GalantWeb

Repasování ramen

Offline Pepe

Myslíš nařezat závit do ramena a čep našroubovat , anebo vložit a zajistit maticí zespoda ?   Taky by šlo . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Myslíš nařezat závit do ramena a čep našroubovat , anebo vložit a zajistit maticí zespoda ?   Taky by šlo . -_-

Vložit a zajistit matkou což se mi líbí, cena přijatelná a pokud rozměry odpovídají tak bude stačit jednoduchá úprava ramen. Zajištění matkou používá s oblibou mercedes
Radouš


Offline johny11

Zdravím chlapy :mellow: Údajně jsem si to taky myslel,že prostě nechám vyřezat závit,natočím to do ramene a zajistím,podle obrázku by to šlo,ale ten spodní díl čepu se závitem je nízký a kompletní výška ramene by dost narostla.Dnes mi ten čep dorazil,(mimochodem stál jen 275,ale to už po slevě pro stálého zákazníka):mellow:
Tak jsem ho rozebral přikládám foto.A vymyslel jsem,že jednodušší bude ho celý na soustruhu přetočit aby měl vnější průměr 32mm + aby na spodku měl hranu na opření v rameni.V rameni vnitřní díru protočit na pr. cca 31.9.Při montáží ohřát rameno na 100 st. a nalisovat komplet čep od spoda.Nahoře  je potřeba ho zajistit seeger pojistkou.Až budu tohle všechno mít odzkoušeno,dám vědět.Ten čep je o něco nižší,ale kužel je stejný.Do těhlice zapadne původní čep cca 10-13mm a stejně to vypadá i u toho nového.Ale v tomhle případě nechci nic uspěchat,chci aby to byla opravdu perfektní práce  :mellow:
« Poslední změna: 14.04.2010 - 00:02:20 od johny11 »


Offline johny11

Další foto,díky za každý Váš nápad jsem moc rád. -_-
Jinak to silonový pouzdro je ze dvou dílů zapadajících do sebe,aby šel vložit čep bez násilí.
« Poslední změna: 14.04.2010 - 00:58:28 od johny11 »


Offline Pepe

Když jsi už v tomto stavu  - vyndaný kloub se silonem - vsadit do ramene jen tuto část a  a a a a  jak ji zajistit ???
Navařit tam plochou matici a po vložení kloubu zašroubovat vložku a zajistit . ééé???? :(
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline johny11

Čau,to asi nepůjde,průměr silonu je menší,než originál,i koule na konci čepu je menší.Nebylo by asi možný čep uzavřít v zálisu.Stejný je pouze kužel.


Offline johny11

Čus chlapy,ještě vydržte,pracuji na tom,jen se to trochu nečekaně protáhlo,v práci je nějak moc práce  :D a tak musíím počkat,ale nový pracovní týden už by to mělo být hotový  -_-


Offline Pepe

Klííííííd, ono se to nepo- nezblázní , čas vše napraví . ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline johny11


Offline Pepe

Tak jsem z banánu vyndal starý čep , zbrousil plochy- budu vrtat díru 40mm pro čep z Galantu 88-92 . Starý čep má díru 32mm a tak jsem obvod zesílil navařením cca. 5mm prstence k zesílení těla ramene . Nafotim a dám k nahlédnutí . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ghost Buster

Hoj pánové, vím, že to sem nepatří, ale dnes jsem náhodou na aukru narazil na kompletní sadu ramen pro přední nápravu za 5000,-

Značku sice neznám, ale cena je pěkná....

http://www.aukro.cz/item1154742748_rameno_ramena_sada_mitsubishi_galant_eclipse.html

Mrkněte na to komu by se hodilo...


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
To je fakt pěkná cena. Tuhle značku znám. Jen to chce vyměnit prachovky za kvalitní. Tyhle jsou příliš masivní a málo pružné. Po pár dnech puknou a životnost čepu je v háji.
Radouš


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Díky za tip, risknul jsem to a koupil jsem ty ramena z Aukro,snad na žraloka pujdou.


Offline koty

dej pak vědět  jaký jsou  :D
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Pepe

Jěště vyvrtat a montáž . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

dej pak vědět  jaký jsou  :D
Jestli vydrží 1 rok , tak je jejich cena výhodná . Držím palce . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Radous- a kde koupím kvalitní prachovky?


Offline vlastimil.brezina

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 7
Zkuste se někdo podívat na intercars.cz pod položkou J25004. Je tam kloub asi do toho spodního ramene (ohnutého). Pod položkou J45016A je tam taky totiž ten silentblok, co je na druhém konci ramene a taky je tam guma silentbloku pod položkou J45014A nebo J45014B. Co na to odborníci? Já se mezi ně nepočítám, ale logicky by to mělo patřit k tomu ramenu. Když si to zadáte podle auta - např. Mitsubishi - Galant VI kombi - 136 kW, dále zadáte Podvozek - Zavěšení kola - Rameno, tak je to tam všechno pohromadě. K čemu by byl ten kloub samostatně?


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)