GalantWeb

Spojka

Offline Ghost Buster

Super, díky moc!

To je přesně můj případ, vždycky smontuju a raduju se a pak zjistím, že jsem něco v půlce pos.. nebo zapoměl nebo dal obráceně a pak se s tím morduju a morduju  :laugh:


Offline johny11

Zdravim Vas chlapci,mam takovy dotaz,v blizke budoucnosti me ceka vymena spojky a tak bych se rad zeptal,jestli nekdo z vas,nevi,jaky prumer by mel mit stredici trn pro ustredeni spojkove lamely do setrvacniku,respektive klikove hridele.A jeste jedna otazka,da se zjistit prumer spojky a pocet zubu?Dekuji vsem za rady  -_-
« Poslední změna: 20.11.2011 - 22:20:23 od johny11 »


Offline johny11

Tak dneska mi odesla spojka,proto aktualizuji znovu svou otazku,rad bych ji objednal novou,nevite nekdo jestli prumer 215,nebo 220? dekuji.
Mam Galant 1.8 (1834ccm/85kW/116HP) r.v 1995


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Kdysi, to jsem měl ještě sierru, mi odešla spojka, tak jsem jel do Ferrodo/v Praze hned před AAA bazar/ a koupil jsem si tam jen obložení asi za 500kč/+-/, pasovalo to z Transita, zkus to, nejtovat pak musíš sám. :roll:


Offline johny11

Na 309 Peugeota pasovalo oblozeni ze Skody 120 typ M (vetsi prumer)
Jinak spojka demontovana,prumer spojky je 215mm pocet zubu drazkove hridele je 20 a prumer 20,4mm.Prumer diry v setrvacniku pro stredici trn je 15mm.
Dnes cekam zasilku nove spojkove sady Valeo premium cena 2300Kc u Auto medik.Tot Rada pro vymenu nove spojky na Galantu 1.8 (1834ccm/85kW/116HP) r.v 1995 ;)


Offline johny11

Spojka je vymenena,pred chvili jsem byl projet auto,vse je zase O.K  :-D


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Fuzzy

Mohla by ta spojka pasovat i pro 93kW ? :undecided:
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Jindřišák

Jo, jsou to ty samý motory.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Jenze jsou dva prumery spojky... Prumer 215mm a prumer 220mm,tak pozor na to.Pokud mas na aute 215mm si myslim,ze 220 tam nedostanes kvuli pritlacaku,protoze je o malinko vetsi a nemuseli by ti pasovat stredici diry na koliky v setrvacniku.


Offline Jindřišák

Nevěřím tomu, že vyráběli dva průměry spojek. To není styl mitsu. To spíš druhovýroba dělá větší..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

mozna...nevim,ale motory se lisi vykonem,proc by prodavali na jeden typ auta 2 spojky?Velikost spojky ovlivnuje i vykon motoru si myslim,proto se ve vyrobe montuje prumer spojky dle vykonu motoru.Nechci tvrdit nesmysly...Ale podle me,je nejspis vazne lepsi rozebrat a ujistit se.


Offline Berzelius

Nevěřím tomu, že vyráběli dva průměry spojek. To není styl mitsu. To spíš druhovýroba dělá větší..

Ba naopak právě to je styl mitsu ^_^ už sem to tu psal např.jiný napojení na pal. filtru na  žraloka od 10.1996 do 12.1996 je hadička-trubka a od 01.1997 je trubka - trubka a já mám 6.11. 1996 stejnej čumák stejnej motor ale provedení jiný ](-: A spojka to samý ty 220mm patří podle mě od od 01.1997 ale nevím to jistě jen vým že mám taky tu 215mm na žralokovi 2.0 ^_^ A je toho víc ](-: ](-:
« Poslední změna: 19.05.2013 - 13:04:44 od Berzelius »


Offline Jindřišák

Jedná se tu o kulaťáka, kterej se vyráběl cca 4-5 let? Pochybuju, že by něco měnili. Ty motory 85kW a 95kW jsou uplně stejný, jen je jiná řídící jednotka a ten 85kW se dovážel tuším jen do německa a rakouska. Prostě snížili výkon upravou řj a tím bylo nižší pojištění a byl o galoše větší zájem. Proto nevěřím, že kvůli dvěma zemím vyraběli jinej typ spojek a kdoví čeho ještě jinýho. To když kupuju něco na vento, tak to 3x vrátím, protože rozhoduje rok vyroby, č. motru. č. karoserie a kdoví co ještě a když to podle toho koupíte, tak to stejně jedete vrátit, že to nepasuje. U galanta vždycky všechno sedlo jen podle typu motoru, a ty jsou u obou motorů stejný..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Berzelius

Tak je to možný..já jen říkám zkušenosti s mojom žralokem, u kterýho po pár měsících ve výrobě měnily kde co u stejnýho motoru -_-