podložení kroužků na tom ložisku ať to tam neprasíš jen tak bez ničeho... abys ho nezdupal už při tom lisování... a hlavně lis, né žádné kladivo nebo svěrák. Kladivem můžeš vyklepat přes něco měkkčího nábojku ze starého ložiska, ale do nového už raději ne.Když ho zničíš samotným lisováním, dlouho už pak nevydrží... a Může to být třeba SKF za 4000Kč...
Baví mě dělat z vraků auta =D


Offline Fuzzy

Já raději všechno sám, moc servisům nevěřím... mé zkušenosti jsou celkem tragické a to i s autorizovaným servisem. Nějakou praxi jsem získal od taťky, známých, chvíli jsem dělal v servisu u kamaráda a to mi dalo asi nejvíc... když na tebe dohlíží někdo, kdo tomu rozumí a má zkušenosti... a pak už se jen nebát a všechno jde samo =D..
Nesmíš ho dotáhnout málo ani moc a bude to v cajku... Já to utahoval na 220Nm pomocí utahovačky, ale stejně to chci ještě překontrolovat ručně momenťákem a dát mu možná trochu víc.
Nejhorší je asi nalisovat nábojku. Chce to mít připravený nějaké kroužky či trubky k podložení kroužků na tom ložisku ať to tam neprasíš jen tak bez ničeho... abys ho nezdupal už při tom lisování... a hlavně lis, né žádné kladivo nebo svěrák. Kladivem můžeš vyklepat přes něco měkkčího nábojku ze starého ložiska, ale do nového už raději ne.Když ho zničíš samotným lisováním, dlouho už pak nevydrží... a Může to být třeba SKF za 4000Kč...
No tak uvidím, zítra si jedu na ložiska, radši dvě, když je mají v kelíčku za 556kč kus v akci :D ...
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline miraD

kurňa nebojte se toho... aspoň pak můžeme porovnávat komu dýl vydržely ty starliny... Se v kelly budou divit co se děje a pak to ještě rychle zdraží  :P
Baví mě dělat z vraků auta =D


Offline Jindřišák

Mrkni jestli máš dotaženou tu matici, někdy se povolí a pak to vypadá, že má ložisko vůle, i když už bude stejně po něm, ale aspon víš, že to minule někdo špatně dotáh. Jinak to taky mohl někdo naprasit tím kladivem.. já tak osobně dělám jen ložiska do 300.. u nějakyho ložiska za 2 tácy neriskuju a radši někomu na ty cigára dám za přelisování.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Fuzzy

Mrkni jestli máš dotaženou tu matici, někdy se povolí a pak to vypadá, že má ložisko vůle, i když už bude stejně po něm, ale aspon víš, že to minule někdo špatně dotáh. Jinak to taky mohl někdo naprasit tím kladivem.. já tak osobně dělám jen ložiska do 300.. u nějakyho ložiska za 2 tácy neriskuju a radši někomu na ty cigára dám za přelisování.
Jak říkáš, to už asi stejně nezachráním... Sjedu na ty ložiska a nechám to zase přehodit, co už... Je možné, aby se to ložisko zníčilo stylem, že třeba upadne kolo? :D
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline miraD

Jak říkáš, to už asi stejně nezachráním... Sjedu na ty ložiska a nechám to zase přehodit, co už... Je možné, aby se to ložisko zníčilo stylem, že třeba upadne kolo? :D

To nevím, nikdy jsem to neviděl, kolegovi se ale ustřihly šrouby na nábojce na VW LT.
A v Anglii na dálnici ho předjelo zadní kolo =D..
Myslím, že to asi nee... z jedné strany je ložisko v těhlici na 4 šroubech a homokloub a z druhé strany nábojka, která je stáhnutá matkou k na tom homokloubu...
To ti dřív upadnou ty šrouby  :-D
Baví mě dělat z vraků auta =D


Offline Fuzzy

To nevím, nikdy jsem to neviděl, kolegovi se ale ustřihly šrouby na nábojce na VW LT.
A v Anglii na dálnici ho předjelo zadní kolo =D..
Myslím, že to asi nee... z jedné strany je ložisko v těhlici na 4 šroubech a homokloub a z druhé strany nábojka, která je stáhnutá matkou k na tom homokloubu...
To ti dřív upadnou ty šrouby  :-D
Dobrá, stejně už mám objednané dvě ložiska, když jsou za 556,- :D ... Na rok zase stačí no... Při tom vyměníme motor a silentbloky v zadních těhlicích :-) ...
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Jindřišák

Nevim jak který ložiska. Mě se na ventu rozpadla klec u vnitřního ložiska a nebylo to poznat, auto normálně jezdilo a vůle to nemělo. Poznal jsem to až jak jsem měřil házivost náboje.. Ale kamarádovi upadlo kolo na dodávce 2x.. Jednou to nechal měsíc hučet.. a jednou to bylo hned, ale to auto jezdilo dost přeložený. Tejden před tím jsme v tom vezli 3t soustruh a nosnost je asi 2t no..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.