GalantWeb

Aukro - pozor na daně při prodeji

Offline Ghost Buster

Čau lidi, tahle zpráva se mi dnes dostala do mailu, pochází z Lanciaclubu. Na kolik je pravdivá nevím ani neznám pozadí celé strory, ale přečtěte a posuďte sami: :worried:

Tak mi došla krásná pozvánka z Finančního úřadu, abych se dostavil k podání vysvětlení. Když jsem si tam zavolal o co jako že jde, neřekli mi ani "Ň" a ať se prý prostě osobně s občankou dostavím. Když jsem předem podepsal poučení, že budu mluvit pravdu a nic než pravdu a že všemu gómu, vybalili na mě, že mám nějaké nedostatky v daňovém přiznání za poslední tři roky. Nechápal jsem o co jde, jsem přece zaměstnanec a zpracovává mi to všechno firemní účetní?? Problém byl ve starém známém Aukru.cz. Vše co jsem na Aukru prodal jsem měl ze zákona zdanit a tudíž uvést v daňovém přiznání. Takže z každého doklady o nabytí nedoloženého prodeje platím 19% a je jim úplně jedno jestli je to autosedačka, model auta, nebo starý pneumatiky. Prostě to byl zisk a ten se daní. Kdybych k tomu všemu měl doklady o koupi, tak platím samozřejmně jenom daň z rozdílu mezi kupní a prodejní cenou (pokud bych na tom vydělal), kdo si ale schovává doklady u použitých věcí, nemluvě o tom , že třeba k autodílům z rozborek žádný doklad prostě neexistuje. Byl jsem na to absolutně nepřipravenej, narozdíl od nich, ti měli všechno vytisknutý, zvýrazněný, prostě info z Aukra jako na stříbrným podnose. Sakum pikum za ty roky 7tis. jen to hvízdlo. K tomu měli ještě kompletní přehled z dopravního inspektorátu kolik jsem měl aut, kdy jsem je koupil a kdy prodal (to musím dodatečně doložit smlouvama jestli jsem náhodou nevydělal) a výpis z veškeré státní správy jestli náhodou někde něco nedlužím. No po dvou hodinách jsem odcházel spocenej až na prdeli a jen nechápavě kroutil hlavou, takhle připravený úředníky jsem ještě nezažil. Následuje vypracování opravných daňových přiznání za ty roky, doplatek daně a koncem roku ještě dorazí penále z prodlení. Takže viva Aukro, končím s tebou!!! Tohle vám píšu, aby jste se lépe připravili na úřednickou lustraci Vašich účtů na Aukru až vám dojde dopis z finančního úřadu.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
To všechno je pravda a jen upřesní že jde o prodej čehokoliv nad 999kč.... stalo se to i kamaradovi....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
hovno. Nedal bych jim ani floka. Ta věc už byla jednou zdaněná když jsem ji koupil. Stejně jako byly zdaněny peníze co jsem za ni dal. Takže když ji teď prodám, tak se to nemůže brát jako výdělek. Leda bych ji prodal dráž než jsem koupil. Další věcí je, že si můžeš ročně přivydělat nějakých 20 000 aniž by se to muselo zdanit. Neznám ale přesnou částku ani podmínky
Radouš


Offline johny11

Tak pokud je tohle pravda,tak v tomhle státě jsou opravdu neuvěřitelný svině!!! :anz: Tady je opravdu bordel snad už ve všem,i v tom podělaným Aukru!Je pravdou,že jsem taky nškde slyšel,to co říká Radouš.Hold,obyčejnej člověk,kterej je poctivej,musí držet hubu a jen platit a platit aby mohly finančáky jen žrát včetně těch prasat na nad nimi! :anz:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Nestalo se vám to taky? Prodal jsem na Aukro /blbosti/ komoda a světlo a kupci se po mých mailech/kdy se stavíte-osobní odběr/ vůbec neozývají. Tak teď nevim, jak dlouho jim to zboží mám držet než to znovu prodám nebo vyhodím/jindy problémy nikdy nebyly/.


Offline Aldik

Z pravidel Aukra vyplývá, že na reakci mají 7 pracovních dní tuším... pak když se neozvou, dej jim negativ, věci buď prodej znovu nebo vyhoď :)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak tos mě potěšil, dík, já čekal,že to budu muset držet aspoň půl roku. ^_^


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Daň z příjmů fyzických a právnických osob upravuje zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.

Bohužel klucí je to tak, Nejlepší ochrana je , uvést při registraci jiné jméno a adresu + email který bude taktéž anonymní ... a máte klid :-D

[příloha smazaná administrátorem]
Dobso...


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
podle toho textu se právě nic nedaní. Pokud teda někdo nenakupuje a hned neprodává.


Offline maxx2

dufam,že taketo niečo nehrozi aj pri nakupe cez ebay. kua to by som nebol spokojný :D
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Jindřišák

Tam snad schytáš nějakou dan i CLO na celnici ne? Jinak se myslím nakup vůbec neřeší..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline LivArt

Nevím, jak v SK, ale u nás za většinu zboží z Ebay clo neplatíš, jen DPH a to ještě jen za věci nad 20 usd.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Jen k tomu aukru... nesmíš měsíčně přesáhnout 10000,- pak je to v poho ... prpto má mladá čtyři učty na aukru a nebyl nikdy problem.... chce to hlídat a ne na ně zanevřít ....


škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline maxx2

asi to bude ako pise livart,ale aj to len vtedy ak ti colnici zastavia zasielku za účelom colneho konania, neviem či to robia namatkovo,alebo podla čoho si zasielky vyberajú,pretože už som robil vela nakupov na ebay a až teraz mi prvýkrat pozastavili zasielku a musel som im uviest vsetky podrobnosti ohladne tovaru, clo mi sice nevyrubili ale zdanili mi cenu tovaru aj s poštovným 20timi %. hodnota tovaru aj s poštovným  bola cca 100 USD. študoval som aj colný zakon a je to tam vsetko pekne rozpisane, ak ma niekto zaujem tak na SK je to zákon č. 222/2004 §48
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
asi to bude ako pise livart,ale aj to len vtedy ak ti colnici zastavia zasielku za účelom colneho konania, neviem či to robia namatkovo,alebo podla čoho si zasielky vyberajú,pretože už som robil vela nakupov na ebay a až teraz mi prvýkrat pozastavili zasielku a musel som im uviest vsetky podrobnosti ohladne tovaru, clo mi sice nevyrubili ale zdanili mi cenu tovaru aj s poštovným 20timi %. hodnota tovaru aj s poštovným  bola cca 100 USD. študoval som aj colný zakon a je to tam vsetko pekne rozpisane, ak ma niekto zaujem tak na SK je to zákon č. 222/2004 §48

a proto si to nechávám poslat v kontajneru ... . a mám klid... :-)
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)