GalantWeb

Převodovka

Host · 73 · 29616

Offline Drak

Citovat
Jo a jak zruším oznámení o novém příspěvku, zasílané na email? Píše mi to, že jsem si objednal předplacené téma, to jako za to musím platit? :blink:  :unsure:  :o


-------------------------------

O chvíli později - už jsem na to přišel. ;)
Máš to popsaný v tom emailu, co Ti chodí. Jinak si klikni na "Osobní CP " a tam jsou předplatná. Tam si nastavíš co potřebuješ.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
Takže jsem vyměnil spojku, replika od Auto
« Poslední změna: 23.01.2005 - 23:26:04 od Marek78 »


Offline Drak

Citovat
Takže jsem vyměnil spojku, replika od Auto
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Guest

  • Host
Na těch 6000mi to vylítlo když už jsem tam tu pětku měl a chtěl jsem rychle přidat. Zkrátka jsem šlápnul až na podlahu, abych to otestoval, jestli už to táhne..No otáčky to dávalo ale jel jsem furt stejně rychle. :P  


Marek78

  • Host
To jsem psal já. :ph34r:  jo a netvrdím, že to bylo striktně na 6000ot/min, prostě to vylítlo jak hrom, jestli 5000-6000 z nějakých 3000. ;)  


Offline Drak

Citovat
Na těch 6000mi to vylítlo když už jsem tam tu pětku měl a chtěl jsem rychle přidat. Zkrátka jsem šlápnul až na podlahu, abych to otestoval, jestli už to táhne..No otáčky to dávalo ale jel jsem furt stejně rychle. :P
To ti proklouzla ta nová spojka ?  :unsure:  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
Myslíš že to prokluzuje spojka? Když už tam kvalt mám, jedu na pětku nějakej kilometr a najednou chci prudce přidat, nebo jedu rychle a chci rychle závodnicky přeřadit třeba ze čtyřky na pětku, tak normálně v pohodě přeřadím (když je to zahřátý, tak normálně), ale jakoby chvíli se ty otáčky hledají. Hele, nechceš si založit autoservis? Já bych k tobě jezdil. :D  :rolleyes:  


Offline Drak

Jak to popisuješ, tak to vypadá že ta nová spojka prokluzuje. Jestli máš zařazeno, jedeš a najednou přidáš plyn a otačky ze zvýší ale jedeš pořád stejně. Tak ta spojka klouže.  ;)

PS: už takhle nestíhám a ještě si založit autoservis  :D  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
No ale myslím, že bys byl v balíku. :D  


Offline Drak

Citovat
No ale myslím, že bys byl v balíku. :D
Leda že bych se naklonoval  :D  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
Tak to jim jdu hned zavolat. Už ale vím, co mi řeknou, že tam musí vyměnit i ten velkej spojkovej válec, takže vypláznu další tři litry. Takže 12.000,- za REPLIKU!!! spojku. :huh:  :ph34r:
« Poslední změna: 24.01.2005 - 13:44:52 od Marek78 »


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Víš jak jsem psal o těch problémech s hlukem převodovky, tak v servisu našli jedno špatný ložisko v převodovce (kolik jich tam vlasntě je?  :D  ) Objednali ho cena prý cca.2500,- (nevím - je to hodně, akorát, nebo málo?) Jo a požádal jsem je, aby mi tam dali ten olej, o kterým psal Drak Valvoline 75W.....atd, ale řekli že ho nemůžou sehnat, ale že tam dají olej se stejnou vizkozitou <_<  Příští týden to má být hotový, tak jsem zvědavej jak to bude jezdit. Doufám, že to bude znát (v dobrém  :D  )  

Hele Marku od tý doby, co jsem ho koupil (začátek listopadu) jsem dělal kompletní spojku, pak mě ve značkovým servisu děsili, že budu měnit celou převodovku cca. 20000,-  :blink: (snad to vyřeší to ložisko), čekaj mě ještě rozvoďáky a olej, ale to už je normal. To je prostě riziko koupě ojetýho auta. Co jsem mluvil s lidma co mají Mitsubishi, tak převážně spokojenost. Kdybys koupil jiný auto, tak budou problémy třeba stejný. Každý auto má nějaký slabiny, ale myslím, že investice do Mitsubishi se vyplatí, to auto, Ti to vrátí. Hodně zdaru.

PS: Draku opravdu si zařiď  servis  :)  
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline Drak

Olej se da normalně koupit.
Tady jsou o něm podrobnosti

Sice je vyvinut pro auta "žabožroutů" ale prý je pro Mitsubishi jak dělanej :-)
« Poslední změna: 24.01.2005 - 21:41:44 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
To George: no, už mě to přešlo ta zoufalost z neustálýho cpaní peněz do Mišáka. Doufám, že mi to potom všechno vynahradí, až bude fungovat tak jak má. :D

Tak jsem jim to dnes dal do servisu jako reklamaci spojky a trval jsem na tom, aby se se mnou šéf servisu projel. No koukal na to jako blázen. To, že to po ránu témeř neřadí jakoby to bylo zmrzlý, za to může spojka, protože je pořád zaplá(nebo vyplá? :huh: ) i když je neutrál, tak mi to aspoň vysvětloval servisman. A to, že ve vyšších rychlostech nebo do kopce nebo defacto při každém větším zrychlení, mi vyjedou otáčky jako čert a pak zase spadnou, tak to není špatnou váhou vzduchu(jak si mysleli ve značkovým), ale jak tady správně Drak diagnostikoval, je to tím že prokluzovala ta (NOVá!!!) spojka. Byl cítit i takový smrad, když to prokluzovalo.
« Poslední změna: 26.01.2005 - 22:38:16 od Marek78 »


Marek78

  • Host
Citovat
Olej se da normalně koupit.
Tady jsou o něm podrobnosti

Sice je vyvinut pro auta "žabožroutů" ale prý je pro Mitsubishi jak dělanej :-)

 Ten olej, kolik ho mám objednat do převodovky Galanta?


Offline Drak

Citovat
Citovat
Olej se da normalně koupit.
Tady jsou o něm podrobnosti

Sice je vyvinut pro auta "žabožroutů" ale prý je pro Mitsubishi jak dělanej :-)

Ten olej, kolik ho mám objednat do převodovky Galanta?

 2,2 litru

více v přiloženém souboru  ;)  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Drak

Citovat
Citovat
Olej se da normalně koupit.
Tady jsou o něm podrobnosti

Sice je vyvinut pro auta "žabožroutů" ale prý je pro Mitsubishi jak dělanej :-)

Ten olej, kolik ho mám objednat do převodovky Galanta?

 2,2 litru
více v přiloženém souboru  ;)  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Bruno

  • Host
Citovat
Ahoj lidičky, poradíte? :P
Mám Galanta r.v. 1997 - nový model, motor 2.0 4G63. Mám ho 3 dny a vyskytl se mi následující problém. Když nastartuju zastudena, zařadím jedničku a rozjedu se, chci zařadit dvojku a hoplá, ona tam nejde, tak zastavím, několikrát zamáčku spojku, znovu se rozjedu a zařadím dvojku (spojkový pedál při řazení až k podlaze, pochopitelně :D ) a už tam jde, ale hodně ztuha, jakoby si hledala cestičku mezi něčím, občas to vydá pazvuk jako když praskají ložiska, jde to tam, trojka už jde o něco líp, ale při dořazení se ozve opět známý pazvuk(méně slyšitelný). Když ujedu cca 10-15 km, tak je najednou vše v pořádku. (Přijde mi, že to souvisí se zahřátím motoru.) Co by to mohlo být? Byl jsem ve dvou servisech (značkových) a tam na nic nepřišli, bodej


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Citovat
Měl jsem podobný problém. Při studeným motoru spojka zabírala ihned kousíček od podlahy a šlo ztuha řadit. Jak se motor zahřál tak naopak začala zabírat až uplně nahoře. U mě to byla špatná brzdová kapalina ve spojce. Vyteklo uplné "blato". Pomohla mě výměna a odvzdušnění. Teď to řadí velmi hladce.
Bruno
To s tím, že zabírá spojka nízko se taky potýkám (nejsem žádnej mechanik: to se náplni ve spojce říká brdová kapalina??)

Marku: Když mě měnili spojku, tak mi tu starou ukazovali, byla uplně zpálená a mechanik říkal, že to je pro to, že to Mitsu. má moooc silnej motor :D   a ten předchozí majitel na ní měl, asi pořád položenou nohu   :blink:  

PS:už se pracuje na Lancer Evo IX (výkon pouhých 205 kW :D , přední kapota z hliníku, přepracované pérování, zlepšená aerodynamika a dále vylepšené elektronické řídicí systémy kontroly trakce a stabilizačního systému - viz. AUTO-REVUE )B)
« Poslední změna: 28.01.2005 - 20:30:11 od George »
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
nevím co tam lejou japonci, ale já do spojky dávám brzdofku, a vlastně každej koho znám. Na konci té spojky je Úplně vlastne Úplně obyčejný prasátko, jako v bubnový brzdě. A ta kapalina má potřebný parametry a je docela levná...takže tak...
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China