GalantWeb

problemy se spojkou ?

Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
Cau panove.
Tak k memu problemu se elektrikou ( resim v jinem tematu) se pridala asi jeste spojka (prevodovka ?).
Pruvodni problemy jsou nasledujici : kdyz seslapnu spojku, tak to zacne pistet. vetsinou od prostredka do zadni polohy.
Pokud seslapnu az na doraz, cejtim, ze se auto trochu rozvibruje.
Tu a tam se stane, ze se mi tezko radi, vetsinou pri rozjezdu na jednicku, nicmene se pokazde podari a pak uz to jaks taks jde.
Co s tim ? Vymena cehosi nebo se s tim da jeste neco delat (promazat, dotahnout,...)?
Mam Galant, vyroba 1997,100 kW, EA2, motor 4G63, manual , dvoulitr.

Manzelka s tim uz odmita jezdit, takze to stejne to asi pujde do servisu, ale diky za info abych aspon vedel co me ceka. ;-)
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Majk MG

Spojka a ovládání spojky tam bude problém ..... špatný přítlačák, lamela či ložisko ---> převodovka dolů.  další možnost je špatný spojkový a pomocný spojkový válec. Cena celé sady spojky cca 3000 kč.
cena Spojkového válce a pomocného válečku asi 1600 kč .....chce to někoho šikovného .... máš nějakého mechanika v okolí ne ? .... já si tohle dělal všechno sám .... žádný med to není .


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
diky za info. bohuzel zadnyho znamyho nemam, a sam to proste nedam. takze budu muset asi do servisu a modlit se aby  me "nenatahli" . nechal bych jim asi vyresit i ten problem s elektrikou ( nebo cim ).
i kdyz jedinej servis kterej byl ochoten me pred svatkama vzit (kvuli ty elektirce) tak se mu to moc nepovedlo, takz jsem zbytecne vyhodil prachy. vsechny ostatni az po novem roce ;-(
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Sir Dag

heleď. spojková sada valeo na 2.0 stojí aktuálně 1 600Kč
Hlavní spojkový válec 1 300Kč pokud se dobře pomatuji a pomocný válec 150 Kč (valce jsou od trw).

V papírech po bývalém majiteli jsem našel, že servis za výměnu spojkové sady chtěl 3000kč.

Pokud to bude spojková sada tak by si v servisu mohli říct cca 5 tisíc.
Pokud to budou ty válce tak to bude méně :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline ondraseek

rekl bych ze to nebude spojkovym valeckem ale spis lozisko bo pritlacak bo tak neco mel jsem v haji pomocny spojkovy valecek a neslo radit ale zadny zvuky ci vibrace  ](-:
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline Sir Dag

též si myslím, že to bude spojková sada. Ovšem tam se to projevuje tak, že prokluzuje. O vibracích nikdy nic....
Spojkové válce a vibrace mi příjde totální blbost....
Kde bude zakopaný hafan....

Mám nápad. Mezi motorem a převodovkou je krytka (asi na třech šroubech), sundat a koukni v jakém stavu je spojková lamela. Celková operace kontroly bude trvat 30 min .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Výměna spojkové sady s ložiskem to vyřeší . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Majk MG


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
panove, vsem vam diky za pomoc. Ted uz mam hrubou predstavu o problemu. Po novem roce zkusim "svuj" servis jestli bude mit cas. Pred koncem roku mel plno, a tak jsem to zkousel jinde.

problem s elektrikou kterej mam, se jeden servis pokusil vyrest vymenou baterky, ale k nicemu to nevedlo. a na tu spojku mi rekl 10 000 kc, coz me zsakocilo. jakkoliv chapu, ze bez toho aniz by to videl ( jenom jsme mu to rikal, nekoukal na to ) se cena nemusi urcit uplne presne. Vy jste to take nevideli a nikdo z vas nerekl takovou sumu ;-) , takze mam trochu dojem, ze chtel krapet vic vydelat. Coz o to, neupiram mu zisk, ale zase s mirou...

takze jeste jednou diky



Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Sir Dag

Tady je případně o trochu levněji, ale to je jedno....
http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=1078866&path[]=1078896&path[]=1079124&path[]=1080891&path[]=1089420&path[]=1109716&product=74667

Jinak jako obchod s náhradními díly doporučuji prodejdilu.cz Maji na většinu zboží nejlepší ceny. .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Berzelius

Prodejdilu.cz ty ceny a sortiment fakt supr ale už dvakrát jsem od nich dostal trochu něco jinýho než jsem si objednal.Konkrétně světlomety na Lagunu objednal jsem si 2xod značky TYC a dostal jsem Jeden TYC a druhý DEPO ale zajímavý je že ten DEPO neměly vůbec v nabídce, ale na faktůře jsem měl oba TYC.Ale neřešil jsem to.A to samý olej,nezaměnily výrobce ale typu.


Offline Pepe

Doporučuji nepřebírat a požadovat objednané . Vím , že když to chceš namontovat, tak nebudeš déle čekat . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

já jsem zatím dostal vše v pořádku .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue