GalantWeb

náhradní díly na galanta 98

Offline Pitris985

mno ty mřížky kdybys sehnal, tak by to bylo uplně výborný!!!


Offline Pitris985

jen se chci zeptat. bavil jsem se tu s někym o homologaci na xenony ale už nevim kde a s kým. kdyby ste to někdo našel nebo ste i na to vzpoměl, dejte mi prosím vědět. říkal že mi pošle emailem tu kartičku ale musím si tam nechat dát razítko v servisu. díky


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

jen se chci zeptat. bavil jsem se tu s někym o homologaci na xenony ale už nevim kde a s kým. kdyby ste to někdo našel nebo ste i na to vzpoměl, dejte mi prosím vědět. říkal že mi pošle emailem tu kartičku ale musím si tam nechat dát razítko v servisu. díky
To tě někdo pěkně nakrmil... :laugh:
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!



Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
To tě někdo pěkně nakrmil... :laugh:


Kdepák nenakrmil ....bavil, ses o tom pravděpodobně semnou...není to nic nelegalního, normálně to funguje pošlu Ti papíry a německý TUV a Tobě stačí jen razitíko a učet z autoservisu který Ti to namontoval... mě to prošlo jak v německu  na Manu tak na mišce na slovensku...


Dragone a Ty neprud nebo Ti propíchnu chladič....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Tak to mi to pošli taky, ja s tim zajdu v chebu na dopravu za kamošem a uvidime, co mi na to řeknou.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Tak to mi to pošli taky, ja s tim zajdu v chebu na dopravu za kamošem a uvidime, co mi na to řeknou.


dej mail...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

dyt ho máš v emailu... michal (et) odvody.cz
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pitris985

asi jo. tak mě taky. Pitris985@seznam.cz . a dragone, dej pak vědět co ti řekli


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
asi jo. tak mě taky. Pitris985@seznam.cz . a dragone, dej pak vědět co ti řekli


odesláno oba...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Diky, no sám sem zvedavej...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pitris985


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

To je záručák s montáží, prd TUV... Aspon mi to tak přijde..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
jj, mam to tu. ale moc to nechápu :laugh:


Co na tom nechápeš vyplníš orazitkuješ a hodíš o kaslíku....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

To je manual od xenonu, nevim, co je na tom za zazrak, ale smrdí to průserem...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
To je manual od xenonu, nevim, co je na tom za zazrak, ale smrdí to průserem...



manual o xenonu s TUV Ti nestačí...?Nevim co na tom smrdí pruserem ukazoval sem to bagounovi jen tak aniž by to chtěl.. a říkal že kdyby to kontroloval tak mu to tak stačí... Nenutim nikoho aby si to daval do auta,... každýho věc... mě to takhle vyhovuje policajtum to stčí a víc neřešim....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

Pokud nemáš světlo homologovaný pro xenon a narazíš na policajta, kterej o tom bude něco vědět a řídit se rozkazem. bude veselo.

Policejní prezidium ČR
Ředitelství služby dopravní policie

Č.j. PPR-8426-2/ČJ-2009-99UD
Praha 15. dubna 2009



dle rozdělovníku

cestou náměstka policejního prezidenta
pro vnější službu plk. Mgr. Ing. Ivana BÍLKA

Pokyn k usměrnění činnosti - kontrola provozu vozidel s xenonovými světlomety - zaslání

Ředitelství služby dopravní policie PP ČR obdrželo opakované upozornění ze strany veřejnosti na vozidla, která jsou vybavena tzv. xenonovými světlomety a vzhledem k neodborné montáži zejména do světlometů, které nejsou určeny pro plynové výbojkové žárovky, tímto dochází k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.
Z tohoto důvodu je nutné se v rámci běžného výkonu služby při dohledu nad bezpečností silničního provozu zaměřit na tato vozidla. Pro názornost sdělujeme, že technické požadavky pro montáž xenonových světel do vozidla upravují předpisy EHK č. 48 a EHK č. 98.
Předpis EHK č. 48 v oddíle 6.2.9 stanoví, že „Potkávací světlomety se zdrojem světla se skutečným světelným tokem přesahujícím 2000 lm jsou přípustné pouze ve spojení s montáží pro čištění světlometu podle předpisu č. 45. Dále platí, že z hlediska svislého sklonu se nepoužijí ustanovení odstavce 6.2.6.2.2.“ (poznámka - ruční ovládání korektoru sklonu světlometů, tzn. automatická regulace nastavení skonu světlometů).
Přestavba halogenových světlometů na xenonové je proto povolena pouze za dodržení předepsaných podmínek předpisu EHK č. 48 a předpisu EHK 98, kdy
Předpis EHK č. 48
(Jednotná ustanovení pro schvalování typu vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci)
Zajištění čištění světlometů
Požadavek čistého světlometu je důležitý obzvláště u xenonových světlometů. Xenonový světlomet vyzařuje velice intenzivní světlo, které se na znečistěném světlometu láme a způsobuje nepříjemné oslňování protijedoucích řidičů.

Zajištění automatické regulace sklonu světlometů
Velká intenzita vyzařovaného světla musí být za jízdy výškově automaticky korigována v hodnotách stanovených výrobcem pro seřízení světlometů. „Ruční“ seřizování světlometů je u xenonových světlometů nedostatečné protože řidič nedovede korigovat světlomety v závislosti na nerovnosti vozovky a způsob jízdy (akcelerace, brzdění). Z tohoto důvodu opět dochází k nepříjemnému oslňování protijedoucích řidičů.

Předpis EHK č. 98
(Jednotné ustanovení pro homologaci světlometů motorových vozidel vybavenými světelnými zdroji s plynovými výbojkami)
Světlomet musí být pro použití xenonových světel homologován. V tomto případě je označen písmenem „D“. Paprsek je u tohoto světlometu zpravidla usměrněn do úzkého pruhu, zatímco při montáži výbojky do světlometu, který není pro tento zdroj světla konstruován, dochází k rozptylu světelného paprsku do širší plochy a tím dochází k nepříjemnému oslňování. Z tohoto důvodu je zakázáno montovat xenonové žárovky do světlometů, které nejsou pro jejich použití homologovány (konstruovány)! Světlomety, které jsou schváleny pro oboje použití (pro halogenové nebo xenonové žárovky) musí mít na rozptylovém skle označení, (popř. zezadu na těle světlometu na lehce přístupném místě), HCR DCR.
Závěrem uvádíme, že montážní sady pro přestavbu xenonových světel, které se objevují na trhu, tyto podmínky vůbec neřeší. Výrobci světelných zařízení, včetně renomovaných firem, nabízejí komplety, které pouhou výměnou světelného zdroje – tedy záměnu žárovky za xenonovou výbojku, přestaví světlomety na xenony.
V případě, že při kontrole vozidla je zjištěno, že vozidlo je vybaveno v rozporu s výše uvedenými technickými předpisy xenonovými světly, lze za podmínek uvedených v ustanovení § 84 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákona o přestupcích“) projednat v blokovém řízení s řidičem přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na pozemních komunikacích podle ustanovení § 22 odst. 1 písm. l) zákona o přestupcích a uložit mu sankci a to pokutu do výše 2.000,- Kč za porušení ustanovení § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů. V případech, kdy bude vozidlo způsobovat oslnění takové intenzity, že bude bezprostředně ohrožena bezpečnost silničního provozu není vyloučeno věc oznámit příslušnému správnímu orgánu obce s rozšířenou působností pro podezření ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na pozemních komunikacích podle ustanovení § 22 odst. 1 písm. a) bod 3 zákona o přestupcích. V oznámení o přestupku je nutné řádně popsat a zadokumentovat závažný způsob nezpůsobilosti provozu vozidla na pozemních komunikacích, které bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.

S těmito informace seznamte policisty vykonávající dohled nad bezpečností silničního provozu
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Howler


Offline Pitris985

mno myslim že kdybych jim to odvypravěl, tak je akorat naseru že je poučuju o jejich práci :D


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Super vysvětlení ... ale stejně je tam nechám mám je tam 4  roky a ted to vyndavat fakt nebudu ... ještě se mě na xeny nikdo nikdy nezeptal....a pochybuju že kdy zeptá... když vidí čiré světla a nebudu to mit jako pako vyštelovaný nahoru tak si mě nikdo nevšimne.....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)