GalantWeb

zadní Tlumiče kombi

Offline Susi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 7
Dobrý den, mám pár dotazů ohledně tlumičů u kombi z toho ne všechny jsou z me hlavy :D.

Potřebuju vyměnit vytekle zadní tlumiče tudíž sem sehnal tlumiče které mají být na kombi galanta monroe, ale moje auto je vybaveno tlumiči sachs  mr 333474. tudíž pružina by prolítla přes misku. Někde sem četl zde na foru že někdo odřízl misky ze starých tlumičů a posléze je nabodl na ty nové. Takže zdvich tlumičů je totožný?
Tlumiče tohoto typu na galanta nemohu najít a nějaké extra peníze se mi dávat nechce ani mi to moje situace nedovoluje. Jsou nějaká jiná alternativní  řešení? Psal jsem asi do 10 mitsu vrakovišt nikde tlumiče na zadek kombíku neměli.

Ještě kamaráda napadlo jestli by nepasovali tlumiče z carismy 1998 kterou muže sehnat za par drobných nepojízdnou tak mě pověřil abych našel rozměry toho oka a zdvih tlumiče jestli by to tam nějak nešlo nabastlit o tom ja pochybuju.  ](-: Nenáte nějakou stránku kde by byly rozepsány rozměry těchto dílů?

Díky za každou radu vím že podobné příspěvky tu už byly tak by se lecos dalo aplikovat i na moji situaci, klidně téma po ukončení mohu smazat   


Offline Jeníček

Asi ti moc neporadím, ale ohledně tlumičů z carismy - uvědom si že je to menší a lehčí auto a hlavně ne kombík. Už takle originál tlumiče u galanta vzadu jsou moc měkký a při naložení celýho kufru krásně vidíš jak ti skoro dře pneu o podběh.  :undecided:
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Daggereall

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 71
Podle cisla sou to tlumice Nivomat,cena kolem 8-10 000. Takze jedine je vydelat,sehnat obycejny tlumice a k nim pruziny.Ale nevim,jesti to tak de udelat,jestli je to zamenny.


Offline Pepe

" Už takle originál tlumiče u galanta vzadu jsou moc měkký a při naložení celýho kufru krásně vidíš jak ti skoro dře pneu o podběh." ------A v tom právě vězí celý fígl Nivomatu , jak jedeš tlumiče pohybem auta se dobíjí a zvedájí výšku nad zadní nápravou . :mellow: Originály od  http://www.mychak-tym.cz/?p=productsMore&iProduct=21511&sName=MR-333-474-origin%E1l-tlumi%E8e-%28nivomat%29cena-za-ks
nebo si je objednej u Mitsubishi .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline sedlik

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
ahoj zadní tlumiče na galanta kombíka sem vyřešil a zbyli mě ty co sem sundal sou v poho jen při rozebýrání bylo nutné je utrhnout ze silentbloku kdyby měl někdo zájem tak je klidně přenechám jen nevím jestli se daj sehnat ty silentbloky .


Offline Pepe

Když píšeš , že jsou v poho , proč jsi je sundaval ??? :-D :angry:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline sedlik

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
protože mě shnilo horní uložení ta miska a když sem je vyndaval tak sem utrhnul spodní uložení a za 1000 kč sem sehnal ty uložení všechny 4 a za 2500 i stlumičema tak co bylo lepší samo sebou ty tlumiče i s uložením za krásnou cenu a nemusim se párat s těma silentblokama fakt to bylo hrozně zarezlí a hlavně tam dal někdo ty tlumiče obráceně a že je tam musel sakra narvat kladivem. ](-:


Offline sedlik

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
zde jsou ty tlumiče galant kombi 2,0td 1997 jen bez silentbloku připravené jen na nastříkání a nasazení na galošíka  :mellow:


Offline sedlik

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18

Offline Susi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 7

Offline sedlik

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
pokud najdeš šíkovného člověka tak se daj podle mě vylisovat z těch tvejch a vlysovat do těchto ale co sem se koukal tak sem je nikde nesehnal  :mad:


Offline Susi

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 7
Ja mam jen jeden, druhej je rozřízlej... Chci se zeptat dělali se verze kombíku i bez nivomatu? jeliož ja amm doma tlumiče Monroe udajně na galant kombi ale nivomat vážně nejsou :D Tak přemýšliím jestli by se dalo sehnat péro a to horní uložení pro tenhle tlumič co už doma mám...


Offline Drak

horni uložení je stejný jak u nivomatu, tak normalního tlumiče, liší se jen samotný tlumič a pero.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Trewor

Na zadku byly podvozky:
normální tlumiče s pružinama 9-10 x 63-103 x 405 (průměr drátu x průměr pružiny x délka)
nivomaty s pružinama 10 x 95-103 x 321
heavy duty s pružinama 10-11 x 64-104 x 383 - tedy nevim jestli byl i jinej tlumič nebo jen pružiny

Mě sice nivelizace funguje, ale když dám těžký 17" kola tak cejtim, že už je to na tlumiče moc. A chtěl bych to i lehounce snížit. Třeba timhle:
http://tuning.autodoplnky.cz/hr-podvozky/sportovni-pruziny/hr-sportovni-pruziny-mitsubishi-galant-kombi-typ-s536253413

Popřípadě na předek dát pružiny z 2.0 který jsou o 8mm kratší než u V6 a dozadu ty heavy duty pružiny. Ty ale nevim jaký maj číslo. Zkusí někdo pohledat?
K tomu bych chtěl tlumiče KYB Excel-G nebo Ultra SR a ideálně ještě tužší zadní stabík.
Ale to jsou jen takový přání který nevim jestli kdy realizuju
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

Trewore, máš udělaný test zadních tlumičů ?  Nivomat nefunguje na bázi těžkých nebo lehkých kol , ty jsou tomu fuk . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Však o nivelizaci píšu že funguje. Problém je v tom, že kombinace těžkýho ráfku (Rob může potvrdit) a větší gumy daj větší neodpruženou hmotnost než s jakou se počítalo a tlumiče (který jsou tam možná ještě originální) už to nezvládaj utlumit tak jak bych si představoval.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jj,kola jsou těžší,proto je nechávám celý rok na autě. :o


Offline Pepe

Trewore, já zampoměl - tys do toho započítal i velikost děr na našich silnicích . ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline pol252

Tak se taky přidávám k tomuto tématu, já vůl jsem si objednal tlumiče Monroe, přišly, měl jsem je měsíc doma (než opadne sníh), sníh opadl a tak jsem se pustil do výměny...vyoperoval jsem starý tlumič ven a ejhle....miska je moc malá...nastává situace, že nevím jestli mam navařit misku aby pružina držela (ale do tlumiče se mi moc vařit nechce) a nebo koupit i jinou pružinu (když mají tlumiče s malou miskou tak přece musí mít i jiné pružiny ne?)...tak nevím


Offline Werewolf66

Tak se taky přidávám k tomuto tématu, já vůl jsem si objednal tlumiče Monroe, přišly, měl jsem je měsíc doma (než opadne sníh), sníh opadl a tak jsem se pustil do výměny...vyoperoval jsem starý tlumič ven a ejhle....miska je moc malá...nastává situace, že nevím jestli mam navařit misku aby pružina držela (ale do tlumiče se mi moc vařit nechce) a nebo koupit i jinou pružinu (když mají tlumiče s malou miskou tak přece musí mít i jiné pružiny ne?)...tak nevím

a ty stary tlumice byli o dost tlustci nez ty co ji kupoval co....to jsou origo nivomaty a ty maj jiny pruziny. Takze jeste koupit pruziny a bude to dobry.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!