GalantWeb

Offline danmickaa

Tak jsem byl dneska na diagnostice kvůli nefunkčnímu ABS a vyjelo mi tohle... Že by byly všechny čidla špatný, to je dost nepravděpodobný, spíš bych to viděl na nějaký relé, nebo na ř.j. ABS. Co myslíte?


Offline Kouba96

Nebude nejde špatná kostra?  :undecided: i když, možný je cokoliv ..


Offline Pepe

 Vše je popsáno , řídící jednotka ABS nemá z čidel kol žádný signál . Rozpojit kontakty na zadní nápravnici a zkontrolovat měřákem jejich funkčnost . Druhá možnost je rozebrat náboje z těhlic a zkontrolovat čistotu snímačů otáček a ozubených kol na náboji .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Myslíš, že by byly všechny čidla zašpiněný? A proč mi to píše chybu tlakovýho senzoru brzdovýho válce?


Offline Drak

jestli máš TLC, tak to ti funguje normálně? Jinak to vypadá na chybu napajení ABS jednotky, zkontroluj relátko na pravé straně u ABS
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline danmickaa

TLC nemám.. A kde to relátko najdu?


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Myslím ,že je někde tady v černý plastový krytce.


Offline Pepe

 Podobný problém měl Dag - konektor k ECU ABS nebyl zapojen , volně klimbal kolem .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Moje auto vypadá pod kapotou úplně jinak  :o  To je fotka auta s pravostranným řízením, co?  ](-:
Jinak ano, máš pravdu, našel jsem krabičku a na ní logo ABS
« Poslední změna: 07.03.2019 - 13:08:20 od danmickaa »


Offline danmickaa

Jo, to jsem četl, ale tomu se nechtěla načíst na diagnostice


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Moje auto vypadá pod kapotou úplně jinak  :o  To je fotka auta s pravostranným řízením, co?  ](-:
Jinak ano, máš pravdu, našel jsem krabičku a na ní logo ABS
Jo to byla jen rychlo ilustrativní fotka .


Offline danmickaa

Když to ukazuje chybu na tlakovým válci, nemůže to bejt třeba jenom zavzdušněný? Prý když není tlak v brzdovým válci, tak jde spojkovej pedál pomalu nahoru, což se mi děje... I když to je asi blbost, co? Spojka v Galantu má svojí hydrauliku oddělenou od brzd, navíc diagnostika říká, že je zkrat v obvodu...

Nebo jak psal Kouba - špatná kostra, nebo napájení tý ř.j.
Chtěl bych nejdřív vyloučit všechno okolo, než začnu shánět novou...

Jo a v EvoScanu to ukazovalo chyby 0x12 a 0x04 Unknown DTC
« Poslední změna: 17.08.2019 - 01:19:36 od danmickaa »


Offline danmickaa

Tak napájení asi můžu vyloučit, páč jsem to teď změřil a jde tam 12,45V, což je stejný jak na baterii... Obě dvě pojistky ABS jsou taky v poho...
« Poslední změna: 16.08.2019 - 16:44:24 od danmickaa »


Offline danmickaa

Tak teď jsem se dozvěděl, že prej jak to vyhodí nějakou chybu s ventilem, tak je chyba někde uvnitř jednotky a už se to nedá opravit, takže už mám objednanou novou a snad to pak bude dobrý  -_-

A kdyby někdo měl stejnej problém, tak jednotky ABS se liší jenom tím, jestli je auto předface, nebo poface... Každopádně obě dvě fungují stejně, jenom ta předface má všech 6 trubiček nahoře a poface má 4 nahoře a 2 zepředu. Takže by se musely ty trubičky poupravit.


Offline Sir Dag

než tam dáš novou jednotku abs. Musíš vyřešit daný problém jinak ti po připojení nové abs jednotky skočí chyba i tam a máš zase smolíka
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline danmickaa

Jak mám vyřešit problém vadný jednotky, když ten problém dělá ta jednotka jako taková?


Offline Sir Dag

pokud problém dělá jednotka..stačí výměna jednotky..já jsem zmínil případ, kdy problém dělá něco jiného a ty nevíš co.. Metodou pokus, omyl zjištování co to asi tak je.. Ovšem pokud ti to dělá jednotka, tak stačí vyměnit jednotku. Pokud i pak nadéle bude chyba, není to jednotkou.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Problém systému je ten, že jednotka se spojí s počítačem  ale dál už vypíše chyby, které v katalogu DTC nejsou. Nenaběhne systém actuator pro zkoušku kompresoru Abs........ .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Co jsem volal s Kačenky mužem, tak on říkal, že pokud to vypíše chybu s ventilem, tak je chyba uvnitř jednotky. Že prý podobnou chybu měl taky a měl to i rozebraný, ale spravit to nejde..


Offline danmickaa

Tak ABS je znovu funkční!

Nejdřív jsem vyměnil jednotku i s pumpou, ale  pořád nic, na diagnostice jsem zjistil, že mi to hází chybu všech 4 senzorů (3 špatný signály, 1 žádný).
Tak jsem sháněl čidlo na Galanta, ale originál už není nikde k sehnání a náhrada neexistuje.
Tak jsem koupil na zkoušku čidlo z Eva 6 (cca 500Kč) a s minimální úpravou tam sedlo jako originál a ABS znovu funguje.