GalantWeb

klepanie v prevodovke

Offline RENO

ahojtem mam galanta z roku vyroby 98, nedavnom mi zacalo cosi klepat v prevodovke.Ked je nastartovane a v neutrali, tak to neklepe.Ako nahle zaradim hociktory prevodovy stupen a auto dostanem do zaberu, zacne mi to rytmicky klepat.Ked vyradim, alebo uberiem plyn, tak to neklepe.Ozaj neviem, co je s tym.Bol som s tym v servise a ani tam mi nevedeli poradit.Prevodovka ide perfektne, len ten klepotavy zvuk z prevodovky.Co tomu je?Co mi odislo, co mam vymenit?Viete mi poradit?Dakujem


Offline RENO

Inak jedna sa o 2,0 l manual benzin.dakujem


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Aaaa spojkové ložisko by to nemohlo byť ?  :mellow:
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline RENO

spojkove lozisko to vraj nie je, tak mi povedali v servise.Keby to bolo vraj lozisko, tak by to klepalo aj na neutrali


Offline ada4

Dělá to i zpátečka? Mě napadla rozbitá spojková lamela (když už teda ne ložisko :).
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Něco podobnýho už sme tu měli... a dělali to vytlučený kameny na poloosách... pokud na neutrál a nebo se zařazenou jakoukoliv rychlostí a při sešlápnutý spojce a polechtání plynu to nedělá tak to sou ty kameny...protože jen při záběru o sobě dávaj vědět že už maj dost..
Dobso...


Offline RENO

tie kamene na poloosi sa daju kupit?Alebo treba vymenit cele poloosy.dakujem


Offline Pepe

Něco podobnýho už sme tu měli... a dělali to vytlučený kameny na poloosách... pokud na neutrál a nebo se zařazenou jakoukoliv rychlostí a při sešlápnutý spojce a polechtání plynu to nedělá tak to sou ty kameny...protože jen při záběru o sobě dávaj vědět že už maj dost..
:o To Dobsonie : Jukni na rok výroby dutyčného auta a závadu na homokloubech bych pustil k vodě.
  K této závadě:  demontovat převodovku  a uvidí zda je spojka v poho, nebo rozpůlit převodovku a vyměnit
ložiska .To jsem udělal já a mám klid. Tolik asi nemá najeto abyměl vyjeté homoklouby!  :o
Doporučuji nákup Workshop manual v Shopu a uvidíš jednotlivé díly.
« Poslední změna: 28.11.2008 - 20:23:14 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline RENO

no neviem, ma uz najazdene 235 tisic km.Co je dost, si myslim.No motor je pravidelne servisovaný, a v perfektnom stave.Jedine, co ma zaraza je to klepanie v prevodovke.Mozu to byt tie kamene na tych poloosach?dakujem


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
jo...jasně že můžou,ale mě tu nikdo nebere vážně... :-(
Dobso...


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
 najlepšie by ti bolo to rozobrať a tak prídeš na chybu .......može to byť aj kôš diferáku, uloženie  alebo tie kamene čo píše dobsonie ............ prevodovka von  :worried:  a ideš ,možno aj na chybu prídeš  :D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Pepe

no neviem, ma uz najazdene 235 tisic km.Co je dost, si myslim.No motor je pravidelne servisovaný, a v perfektnom stave.Jedine, co ma zaraza je to klepanie v prevodovke.Mozu to byt tie kamene na tych poloosach?dakujem
Netušil jsem že má tolik najeto. A právě proto bych se zaměřil na výměnu ložisek- na hřídeli a v diferáku - a homokinetické klouby nechal být.  :undecided: Dej vědět  vo co go.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline RENO

no, neviem, popytam sa v servise na kolko by vysla robota, a ked tak, radsej vymenim celu prevodovku.Kupil by som nejaku schopnejsiu zo srotoviska.No neviem