GalantWeb

Přes zuby

Offline RED

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 4
Zdravím všechny. V červnu jsem se stal majitelem Galanta (2.0 GLSi r.v. 89 sedan, 5dv.) a mám menší problém s jehož řešením prosím o pomoc.
Při řazení zpátečky se mi nedaří zařadit plynule a jdu jakoby přes zuby než se převody zastaví. Někdy zase zaskočí v pohodě, ale to se nestává často.
Zkouším různé fígle jako delší, či opakované sešlapnutí spojky a opatrné pohyby řadicí pákou, ale většinou se nezadaří. V minulosti mělo auto problém s pístem ovládání spojky tak jsem ho nechal vyměnit, ale zlepšení žádné. Výjimečně se mi stalo za jízdy, že si převodovka chroupla i při řazení dvojky a trojky, ale o tom jsem si tu přečetl, že to galanty dělají.
Při zpátečce je to ale skoro pravidlo a nejedná se o žádné malé chroupnutí. Občas taky při rozjezdu trošku cukne.
Tak nevím čím to může být jestli zlobí spojka či převodovka anebo je to jen rukou a nohou. Jestli má někdo podobnou zkušenost poraďte prosím.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
asi tě budu muset zklamat, převodovky u galošů nejsou zrovna vydařená záležitost. Obvykle odcházejí synchrony mezi 1-2 a 2-3. často pak i zlobí spátečka.


ale u tvého modelu jsem o tom zase tak moc neslyšel. tímhle trpí hlavně můj ročník  :worried:


Offline tomasssr

A taky můj! :worried: :worried:
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline Pepe

Zkouším různé fígle jako delší, či opakované sešlapnutí spojky a opatrné pohyby řadicí pákou, ale většinou se nezadaří. V minulosti mělo auto problém s pístem ovládání spojky tak jsem ho nechal vyměnit, ale zlepšení žádné. Výjimečně se mi stalo za jízdy, že si převodovka chroupla i při řazení dvojky a trojky, ale o tom jsem si tu přečetl, že to galanty dělají.
Při zpátečce je to ale skoro pravidlo a nejedná se o žádné malé chroupnutí. Občas taky při rozjezdu trošku cukne.
Tak nevím čím to může být jestli zlobí spojka či převodovka anebo je to jen rukou a nohou. Jestli má někdo podobnou zkušenost poraďte prosím.
Čus Red-e, já měl jednaosmičku a ta měla spojku mechanickou- lanko. Tyto ročníky problém se synchronama
takového rázu jak popisuješ , neměly. Tipuji na výměnu spojky. :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline RED

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 4
Díky za odpovědi. Je to moje první Mitsubishi a je pro mne zatěžko smířit se s chroupající převodovkou u jinak vyvedeného auta. Zkusím tedy nejdříve pořešit spojku dle rady Pepeho. Jen nevím jestli mám začít výměnou celého spojkového setu, nebo jen některých jeho částí. Asi to taky chvilku potrvá, neboť jsem momentálně dost finančně vyčerpán. Zajímavostí také je, že pokud neřadím zpátečku přímo z neutrálu, ale nejprve dám za jedna a pak plynule zařadím zpátečku převodovka ani nehlesne.