GalantWeb

Aditivum do převodovky

Offline mates_lancer

Ahoj, chtěl bych trochu ztišit převodovku, má někdo zkušenosti s aditivy? A popř. s jakými? Díky za každou odpověď.
« Poslední změna: 18.03.2009 - 20:40:20 od mates_lancer »


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Vyriešil by si to nejakým hustejším olejom.....ak je väčšia vola medzi ozubením . Ale čo viem tak prevodovky od mitsu su na oleje háklivé tak preto by som neskúšal robiť pokusy z olejmi . Nemáš off nejaké ložisko ? Aditíva by som dával na posledné miesto.....je to podobne ako pri hydrozdvihátkach.Tiež sa skúšali nejaké aditíva , ktoré fungovali na princípe hustejšieho oleja . stíchli......ale po čase to bola katastrofa ....viem to podla seba . Tiež som ich vymenil a pokoj.T.j. zisti prečo hučí....
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Drak

oleje do převodovek mitsu jsou opravdu pěkná alchymie :-) patři tam 75w90 a jeětě to musí být správně hustý. V nejhorším se tam leje i ATF olej do starých automatů i když to je manualná převodovka.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline mates_lancer

oleje do převodovek mitsu jsou opravdu pěkná alchymie :-) patři tam 75w90 a jeětě to musí být správně hustý. V nejhorším se tam leje i ATF olej do starých automatů i když to je manualná převodovka.
Takhle draku, mám v komoře LM 75w90 TDL GL4 Hypoid, Polosyntický.  Nejsem první majitel a nevím co tam v autě teď je, ale řadit jde ztuha a nějaké ložisko hlučí. Bavil jsem se s pár lidma a všichni mě od výměny zrazují. Kdyby byla možnost koupil bych si origo dia queen.
« Poslední změna: 19.03.2009 - 12:11:14 od mates_lancer »


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Verím tomu že keby si vymenil to ložisko a dal tam ten olej čo máš v komore ....tak by bol klud. To ložisko by som neriešil tým že tam dáš hustejší olej.......ked sa to ložisko vysipe  to pak bude inventura  :-D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Drak

Klid by měl od hluku z ložiska....ted jde o to , co by na olej řekly synchrony..hlavně 2 a 3 :-)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Jasne , ale napísal že by tam dal ten olej 75w-90 a ja si myslím že ked vymení to ložisko tak synchrá by na ten olej nemali nejako "nadávať" ....synchra u mitsu ? No coment . Ked to človek zanedbá idu do prdele  :worried:  Dve zásady....Správny olej a spojkový pedál na podlahu.  :-D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline mates_lancer

Jasne , ale napísal že by tam dal ten olej 75w-90 a ja si myslím že ked vymení to ložisko tak synchrá by na ten olej nemali nejako "nadávať" ....synchra u mitsu ? No coment . Ked to človek zanedbá idu do prdele  :worried:  Dve zásady....Správny olej a spojkový pedál na podlahu.  :-D
Kdybych věděl jak to dopadne... Draku, nevíš o 2 litrech dia queenu pro lancera? Jo a ještě jedna věc. Mám v tom hokej. Moje příručka píše, ať dám 75w85 (to bude ten dia queen) nebo 75W90 GL4 hypoid, ale zase někdo říká, že hypoidní ne. Jak to teda je kluci?
« Poslední změna: 19.03.2009 - 19:55:58 od mates_lancer »


Offline Drak

To nevím, zkusím se zeptat jestli někdo nemá
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)



Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Dělal sem v prodeji aut, a mimo jiné prodavali i Mitsubishi. A ten olej Dia Queen nebyl k sehnání... :angry:
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pepe

nebudu se bavit o olejích ale výměna ložiska na předlohové hřídeli a v diferenciálu udělá zázraky. Bohovský ticho - vím- měnil jsem je . ^_^  :D Oleje bych řešil pak .  :lipsread:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Mě zlobí při řazení za studena 2 a 3 ,taky sháním diaqueen, kdyby to šlo tak se na ten sud složíme, ale kolik nás bude a kdo to sežene? - náhražky mě nepomohly,, ale šel bych do toho, kdo ještě?


Offline mates_lancer

Mě zlobí při řazení za studena 2 a 3 ,taky sháním diaqueen, kdyby to šlo tak se na ten sud složíme, ale kolik nás bude a kdo to sežene? - náhražky mě nepomohly,, ale šel bych do toho, kdo ještě?
To beru, určitě se ještě někdo přidá, zatím jsme dva.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Jo, to ja mam i v servisce od Denzela vyplněno, že špatně řadí ze 2 - na 3. Prosím vyplněno v 6000km. Jinak k sudu bych se přidal..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pepe

 Po zadání Diaqueen multigear oil 75W85W SAE G4 do fulltext vyhledávače mi vyběhly odkazy na dodávky tohoto oleje z Vladivostoku a něco z USA na EVA 7-8 . Balení je po 20 litrech za 4600 rublů .
Co požádat jednu slušnou a nejmenovanou firmičku  se slušným renomé  -mychakteam-o zkušební dotaz na MMC s dodávkou daného oleje. Dle kafalogu je to mineral oil . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Jestli to chce kupovat od mychaka, tak se mnou nepočítejte... :lipsread:
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pepe

Jestli to chce kupovat od mychaka, tak se mnou nepočítejte... :lipsread:
      :D Co to,co to ? Hoď sem jiný návrh,  prubneš to sám nebo Mitsubishi Marcin Roudnice . :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Můžu se zeptat v Mitsubishi Motors - Algon Cheb a.s. pobočka Sokolov. Jestli už jim to začali dodávat... Jinak mě už jen napadá se zeptat u sousedů v Německu.. Mam tu asi 5km od přechodu Mitsubishi dealerství.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!