GalantWeb

Přední kolo stále brzdí

Offline CeCtyri

Ahoj klubáci.
Pravé přední kolo mi stále brzdí ikdyž sem vše rozebral očistil. Chtěl bych se jen zeptat a ujistit,ty dva písty(snad to pojmenovávám dobře) musejí chodit tak že snima ručně hýbu?? Nebo je to ten důvod proč to pořád brzdí?
Díky moc za rady :)


Offline Venda_K

Čau, hele to měla mamča na starém Galantu taky. Vždy se musel sundat brzdový třmen a rozchodit pístek co tlačí na brzdovou destičku. Nejlépe ve dvou. Jeden šlape a druhý zatlačuje montpákama pístek zpět. A ty dva vodicí dříky se musí hýbat normálně rukou. Ještě si zkontroluj zda si dříky neprohodil. Myslím že každý má jinou délku. Alespoň na zadku tomu tak je. Záleží i na typu vozu. Někdo tam může mít i dva písty co tlačí na brzdovou destičku.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline CeCtyri

Jj sou každý jiný ale vytahoval sem je postupně :)
No zítra vím co budu dělat..Díky


Offline Venda_K

Ještě jsem si vzpomněl že když jsem to dělal taky, tak jsem vyndal gumičkou, která drží píst v třmenu (jo vyteče brzdovka) a bordel co byl pod ní jsem vyčistil a když už ho budeš mít venku vzít brusný papír a trochu ho vyleštit.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline CeCtyri

To sem dělal taky a myslel sem že jsem vyhrál ale brzda řekla že ne,tak mě napadly ještě ty vodící pouzdra jestli to ještě nedělá ono


Offline Žán

To že je problém s brzdama si poznal jak? Nadměrně zahřátej kotouč? Auto zatáčí při brzdění?


Offline Bayern

Nemáš to zavzdušněné ? Jak ti funguje brzd. pedál ?  -_-


Offline Sir Dag

pokud ti pribrzduje kolo...tak budeme vylucovat metodou..
Zkontroluj zda pistek chodi bez vetsiho nasili.
Vodici srouby musi jit z lehka.
Brzdove desticky musi tez chodit z lehka.
Kotouc nezvlnen...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Ahoj, jen moje zkušenost, já měl před cca dvěma měsíci ten samý problém - přibržďovalo mi přední kolo. Kotouč byl nadměrně zahřátý po jízdě, při jízdě na neutrál velice rychle padala rychlost a při dojíždění na místo bylo slyšet pískání v pravidelných intervalech od kola.

Dal jsem to mechanikovi, ten mi udělal repas třmenů a rozchodil mi pístky - byly hodně zarezlé. Navíc mi to zvlnilo kotouč, tak jsem to nechal udělat komplet. Takže jak Ti tu radí ostatní, koukl bych se na ty pístky  -_-