GalantWeb

Poraďte před koupí Galanta.

Offline jindra_k

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 2
Prosím o radu před koupí Galanta osmé generace. Tady na fóru mu říkáte "žralok". Vyhlédl jsem si tento model, protože se mi prostě líbí. Teď bych se rád dostal  na rozumný kompromis cena - spolehlivost. Mám předem vybrány tyto podmínky:
- Galant (8g).
- sedan
- benzínový motor
- alespoň manuální klimatizace.
S autem jezdím spíš výjimečně. Obyčejně najedu méně než 400km za měsíc. Je mi 43 let a tuning a agresivní jízda už pro mne nejsou žádné téma. Potřebuji pohodlné a spolehlivé auto, které budu mít rád. Auto chci mít 5 let. Na tuto dobu potřebuji rozpočítat typické náklady na údržbu. Předpokládám nákup za 100000,-. Takže kdo byste přihodil zkušenosti s cenami za typické opravy a údržbu takového Galanta, byl bych vděčný.
Jindra K.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

No, tak to vidim na 2.0 benzín. Nemá smysl s nízkým nájezdem km kupovat 2.5v6. Mozna 2.4GDI, ale to v tyhle cenovy kategorii bude K.O. A u nej jsou vysoký náklady na provoz - vyzaduje kvalitni benzin a pořádnou péči. Většina servisů si s GDI ani neví rady.
Kvůli cenovému limitu nevím, jestli trefíš auto pod 130t km. Po nákupu počítej velkej servis - minimálně kapaliny, olej, filtry a rozvody.
Pokud ho chceš mít tak dlouho, tak tě 100% čekají vyvařit zadní lemy - to je nemoc všech žraloků.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Drak

1) před koupí si dát pozor hlavně na:
převodovku (nesmí hučet. řazení mezi stupni 2,3 a 4 musí jít hladce)
rez zadních lemů a předních podběhů
stav přední a zadní nápravy (nápravy jsou víceprvkové složené s několika ramen) cena výměny všech ramen a pohyblivých součástí je cca 10 tis za nápravu
Další věci ke kontrole jsou stejné jako u každého jiného ojetého auta.

Manuální klimatizaci mají jen základní modely s 2.0 motorem. Všechny ostatní mají automatickou klimatizaci.

Pro klidnou jízdu stačí motor 2.0
Náklady na udržbu se dost liší od stavu ojetého auta.
Pravidelně se musí počítat s výměnou oleje (cca 5 litrů oleje 10W-40 plus 200 filtr)
jednou za 3 roky vyměnit komplet brzdovou kapalinu (cca 1000,-)
výměna chladící kapaliny
čištění a případné doplnění klimatizace (1000-3000,-Kč)
Výměna komplet rozvodů (doporučuji hned po koupi pokud není doložena poslední výměna ze servisu) cca 8tis Kč pro 2.0 motor, 10tis pro 2.5 V6 motor. Zaroveň doporučuji vyměnit i vodní pumpu, protože je umístněna pod rozvodovým řemenem (2.0) a nebo je součástí rozvodů jako vodíci kladka (2.5)
Ceny brzdových destiček jsou 800 - 1500,-Kč za sadu a kotoučů cca 1500,-Kč
Nápravy (ramena, čepy) už byly zmíněny
Spojková sada (lamela, ložisko, přítlačák) je za cca 7tis Kč

To je asi tak všechno co se týká spotřebních věcí pro udžbu. Ceny jsou orientační a budou se lišit podle dodavatelů, kvality materialů a ceny za práci.


Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline ada4

Co můžu říct z mých zkušeností, co porucha, to hluboko do kapsy. Zvážil bych jiný auto. Tohle je sice moc hezký, rychlý, pohodlný a celkem spolehlivý, když funguje, ale jak se něco začne srát, tak se to veze. Ceny ND jsou fakt dost příšerný.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline jindra_k

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 2
Děkuji za odpovědi. Ve srovnání s japonskou motorkou kterou mám jsou ty ceny docela při zemi. Zkusím najít Galanta s doloženým servisem v Praze a okolí. Pak se uvidí. Věděl by někdo na kolik vyjde oficiální servisní prohlídka po x tisících kilometrů? Např u motorky to mám tak 3000,- Kč každých 12000km.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Co můžu říct z mých zkušeností, co porucha, to hluboko do kapsy. Zvážil bych jiný auto. Tohle je sice moc hezký, rychlý, pohodlný a celkem spolehlivý, když funguje, ale jak se něco začne srát, tak se to veze. Ceny ND jsou fakt dost příšerný.


Tak s tím nemužu než nesouhlasit ... já mám 330000 a maká jen sem tam nějaká kravinka...jo lemy asi hnily ale už sou ready a víc toho zatím nerezne....a motor 2,0 a 2,5 V6 je sakra rozdíl... a s přímím sáním....wau mám ho 3 roky a neměnil bych jen bych potřeboval víc místa...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Souhlas s kenrym, rozdil oproti Evropě minimální,vyšší spolehlivost... To, ze se na nejakym aute stavaji drahy zavady je spojeny s predchozim majitelem, kterej se nestaral...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
2,5 ve žraloku to je prostě ŽRÁDLO se s tim projet.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

2,5 ve žraloku to je prostě ŽRÁDLO se s tim projet.
Absolutní souhlas... Měl sem pod rukou 2.5v6 kombi od Machala a je to pecka........A Assinky 2.4GDI taky jede hezky...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Tak jinak..., nebudem s hádat jak kdo kdy  a kde a at se s tím projede 2,0 a z  2,5 a pozná... pokud to auto má někdo už dýl má ho trochu vychytaný...a řeší jen prkotiny ...stylu antena na střeše odřenej nárazník z parkoviště, atd...ale zvuk motoru nenahardíš....ale je to jen muj názor....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline ada4

Jo, ten zvuk je supr. Je to presne jak pise Dragon - zalezi jak se staral predchozi majitel. Ten muj na to zvysoka kakal, tak se mi auticko sesypalo tri mesice po koupi a od ty doby zatim porad stoji a sileny prachy to taky stoji :) Asi mu to stani uz i vydrzi.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Pepe

 :laugh: to se to krásně čte  :kiss: 4válec or 6válec =V6  :D :kiss: -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
:laugh: to se to krásně čte  :kiss: 4válec or 6válec =V6  :D :kiss: -_-



to jo.... -_-
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline M@C

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
Omlouvam se ze lezu do tohoto tematu, ale prislo mi zbytecne zakladat si stejne  :mellow:
Shanim si nove auto, a dnes jsem uplnou nahodou jel v Galantu 2.5 V6 '04, vybava asi full (kuze, vyhrivane el. sedacky, tempomat, digiklima..), najeto pry 88tkm (inerier na to opravdu vypadal, krasny, jako novy..). Cenovka zhruba 150.000 Kc.
Uz jste tu trosku popsali, na co si dat pozor... Predpokladam ze u Mitsu by mi byli schopni vypsat seznam zavad na diagnostice, ze?
Jak overit ted v zime, ze funguje klima? Jak rychle vam zacnou hrat sedacky? Tady se mi zdalo ze moc rychle a moc silne nehrejou...
V kolika km se meni na 2.5 V6 rozvody?
Dekuji za odpoved, urcite si na neco jeste vzpomenu a dopisu :)


Offline Drak

Klimu v zimě asi nejrychleji otosruješ v režimu odmlžování předního okna.  Ze sedačkama ti neporadím zada hřejou moc a nebo málo.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline M@C

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
Klimu v zimě asi nejrychleji otosruješ v režimu odmlžování předního okna.  Ze sedačkama ti neporadím zada hřejou moc a nebo málo.
Ja mel prave obe dve sedacky na "HI", ale ze by to nejak extra moc hralo mi neprislo...
Panove, a netusite v kolika km se u Galanta 2.5 maji delat rozvody?


Offline Drak

Remen kazdych 6let nebo po 90 tis km
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Sedašky do jedné minuty a je to trochu citit a ted v tehle mrazek je to dost znát a miška se 80ooo za 150ooo tíchá závist odemne....ale přeji Ti to....ještě si změř baterii...a volant do plneho rejdu at slyšíš posilovač nebo případně klínák ale to jsou spotřební věci....vubec nemluvím o oleji a fridexu to je samozřejmost... lidi Ti napíšou na papír cokoliv... až budeš vědět co tam máš je to něco jineho...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
to M@C  - rok 2004 za tuhle cenu bych bral hned,at sedačky hřejou nebo ne.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
to M@C  - rok 2004 za tuhle cenu bych bral hned,at sedačky hřejou nebo ne.

Přesně tak ... já kupoval auto za 107ooo a ted tam je 330ooo a sem hele maximálně spokojenej,sem tam do něj něco pošleš ale myslím že poměr cena design a výkon ... je naprosto v pohodě....stačí že všechno funguje....a nový auta ? jo je to pěkný ale superb mi tkhle nezapřede jako miška a stojí o pár chlupů víc auto si vychytáš  a budeš mit klid....všeobecně známá věc že auto je nejhorší investice ale miška za to ...STOJÍ...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)