GalantWeb

Trable s brzdama

Offline potas

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 14
Zdravím pořídil jsem starýho Galanta r.98 a teď mi auto začalo samo brzdit resp. jel jsem a zničeho nic zastavilo a dal už se nehlo obě přední kola žhavý a až po vychladnutí jsem s tím mohl zas kousek popojet a zaparkovat svítí mi ABS jak na matějský a v nádržce pro brzdovou kapalinu je sucho jak na sahaře nějaký rady co s tim? :'(


Offline Majk MG

no podle toho co píšeš tak to vypadá že máš zahryzlé přední pístky... to znamená zarézlé tak že se nevrací... sundat kolo, sundat brzdový třmen a zrepasovat  třmeny pokud nepůjdou pístky rozhýbat (což pochybuji jestli to dělá až takový bordel) ABS by mohlo svítit pro to že je někde závada třeba špatné čidlo otáček nebo špatný ABS kroužek, sucho v nádržce na brzdovku bych typoval asi na to že někdo zanedbal servis pokud ti to někde pod autem  neteče třeba.  -_-


Offline potas

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 14
právě že brzdovku tam předchozí majitel doplňoval a přece kdyby tam nebyla tak mi to spíš nebrzdí takhle po pár metrech mám brzdu jako beton a brzdy jak kotouce tak i desticky byly na podzim taky měněny zkusím tedy ty třmeny  -_-


Offline Majk MG

tak ti nevím ... někde se to ztrácet musí pokud je pravda že to dolíval.... jo jo je úplně šumák že měnil desky i kotouče .... důležité je jak chodí brzdové pístky  -_-


Offline Pepe

Podívej se u pravého zadního kola , jestli není prasklá - prorezlá ocelová trubka k brzdě a bude to chtít asi nové třmeny - ninimálně pístky .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline potas

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 14
ale jak jsem psal, kdyby tam kapalina nebyla vůbec tak by to nemohlo přece být tak natlakovaný že by to samo brzdilo
Podívej se u pravého zadního kola , jestli není prasklá - prorezlá ocelová trubka k brzdě
dělá to jen u předních kol zadní jsou vpořádku to je na tom to divný že obě kola najednou ještě mám teorii že by se to nevracelo přez ABS


Offline Pepe

ABS tlak v potrubí uvolňuje , ale možné je vše . To by byl první Galant s tímto problémem. :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline potas

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 14
právě že normálně ho uvolňuje ale co když se ABS rozbilo a naopak to natolik ucpalo že se to nevrací je to vůbec možné?


Offline Pepe

Kapalina se vrací do nádobky nad pedálem a ABS když je nefunkční , tak jen nereguluje tlak , ale propouští jej naplno . Jsem zvědav na co narazíš .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

Nevím zda to tu někdo psal..nečetl jsem to celé...Ale zkus vyndat pístky jak jsou na tom. Mě to dělaly zarezlé pístky .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline potas

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 14
ták aktualizace kapalina je ale kola jsou vsechny 4 zabrzdeny (dneska jsem to konecne zvedl) problém v brzdovým válci?  :(


Offline Pepe

Problém asi bude v pístcích u kol . Sundat kola , truhlářskou svěrkou uvolnit tlak pístků na kotouč a rozebrat . Práce na celý den , ne na podvečer .  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001