GalantWeb

Oleje Do Automatu

Offline natassam

  • Quo vadis domine...
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
    • http://-
Mohl by mi někdo poradit který z uvedených olejů použít při výměně v automatu v mojem galantíku?
Jedná se o tyto oleje: Kuttenkueler Dexron lll Comcor ATF Plus, FUCHS Titan ATF 3000(Dexron ll), TEXACO Texamatic 7045 E (Dexron ll)
Jak se říká:"Babo raď". Já se neobracím na baby, ale na někoho kdo má zkušenosti s automatickou převodovkou u galanta. Je značný rozdíl zaplatit za 1l oleje 760,-Kč= Brnocar, 600,- Auto HB a nebo 1890,- za 7l, resp.1270,- za 8l a nebo 770,- za 7l Jenže aby se navyplnilo ono známé:"Levně kupovat, dvakrát kupovat". V tomto případě generálkovat automatickou převodovku použitím nesprávného oleje. :ph34r:  :confused:  :omg:  
natassam


Offline BAD

Citovat
Mohl by mi někdo poradit který z uvedených olejů použít při výměně v automatu v mojem galantíku?
Jedná se o tyto oleje: Kuttenkueler Dexron lll Comcor ATF Plus, FUCHS Titan ATF 3000(Dexron ll), TEXACO Texamatic 7045 E (Dexron ll)
Jak se říká:"Babo raď". Já se neobracím na baby, ale na někoho kdo má zkušenosti s automatickou převodovkou u galanta. Je značný rozdíl zaplatit za 1l oleje 760,-Kč= Brnocar, 600,- Auto HB a nebo 1890,- za 7l, resp.1270,- za 8l a nebo 770,- za 7l Jenže aby se navyplnilo ono známé:"Levně kupovat, dvakrát kupovat". V tomto případě generálkovat automatickou převodovku použitím nesprávného oleje. :ph34r:  :confused:  :omg:
nevim jak u galanta ale do sigmy sem kupoval dexron III  tuším za 800 a nějaký drobný litr předpokládám že ta převodovka bude skoro stejná...
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline fowly

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 19
Citovat
Mohl by mi někdo poradit který z uvedených olejů použít při výměně v automatu v mojem galantíku?
Jedná se o tyto oleje: Kuttenkueler Dexron lll Comcor ATF Plus, FUCHS Titan ATF 3000(Dexron ll), TEXACO Texamatic 7045 E (Dexron ll)
Jak se říká:"Babo raď". Já se neobracím na baby, ale na někoho kdo má zkušenosti s automatickou převodovkou u galanta. Je značný rozdíl zaplatit za 1l oleje 760,-Kč= Brnocar, 600,- Auto HB a nebo 1890,- za 7l, resp.1270,- za 8l a nebo 770,- za 7l Jenže aby se navyplnilo ono známé:"Levně kupovat, dvakrát kupovat". V tomto případě generálkovat automatickou převodovku použitím nesprávného oleje. :ph34r:  :confused:  :omg:
No ja osobne tam mam po vymene Dexron II/III od Petro Canada. Cena cca 170 kc za litr a musim zaklepat. Radi to bajecne  :rolleyes:
Menil jsem ho z preventivnich duvodu, ale razeni se oproti predchozimu oleji nijak nezlepsilo ani nezhorsilo, jedina zmena je ze razeni je trosku "mekci" pri studenym motoru, drive to melo mirny raz pri prechodu prvni - druhy stupen. Jinak po zahrati se to chova zcela stejne - tj. razeni neni temer citit, doufam ze to tak i zustane, pac kdyby se rozsypala prevodovka, tak nevim . . .  :(
Co se tyce volby oleje, nedokazu moc dobre poradit, zjistit tady v republice neco o automatech je temer nadlidsky ukol. Mam pocit ze olej musi splnovat nejaky predpis ATF, ale tezko rici jestli se jednotlive dexrony od sebe nejak lisi.
V manualu k autu je psano pouze DEXRON a mnozstvi 5,8 litru. Jinak nic vic. . .
Galant 2.0 GLSi automat, r.v. 88, Praha


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Citovat
..Co se tyce volby oleje, nedokazu moc dobre poradit, zjistit tady v republice neco o automatech je temer nadlidsky ukol. Mam pocit ze olej musi splnovat nejaky predpis ATF, ale tezko rici jestli se jednotlive dexrony od sebe nejak lisi.
V manualu k autu je psano pouze DEXRON a mnozstvi 5,8 litru. Jinak nic vic. . .

Dexrony se pry lisi minimalne, viz diskuse na http://oleje.cz/forum/index.php. Obecne je vic info o automatech na amerikanskejch strankach http://www.thegalantcenter.net/forum/
Galant 1,8 85kW r.95


Offline natassam

  • Quo vadis domine...
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
    • http://-
Citovat
Citovat
..Co se tyce volby oleje, nedokazu moc dobre poradit, zjistit tady v republice neco o automatech je temer nadlidsky ukol. Mam pocit ze olej musi splnovat nejaky predpis ATF, ale tezko rici jestli se jednotlive dexrony od sebe nejak lisi.
V manualu k autu je psano pouze DEXRON a mnozstvi 5,8 litru. Jinak nic vic. . .

Dexrony se pry lisi minimalne, viz diskuse na http://oleje.cz/forum/index.php. Obecne je vic info o automatech na amerikanskejch strankach http://www.thegalantcenter.net/forum/

Jenže když jeden neumí anglicky tak jsou mu americké stránky platné jak metvému kožich.
Byl jsem včera v Brnokareu a zdělili mni tam, že výměna oleje a filtru v automatu přijde na nějakých 6.000,-Kč což se mi zdá nějak moc. Ještě zkusím kontaktovat atoHB a uvidím jakou lálku si řeknou tam.  :ph34r:  :angry:  :omg:  :cry:  
natassam


Offline fowly

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 19
Citovat
Citovat
Citovat
..Co se tyce volby oleje, nedokazu moc dobre poradit, zjistit tady v republice neco o automatech je temer nadlidsky ukol. Mam pocit ze olej musi splnovat nejaky predpis ATF, ale tezko rici jestli se jednotlive dexrony od sebe nejak lisi.
V manualu k autu je psano pouze DEXRON a mnozstvi 5,8 litru. Jinak nic vic. . .

Dexrony se pry lisi minimalne, viz diskuse na http://oleje.cz/forum/index.php. Obecne je vic info o automatech na amerikanskejch strankach http://www.thegalantcenter.net/forum/

Jenže když jeden neumí anglicky tak jsou mu americké stránky platné jak metvému kožich.
Byl jsem včera v Brnokareu a zdělili mni tam, že výměna oleje a filtru v automatu přijde na nějakých 6.000,-Kč což se mi zdá nějak moc. Ještě zkusím kontaktovat atoHB a uvidím jakou lálku si řeknou tam.  :ph34r:  :angry:  :omg:  :cry:

Osobne myslim ze te chteji natahnout. Ja jsem platil se vsim vsudy cca 3 tisice.
Na druhou stranu pokud chteji za litr oleje 760 kc, tak pak by to spolu s filtrem (cca 1000 - 1500 Kc)  i praci tak nejak mohlo vychazet.  
Galant 2.0 GLSi automat, r.v. 88, Praha


Offline natassam

  • Quo vadis domine...
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
    • http://-
Důsledným hledáním na netu jsem našel oleje fa.Petro Canada a myslím si, že jejich olej bude pro moji  automatickou převodovku to "pravé orechové". A dám olej této fa. i do motoru. U svého nového oleje DexronVl uvádí výměnu až po 400 000km a u Dexronu lll 160 000km což se mi zdá být více než dost. Má někdo zkušenost s oleji této fa.? No, ještě bude také ropzhodovat cena, ale z jednoho příspěvku jsem se dočetl, že ho pisatel koupil za 170,-Kč. Zdá se to až neskutečná cena oproti 760,- nebo 600,-korun. To bych se potom mněl vejít i s novým filtrem a prací do 3.000,-Kč. Jen u motoru stále váhám zda dát 10W40 a nebo 5W 40. Jezdím převážně po městě a tak nevím zda by ta "pětka" nebyla přece jen výhodnější. Co vy nato, odborníci přes galantíky??? Rád si přečtu vaše názory na tuto tématiku a proto pište hojně své názory a návrhy- budete-li mít nějaké. :ph34r:  ;)  :confused:  :cry:  
natassam


Offline Drak

Co se týká motorového oleje, dej tam stejnou viskozní třídu co tam máš ted. Pokud to nevíš, tak 10W40.  Pokud použiješ "řidčí" olej (5W40, 0W40 apdo.) můžou ti začít klapat hydroštely, sáknout gufera apd.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline fowly

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 19
Citovat
Důsledným hledáním na netu jsem našel oleje fa.Petro Canada a myslím si, že jejich olej bude pro moji  automatickou převodovku to "pravé orechové". A dám olej této fa. i do motoru. U svého nového oleje DexronVl uvádí výměnu až po 400 000km a u Dexronu lll 160 000km což se mi zdá být více než dost. Má někdo zkušenost s oleji této fa.? No, ještě bude také ropzhodovat cena, ale z jednoho příspěvku jsem se dočetl, že ho pisatel koupil za 170,-Kč. Zdá se to až neskutečná cena oproti 760,- nebo 600,-korun. To bych se potom mněl vejít i s novým filtrem a prací do 3.000,-Kč. Jen u motoru stále váhám zda dát 10W40 a nebo 5W 40. Jezdím převážně po městě a tak nevím zda by ta "pětka" nebyla přece jen výhodnější. Co vy nato, odborníci přes galantíky??? Rád si přečtu vaše názory na tuto tématiku a proto pište hojně své názory a návrhy- budete-li mít nějaké. :ph34r:  ;)  :confused:  :cry:
Do toho oleje Petro Canada me tlacil muj mechanik. Ackoliv tuto firmu neznam, on ji vychvaluje do nebe a vzhledem k tomu ze se uz trosku zname, vim ze by to nedelal urcite pro kseft.
Momentalne mam v motoru Mobil1 10W40, ale na vymenu pujde prave na Canadu. Jinak majitel prede mnou skutecne do motoru lil 5W40,   a presne jak psal drak mi delsi dobu po startu cvakaly hydrostely. Takze ted 10W40 a bez problemu.
 
Galant 2.0 GLSi automat, r.v. 88, Praha


Offline MMM

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 13
Tu najdes vsetky doporucene naplne a intervaly od Valvoline. A mozes verit domu, ze ked tam das to co ti vyskoci, nic nepokazis. A Valvoline kupis vsade.

http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/Select.asp

P.S. Ja neviem naco chlapi mate ten internet :)


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226

Offline Pepe

V motoru Petro Canada DURON XL 10W 40 a do man. převodovky  dám buď TRAXON XL nebo DEXRON lll. No PROBLEM .  :undecided:
« Poslední změna: 08.08.2007 - 21:17:01 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Jendas

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 51
  • 1.8 GLSI 93kw r.v96 asi tak neak xD
Do manualni perevodovky do motoru 1.8 pride 1.8l prevodaku tridy API GL-4 neboli SAE 75w-85w nebo 75w-90w u 2.5 pride asi 2.2l prevodaku do automatu 6l akorat v diferaku v 4x4 pride API GL-5 neboli SAE 80w nebo 90 na vyrobce ma kazdy svuj nazor hlavne kdyz se dodrzi znaceni a vymene intervaly.


Offline RED

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 4
No ja osobne tam mam po vymene Dexron II/III od Petro Canada. Cena cca 170 kc za litr a musim zaklepat. Radi to bajecne  :rolleyes:
Menil jsem ho z preventivnich duvodu, ale razeni se oproti predchozimu oleji nijak nezlepsilo ani nezhorsilo, jedina zmena je ze razeni je trosku "mekci" pri studenym motoru, drive to melo mirny raz pri prechodu prvni - druhy stupen. Jinak po zahrati se to chova zcela stejne - tj. razeni neni temer citit, doufam ze to tak i zustane, pac kdyby se rozsypala prevodovka, tak nevim . . .  :(
Co se tyce volby oleje, nedokazu moc dobre poradit, zjistit tady v republice neco o automatech je temer nadlidsky ukol. Mam pocit ze olej musi splnovat nejaky predpis ATF, ale tezko rici jestli se jednotlive dexrony od sebe nejak lisi.
V manualu k autu je psano pouze DEXRON a mnozstvi 5,8 litru. Jinak nic vic. . .
Zdravím, pardon že vstupuji takto do debaty. Já jen, že kdyby měl někdo zájem mám nějaký servisní manuálek na automaty, jež jsem tady neobjevil. Jedná se o automaty F3A21, F3A22, F4A21, F4A22, F4A23 a je v ruštině v PDF a má 4504kb. Zkoumal jsem také možnost jak ho sem na web umístit, ale neúspěšně. Tak kdo ho bude chtít, mu jej pošlu nejspíš na mail.