GalantWeb

Dotaz

Offline pol252

Ahoj. Jelikož jsem tu nový, tak bych Vás rád nejprve pozdravil. A teď už k mému problému. Od známého jsem dostal Galanta VIII Wagon 2.0 za odvoz, ale je ve špatném stavu (zd. lemy, koroze komplet podvozku - někde je vidět zkrz, brzdy, chrastí ložisko na spojce). Auto stálo přes 2 roky v bahně a trávě, což odpovídá jeho stavu, SPZ má stejnou dobu v depozitu a tím pádem se rozhoduji co s ním. Nicméně jsem fanda galantů už několik let protože jsme měli Galanta VI doma, takže si myslím že to stejně skončí tím, že budu mít galanta - a to buď tohohle, nebo jiného.
Buď do něj budu investovat a nějak ho nechám dát do kupy (mechanik sice sem, ale nemam dílnu, ani CÓčko).
Nebo tohohle nějak odepíšu z registru a koupim eště jednoho a tohohle budu mít na díly.
 - hlavní problém je ten odpis z registru....známýho na ekolikvidaci nemám, ale slyšel jsem o změně zákona o depozitu, ale někdo tam vyhrožuje pokutou až 40k. Tak se obracím na vás, jestli tu bude někdo znalý zákonů a poradí mi co s tím.
Díky moc
Petr


Offline BlackJack

Hmmm ... ten dobře nevypadá  :(
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline pol252

no...dobře je silný slovo :-/...spíš bude na díly, ale jak to odepsat?.....jediný, co na něm je dobrý tak je docela zachovalej interiér a 17 kola :D


Offline ondraseek

no...dobře je silný slovo :-/...spíš bude na díly, ale jak to odepsat?.....jediný, co na něm je dobrý tak je docela zachovalej interiér a 17 kola :D
17 kola to neni az takova vyhra taky sem je mel na aute sice to hetzky vypada ale ty jizdni vlastnosti hruza prodal jsem a dal 15 a spokojenej asi sem moc pohodlnej
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline ondraseek

ale jak to odhalsit ted no nevim zda ti to pujde jedine pres nakyho znamyho aby ti nekdo dal papir o likvidaci  ](-:
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline pol252

Zkouším to zrušit přes ten depozit, ptal jsem se na úřadě a tam mi odpověděli toto:
Dobrý den,

pokud vlastníte auto, které bylo dočasně vyřazeno z provozu před 30. červnem 2013 (je v depozitu), musíte přijít do konce roku 2015 na úřad a sdělit, kde vozidlo je a jaký je účel jeho využití. Pokud termín nestihnete, vozidlo administrativně zanikne a už nepůjde přihlásit.  V pozdějších případech dočasného vyřazení (po polovině roku 2013) máte rovněž povinnost nahlásit údaje o vozidlu, avšak nehrozí administrativní zánik vozu, nýbrž finanční sankce.

Tak se jich eště zeptám jestli nebude sankce i za to zrušení :big grin:, ale jestli ne, tak mám vyhráno  :D


Offline pol252

Jinak eště k těm kolům....mam eště liťáky 15" ze starýho galanta, ale ty jsou docela orvaný, tak sem si je chtěl nechat na zimu....


Offline ondraseek

jo jasny no a jak dlouho to je v depozitu?
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline pol252


Offline ondraseek

tak to by snad slo nako zrusit zkus jim napsat a uvidis ä poridis nakyho v lepsim stavu jo?
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline Trewor

Ahoj, vítej mezi náma.
To je dobrej otloukánek.
Pokud nějak tak jezdí tam možná na doježdění, ale pokud je jak jsi psal prorezlej podvozek, tak to nestojí za tu námahu, natož peníze.
Pěknej Galant se dá sehnat a dnes už bohužel občas i za fakt málo ale neni jich moc tak to chce trpělivě sledovat nabídku a pak rychle jednat.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
to vypadá hodně špatně...... do toho neivestuj.....a papírově s tím budeš mít jen problém a řekl bych i výdaje... ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline sedlik

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
nevím teda jestli řešite ještě to odhlášení ale před pár měsíci jsem rušil auto a pruběh byl že sem ho rozebral  a rozprodal na náhradní díly a pak sem zavolal firmu kterou sem našel na netu z okolí ta přijela auto naložila na podvál vypsala papíry a za dva dny jsem dostal papír o ekologickým zlikvidování
vše zdarma pak už jen na uřadě doložit papíry pokud nejsi vlastníkem vozidla tak kupní smlouvu a šup auto neni až na detail nech si poslat z pojištovny lejstro že sou seznámeni že auto je zrušeno tudíž nemůže bejt pojištěno. v tvém případě pohlídnul bych se po nějakym lepším tohoto rozprodej a papír o ekologii ti daj na vinko takže stačí odevzdat do šrotu jen skelet.


Offline Sir Dag

O galanta méně  ](-:

Schovat co se dá, protože koupíš nového a zjištíš závady co by tě nikdy nenapadly :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Podíval bych se do nádrže v jakém je stavu a čerpadlo uklidil, poloosy schoval , atd..... :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Jeníček

Jak píšou ostatní... jestli máš místo ve stodole, rozeber to auto až na kastli, udělej si seznam cos vymontoval a hoď to sem a na inzeráty. Časem ho rozprodáš a vrátěj se ti peníze. Nebo ty díly neprodávej a nech si je protože až budeš mít vymazlenýho žraloka, tak se ti ty díly budou náramně hodit a nedáš za ně ani korunu.  ^_^
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline sedlik

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
každopádně že jsem tak drzej jestli máš dálkoví k centrálu a auto budeš rušit rád ho odkoupim včetně lišty gumové co jde od spodního rohu předního skla až dozadu na konec střechy strana u řidiče


Offline pol252

Z úřadu mi odepsali, že když do konce roku nenahlásím místo a účel využití galanta, tak ho zruší, ale sami eště nevědí, jestli se za to bude dávat pokuta nebo ne....jinak dálkový zamykání to nemá....


Offline Pepe

Napiš nám VIN , ať víme víc . Že by Galant bez dálky ??? Centrál to asi má a dálka ztracená . :undecided: :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Nemusí to mít ani dálkový a ani centrální zamykání. To je případ mého vozu .. prostě základní výbava neobsahuje ani centrální zamykání na klíček  :laugh:
Vyřešeno univerzálním dálkovým zamykáním  :mellow:
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63