GalantWeb

pneu

Rob · 44 · 12589

Offline aston

Ja mam letne teraz Semperit, a su celkom v pohode. Zimne Goodyear Ultragrip 5 (asi) a citit to na hlucnosti poriadne. Kolega mal na Prasate nejaky bordel a som si myslel, ze mu odislo lozisko tak to hucalo 1.8 T (f dizly je to jedno :))
Lacne smejdy by som nekupoval,guma je to jedine co nas drzi na ceste. Minule bol niekde test kde porovnavali nejaky obyc Continental vs tie cinske smejdy a rozdiely boli evidentne. Podla testovacej metodiky VW by tie gumy na Golfa neobuli. Nieco z toho je PR to je jasne, ale ten rozdiel v cene nie je jednoduche skryt len do "platim za znacku". Zakaznici by to prekukli. A okrem toho 50% tej ciny su len protektory :)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Protektory? to by si snad nedovolili?Jedině snad,že by to někde ne tý gumě bylo napsaný..... :lipsread:                falken dorazily,je to novější vzorek, než jsem měl,ale překvapilo mě na letnim vzorku těch 6 a 6 dírek na krajích vzorku - skoro jak na zimní rally hřeby ???????????????? k čemu to asi je na letních??????????????, :o nebo,že by to bylo,že až ty dirky zmizí, tak je guma na vyhození? :worried:
« Poslední změna: 15.03.2009 - 06:58:48 od robb »


Offline Misak

predpokladam ze stejne jako na slickach na motokarach, az ti zmizi dirka tak adios pneu
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Na pneu jsou bud díry, nebo ve středu vzorku nápisy s různou hloubkou 10,9,8, ....4mm atd.. a nebo jsou tam takový nálitky v těch drážkách, který po sjetí gumy hučí..
Každej výrobce to má jinak..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Já nevím,............ale jak to tak čtu co používáte za gumy,............  napadá mě jen jedna věc.. a to -_-
Jakou asi používáte ochranu   ...   gumovou   -_-  -_-  -_-
Dobso...


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Bezpečnou, slick bez vzorku a na 1 použití...:-D
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline tombik

Jen abych taky prihodil neco do mlyna...Ja letos dojel Mischellin Energy E3A...odjely 55k kilometru a mozna by zvladly jeste neco, ale mel jsem letos stesti a dve to schytaly hrebikem... tak jsem tu druhou uz neopravoval, prezul na zimaky a ted je asi koupim znovu.

Musim rict ze s nima mam spotrebu tak o 2l nizsi nez se zimnima (ale to je asi normalni) jezdim s nima nekde kolem osmi, nekdy trochu min nekdy trochu vic...ted na zimnich jezdim za 10..pro predstavu Galant 92 2.0 GLSi

Co se drzeni na vozovce tyce tak jsem byl taky spokojen.

A abych nezapomel rozmer 195/65 R14, rychlostni index H (doufam ze si to pamatuju spravne)
A nakonec cenna. 2947,- (s DPH)
« Poslední změna: 13.03.2009 - 23:25:20 od tombik »


Offline t.j.silence

Ja mam teraz nahodené nové Goodyear eagle F1 225/45/17 a spokojnosť. Zháňal som ich ako sa dalo. Vždy som po nich túžil. Predtým som mal kumho. Boli veľmi dobre a malo sa drali.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
už jsem to o těchle gumách někde psal. Jakmile se trochu sjedou tak zmizí/přeruší se vyústění těch šipek ven z gumy. Voda se pak nemá kudy z pod gumy dostat pryč, výsledný "efekt" na mokré silnici snad rozepisovat nemusím  :-D

jsou hezký, to je fakt, ale osobně bych je nechtěl ani zadarmo  :P
« Poslední změna: 15.03.2009 - 09:40:12 od Begy »


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
už jsem to o těchle gumách někde psal. Jakmile se trochu sjedou tak zmizí/přeruší se vyústění těch šipek ven z gumy. Voda se pak nemá voda kudy z pod gumy dostat pryč, výsledný "efekt" na mokré silnici snad rozepisovat nemusím  :-D

jsou hezký, to je fakt, ale osobně bych je nechtěl ani zadarmo  :P


Ani mě o nich nemluv... jsou fakt "jen" pěkný...  :angry:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Pirelli - obecně, prvních pár sezón super gumy, co drží a jsou tichý. Po pár letech ale značně stvrdnou, né že by začly nějak extra klouzat, ale většinou dost hučí.
Dunlop - dobrý gumy, který nehlučí, drží a nějak se nesjíždí.
Michelin - vydrží hodně, ale jsou většinou dost tvrdý a hučí, jízdní vlastnosti dobrý.
Hankook - nesjíždí se moc, tvrdší směs, dobrej kompromis jízdních vlastností a hlučnosti, celkově ale slabší než ostatní..
Yokohamy - měl sem s nima čest jenom krátce, ale asi to musela být nějaká vadná várka, protože ty gumy pískaly i když auto stálo na místě, byly dost sjetý a tak by na suchým asfaltu měly líp držet, ale měl sem z nich dost smíšený pocity.
Barum - jako zimní (polaris or60/2) no, za ty peníze to ujde, ale žádná sláva, hlučnost ale mnohem nižší než u letních pirellek po pár letech, jako letní (bravuris) horší než ostatní letní.
Debica - co sem se setkal s celoročníma, tak sem je dost podceňoval, ale za ty peníze to byly vcelku slušný gumy.

Momentálně dojíždím přestárlý pirellky a na zimu polarisky2, z nových gum bych vybíral mezi dunlopama a bridgestonama.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Pneu jsem už přezul, už teda neškrtám lízátkem, ale překvapilo mě to, že ač se pneu liší pouze výškou /profil 50 místo 45ti/tak mi kola vylezly o 1!!cm ven z blatníku-NECHÁPU.................To asi bude dohadování s policajtama :angry:
« Poslední změna: 16.03.2009 - 23:42:52 od robb »


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Nevidím důvod k dohadům, kola jsou schovaná v blatníku, nikde nepřečnívají profil karoserie, víc bych neřešil... Až budeš mít kola s ET20, tak pak si užiješ..:-D
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Misak

Jak rika dragon, moc bych se toho asi nebal. moje Goodyeary vycumuji na chlup stejne, na starym galantu dokonce cumeli jeste o par mm vic
« Poslední změna: 16.03.2009 - 16:06:02 od Misak »
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline ada4

Taky přídám trochu vody do mlýna - letní mám GoodYear Hydragrip, sedí velmi slušně jak na suchu, tak na vodě, ale na zadní nápravě docela dost hučej. Nevím, jestli je to tím, že jsou víc natlakovaný, ale od 80 kmh je to slyšet víc než příjemně. Mám je první sezónu, tak nevím jak se budou chovat letos :)
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline estimator

Taky přídám trochu vody do mlýna - letní mám GoodYear Hydragrip, sedí velmi slušně jak na suchu, tak na vodě, ale na zadní nápravě docela dost hučej. Nevím, jestli je to tím, že jsou víc natlakovaný, ale od 80 kmh je to slyšet víc než příjemně. Mám je první sezónu, tak nevím jak se budou chovat letos :)

a nebude to loziskami?  -_- :D


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

A nebo rozházenou geometrii...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Misak

hydragripy jsou hukotem prosluly, taky jsem je mel na seznamu ale kvuli enormnimu hluku hlasenymu na vice ruznych serverech v diskuzich jsem je vyskrtl.
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Lades

DUNLOP SP Sport Maxx TT
Galant 98' 2.5 V6 AT kombi