GalantWeb

Dálka k centralu

Offline Sitr

Krásný večer všem.
Tak už mi to nedalo a po dlouhém bádání po internetech a tady na galantwebu musím založit nové téma, ohledně dálky k centralnímu zamykání dveří.
Je tomu tak půl roku co mě začala pomalu opouštět dálka. Zprvu fungovala parádně, později začala zlobit. Začalo to tak, že jsem musel knoflík zmáčknout vícekrát než se auto odemklo. Když už se to odemklo tak to fungovalo na první zmáčknutí ať už jsem zamykal nebo odemykal. Pak např. jdu nakoupit vrátím se k autu a musím to zmáčknout zase třeba 30x než se to odemkne a pak to zase chodí na první zmáčknutí. Vyměnil jsem baterku a dělalo to furt to samé. Později už to odemykalo jen sporadicky a dnešním dnem už se to vůbec neodekne ani nezmkne ať mačkám jak mačkám.

- Zkoušel jsem párovat ovladač s jednotkou (propojením pinu 1 a 4 na OBD, 6x zmáčknout čtyřky...... těhle návodů je na internetu fůry.), problém je že se nedostanu vůbec do "párovacího módu" tj. že at dělam jak dělam vše podle návodu nezaskočí a nevyskočí mi zámky aby mi auto dalo vědět že programuju klíček. Dělal jsem to asi 2 hodiny a dělal jsem vše podle návodu, nešlo to.

- Zkoušel jsem "propípat" multimetrem mikrospínače v ovladači a spínají v pohodě.

- Všechny pojistky OK.

- Klíčkem central funguje.

- Spínače otevřených dveří jsou OK.

- Další jsem se dočetl že můžou být nějak rozladěné vlny, jakým způsobem je zase sladím?

Dál už nevím. Nějaké nápady čím by to mohlo být?
Díky za jakýkoli nápad.


Offline Pepe

 Mikrospínače fungují - ale sepnou obvod ?  Někdy stačí očistit kontakty , které dosedají na baterii .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sitr

Ty jsou ok. Nožičky jsem jakoby ohnul nahrou aby jsem mel jistotu že urcite dosedaji na baterku a tištěný spoj. Beztak to nejde. Podle mě je tam něco blbě s tou Řj centrálu. Když se nedostanu ani do toho programovaciho modu.


Offline Sitr

Respektive s řj přijimače dálky. Central funguje.


Offline Sitr

Už mi to otevírání klíčkem lezlo na nervy tak sem to vyřešil tak, že jsem dojel na nejbližší vrakáč tam jsem si z galanta vymontoval řj. dálky dostal jsem od pána i tu klíčenku dal sem mu pětikilo a vesele centrál funguje.  :laugh:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ok,kde je takové "hodné" vrakoviště?


Offline Bayern

Ok,kde je takové "hodné" vrakoviště?

to by mě taky zajímalo  -_-


Offline Sitr

Na Praze 10, u průmyslový jak je europark. Našel jsem to přes portál bazoš. Byl bez motoru a když jsem tam s pánem k tomu přišel a sdělil jsem mu že to a to potřebuju, tak na mě koukal jak puk. Tak jsem mu řekl ať mi pujčí křížový šroubovák a desítku klíč že si to vymontuju. Tak svolil podal mi potřebné nářadí já otevřel dveře vypadl na mě alternátor kterej mi spadl na palec u nohy a dost to bolelo  ^_^ uvnitř spousta střepů spal tam kocour  :D a smrad. Nicméně netrvalo to ani 10 minut a já jsem si vymontoval co jsem potřeboval, klíč s dálkou byl v zapalování tak to jsem si ovladač taky vzal a ptal jsem se ho kolik chce... nejdřív říkal že něco kolem tisícovky tak jsem na něj vykulil oči tak řekl nakonec 500. Vzal jsem si komplet vše. ŘJ. Centralu, klíčenku, a ŘJ. Dálky... Nakonec stačilo vyměnit jen tu ŘJ. Dálky a baterku v klíčence a šlape to konečně.   :anz:



Offline Sitr

Jo a ještě mi prosím řekněte. Vždy mě štvalo jak to neupozorní že to zamknu dálkou.. (jen blikne světlo na stropnici) Dá se to nějak překlemovat aby mi blikli třeba varovky? Dneska jsem to koumal a do stropního světla vedou dva dráty, nejlogičtěji bbych natáhl od stropního světla dva dráty k tlačítku v palubce... Ale zase nechcu aby mi blikali varovky kdykoli otevřu dveře nebo zapnu světlo ve stropě. Je někde nějaký PINOUT Ř.J. Centralu?
T.J. jednotky MR40589..? Těch pinů je tam fakt hodně a já nedokážu identifikovat který je na to blikání toho stropního světla.... Hodně jsem googlil ale nic jsem nenašel. Kdyby jste cokoli věděli budu rád.. díky :)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No ,mě na 1997 blikali blinkry a na 2001 stropní světlo,nevím.


Offline Jeníček

Kluci, tady pozor. U toho galanta v odkazu výše, je originální tažné Mitsubishi, které je vařené z jednoho kusu, tj velmi pevné a vhodné pro ty, co nechtějí mít od nějaký pipiny v oktávce z parkoviště odrbanej zadek. Mám ho na autě a vim o čem mluvim, takže jestli někdo sháníte, je to tisíckrát lepší volba než polská druhovýroba ze 2-3 kusů sešroubovaných k sobě...  -_-
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Pepe

 Problik stropních světel řídí ETACS ecu , krabička s pojistkama v palubce .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sitr

Dobrý vědět.. Kdyby jste někdo měl přesný pinout který vodíč propojit s relátkem na výstražný čtyřky, budu rád. Zítra nejspíš vezmu co nejtenčí jehlu a budu zkoušet který vodič to vysílá ten "trojblik" na stropní světlo. Jen podotknu je jich tam asi 25 těch pinů takže to bude na dlouho. Ale určitě až to vyřeším dám přesný popis co jsem s čím spojil (jestli to bude fungovat). Díky kluci... :)


Offline Jeníček

Jo, hlavne pak hod reseni i s fotkou  ^_^
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Když najde ten pin,tak pak ještě dráty k blinkrům.Pak si někde půjčit stálý + a kostru.Připojíš to k relé a je to.možná by se hodilo dát ke každýmu drátu blinkru nebo pinu strop.světla ještě diodu,aby se nesnažilo blikat i to,co nemá.


Offline Pepe

Elektro servisní manuál a najít zapojení ETACS  , pak nemusíš hledat piny :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sitr

Nemohl jsem najít ten drát kterej vysílá ten trojblik. Tak jsem to nakonec zapojil na jeden motorek zamykání dveří. Tuším na fialovej drát jsem  to dal (ono je to fuk kterej dveřní plusák si vyberete....) Dal jsem to přes relé na tlačítko výstražných v palubovce. Sice to neblikne třikrát ale jen jednou.. to mi vůbec nevadí :D hlavně, že vídím, že mám auto zamklé...  -_-


Offline Sitr

Tohle byla moje inspirace, našel jsem to na netu...