GalantWeb

Evoscan + Vag com kabel

Offline Pepe

Tak jsem se vratil a muzu napsat ten popis...Takze
Stahnout si evoscan 2,6 ze seriovym cislem z Uloz to.cz
usb kabel kkl rozsroubovat a propojit pin 1 s pinem 4 ,pozor neinstalovat prilozene cd.
v evoscanu je slozka X86 v je potreba spustit exe. a naistalovat. Ted uz jen zbyva spojit kabel z notasem a obd ......enjoy
Je to tenhle soubor ? DPInst.exe ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

Evoscan 2.9 a test kabelu z aukra za par stovek (asi 250,-)

stačí na datalog a stažení a mazaní chyb z jednotky motoru. Ostatní jako ABS, AYC a TLC nepřečte.

První dvě obrazovky jsou od kabelu VAG- com s FTDI chipem. Třetí je pro kontrolu pořízeno OpenPortem 2.0
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

 :mellow:  Fajná práce Draku .   :mellow:
 A použils tu spojku pinů 1+4 ?
« Poslední změna: 04.04.2012 - 21:23:08 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

propojku musíš udělat, jinak jednotky nehodlaj komunikovat :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Nemá někdo Vag (elm327) doma než ho objednám z číny ?  Na Pažouta ho chci .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Jindřišák

Mám oba, ale to ti asi nepomůže, když jsem až z Olomouce :D
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Majk MG

tak pozor kabel zakoupen. propojeny piny 1 a 4 . nainstalován evoscan 2.9 tak snad to pofičí :)


Offline Majk MG

chlapci říká vám tohle něco ? mám v tom guláš  ](-:


Offline Pepe

 Ve složce User/Dokuments/Evoscan/Saved data logs/ najdeš uložený soubor toho co si nahrabal evoscan, s koncovkou .csv file . Pošli mi to v mailu do SZ .
Veličiny v tabulce ukazují hodnotu ve Voltech, podle kterých ECU upravuje směs .
« Poslední změna: 28.04.2015 - 21:52:50 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Majk MG

tak já mám místo "save data logs"  ---> data settings a tam jsou jenom s koncovkou XML. asi jsem to neuložil do počítače ty data s evoscanu nebo se pletu ? :)


Offline Pepe

A kde je adresář " Saved Data Log " , který si evoscan nahrává z tvého vozu ?
Data Settings je tam též .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Majk MG

sakra v celém počítači to není celý jsem ho prohledal. asi bude chyba v nějákém nastavení. aha už jsi vzpomínám .... kliknul jsem na "start datalogger" a když to doběhlo na číslo něco kolem 50 000 tak jsem kliknul na stop .... to by znamenalo že když jsem to přerušil že se tam nic neuložilo nebo se opět pletu ? :)


Offline Pepe

Měl by to ukládat do souboru automaticky - ten adresář je nabízen na obrazovce evoscan- zleva -File-Logging - Alarms........
když klikneš na Logging, roleta ti nabídne možnosti , jukni na to . Na této stránce nahoře je Drakovo připojení, podívej se .

 http://ulozto.cz/xAkB4Rw/evoscan-2-6-2-7-beta-5-includes-mitsubishi-openport-1-3-interface-rar
« Poslední změna: 28.04.2015 - 22:25:58 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

Měl by to ukládat do souboru automaticky - ten adresář je nabízen na obrazovce evoscan- zleva -File-Logging - Alarms........
když klikneš na Logging, roleta ti nabídne možnosti , jukni na to . Na této stránce nahoře je Drakovo připojení, podívej se .

 http://ulozto.cz/xAkB4Rw/evoscan-2-6-2-7-beta-5-includes-mitsubishi-openport-1-3-interface-rar


Pepe, mám verzi 2.7, kabel s FTDI čipem, propojka je, ale program nechce komunikovat. Nějak nevím, kde dělám chybu ..


Offline Japan_Werewolf

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 15
Pepe, mám verzi 2.7, kabel s FTDI čipem, propojka je, ale program nechce komunikovat. Nějak nevím, kde dělám chybu ..
ak mas progam presne ten isty co dal odkaz sem pepe, a prepojka je  tak potom jedine nastavenia v pc by som to videl. stiahol som ten program a tiez to tak urobil na galantovi 98 a funguje to pekne. skusil by som asi preinastalovat program najprv a ak nie tak potom pozriet ci vobec pc nainstaloval ovladac na kabel.


Offline Drak

ono i záleží jaký přesně FTDI chip je v kabelu použit. Některé "china" prostě nefungují podle specifikace.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Sir Dag

tez i u me se musely ovladace doinstalovavat rucne. Sam si to pc neudelal...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue