GalantWeb

ethanol 85 do 4g 93 ano či ne?

Offline Pepe

Jestli jsi měl ma mysli WLS , tak se vrať na zem a nauč se používat slova kterým nerozumíš , JA ? :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
ne měl sem namysli "wideband".. nebo taky "wide band".. to co máš ve voze se nazývá "narrow band O2 sensor".. wide band O2 sensor má širší rozsah a pásmo výstupního napětí.. Ta seriová sonda je úzkopásmová,proto sní nenaměříš nic, když se hodnoty AFR v různých situacích chodu toho motoru pohybují od 20+:1 až po 10-:1. Ta tvoje seriová sonda umí naměřit hodnoty tak někde hodně blízko okolo 14,7:1 a to bude odpovídat nějakému napětí,kdy se může stát ,že to napětí navíc může ovlivnit i EGT výfukových plynů.... proto ji taky ECU nepoužívá při plné zátěži ani do doby než se zahřeje motor. Takže pokud bude tvoje auto spalovat 10:1 těžko se to dozvíš, ten tvůj software ti jedině řekne,že je to bohaté ..ale jak málo nebo moc se těžko dozvíš.. proto bude takové měření asi k ničemu. A vzhledem k tomu,co o E85 člověk vyčte, tak ta AFR bohatá bude. jedinou možností pak je,doupravení motoru tou hračkou z toho obrázku.

btw:angličtina mi nedělá naprosto žádný problém, v angličtině čtu fora už 10 let..


Offline Pepe

Širokopásmová Lambda Sonda - toť je problém co chceš vyřešit. Prosím , tak ho řeš . Já si natankuji  slivovici a Ty si jezdi na benál nebo na co chceš. Nebaví mě slovíčkaření jednou za půl roku , když Ti vylítnou fčely . Fertig- kapito ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
nebud nasraný,mne by ten výsledek zajímal a nebyl bych zřejmě sám. Jaké slovíčkaření.. já jsem ti jen odpověděl na otázku. Pokud má někdo tu WB tak to zkuste dotankovat na těch 50:50 a porovnat hodnoty a napsat sem..


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Zdravim chlapi,lejete ethanol nekdo i do 2.4GDI?Ja,jen,jestli se toho mam bat,nebo to je uz vyzkouseny.Dik za nazory
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline Pepe

http://www.mitsubishiclub.cz/forum-tema/ethanol-85-71521?kols=4    .Jukni a prostuduj ale myslim si že bys to vyzkoušet mohl . Mělo by ti to pročistit zanešené komory  .. začal bych na 15 l na plné nádrži a pak uvidíš .  -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Jindřišák

Mám jet tedkonc na STK a emisní kontrolu, co by mělo být lepší, abych na emisích prošel? Ethanol + benzín cca 3:1 nebo radši jen čistej benzín?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

jestli máš všechno jak má být, tak je jedno co tam naleješ, projít by si měl tak jako tak. Ale jestli víš, že ti blbě měří třeba lamda, dej tam ethanol. Na emisích to stejně poznaj pokud tam není uplný pako :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

No lambdu mam novou a snad i dobre zapojenou, ale bojim se spis jak je na tom KAT a tlumic, aby už nebyli v haji, posledni dobou jezdim jen smes ethanolu, ale jde mi hlavne o to, abych na emisich prosel.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Pepe

Se směsí , jakou požíváš bys neměl mít problémy , spaliny nízké a vše jak už napsal Drak .  :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Na okraj. líh má oktanové číslo 109.
LPG..................... ......................11 0.
Závodní benzín.................. ..95-130.

 Ethanol, vodík , propan , z.plyn nebo či elektrický pohon je jen alternativní pohon budoucnosti za náhradu ropy a produktů z ní spojené. Proto i na tyto druhy pohonu musí být auto upravené...... ](-:

Rizika používání Ethanolu E85....... :angry:

Rozpouští změkčovadla v plastech , trubičky hadičky - hrozí netěsnost a nebo i vzplanutí !   :evil:

Rychlejší degradace motorového oleje hlavně při více studených startech, tedy nedokonalém spalování vzniká kyselina mravenčí a kyselina octová proto se doporučuje výměna oleje nejméně po 10 000 km.

Opotřebení ventilových sedel a to i přes to že jsou tvrzená ,,,,, líh má menší mazivost než benzín.

Př jízdě po dálnici a nebo s pedálem na podlaze delší dobu hrozí spálení a vyhoření katalyzátoru.

Palivová čerpadla jsou montována jen jako moduly a ne separátní proto dochází ke vzniku elektrolýzy uhlíků a měděného komutátoru proto čerpadlo vydrží zhruba asi polovinu než při používání benzínu.

Studené starty hlavně v zimním období asi nemusím popisovat, bud to se to podaří nastartovat a nebo ne, proto mají auta která jsou od výroby upravena na E85 předehřev motoru.

Podtrženo sečteno, to co ušetříte vrazíte do oprav,a nejen to spotřeba - se zvedne zhruba tak o 1 až 1.5 l na sto......    ^_^ ^_^ ^_^ Je to dáno tím že lambda zaznamená chudší směs tak řídící jednotka upraví vstřikování ....tím vlastně vstřikovače pustěj víc a je hotovo

Je to každého věc...... Ale já osobně....  jsem odkojená benzínem.....   :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

[příloha smazaná administrátorem]

[příloha smazaná administrátorem]

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 28.06.2011 - 00:49:34 od Dobsonie »
Dobso...


Offline Werewolf66

Na okraj. líh má oktanové číslo 109.
LPG..................... ......................11 0.
Závodní benzín.................. ..95-130.

 Ethanol, vodík , propan , z.plyn nebo či elektrický pohon je jen alternativní pohon budoucnosti za náhradu ropy a produktů z ní spojené. Proto i na tyto druhy pohonu musí být auto upravené...... ](-:

Rizika používání Ethanolu E85....... :angry:

Rozpouští změkčovadla v plastech , trubičky hadičky - hrozí netěsnost a nebo i vzplanutí !   :evil:

Rychlejší degradace motorového oleje hlavně při více studených startech, tedy nedokonalém spalování vzniká kyselina mravenčí a kyselina octová proto se doporučuje výměna oleje nejméně po 10 000 km.

Opotřebení ventilových sedel a to i přes to že jsou tvrzená ,,,,, líh má menší mazivost než benzín.

Př jízdě po dálnici a nebo s pedálem na podlaze delší dobu hrozí spálení a vyhoření katalyzátoru.

Palivová čerpadla jsou montována jen jako moduly a ne separátní proto dochází ke vzniku elektrolýzy uhlíků a měděného komutátoru proto čerpadlo vydrží zhruba asi polovinu než při používání benzínu.

Studené starty hlavně v zimním období asi nemusím popisovat, bud to se to podaří nastartovat a nebo ne, proto mají auta která jsou od výroby upravena na E85 předehřev motoru.

Podtrženo sečteno, to co ušetříte vrazíte do oprav,a nejen to spotřeba - se zvedne zhruba tak o 1 až 1.5 l na sto......    ^_^ ^_^ ^_^ Je to dáno tím že lambda zaznamená chudší směs tak řídící jednotka upraví vstřikování ....tím vlastně vstřikovače pustěj víc a je hotovo

Je to každého věc...... Ale já osobně....  jsem odkojená benzínem.....   :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Vis, jen takova technicka...tady nikdo nejezdi na cistej E85...kazdej tady jezdi 50:50 s Naturalem 95 :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
a někdo taky vubec nejezdí na benzín ale na směs skterá je daleko čistčí než benzín a levnější..... :P :P :P :P
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Pepe

a někdo taky vubec nejezdí na benzín ale na směs skterá je daleko čistčí než benzín a levnější..... :P :P :P :P
Myslíš ,Kenry, to palivo , které můj motor ještě neochutnal a měl by ? :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

podle čuchu to není palivo, ale rozpouštědlo :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

No aby mi nádrž zůstala , nechci ji protáhnout válcema . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Drak

si to sním domluvte aby vas vzal k "pumpě"  ja nevím jak tam kdo je a kdy maj otevřeno
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Myslíš ,Kenry, to palivo , které můj motor ještě neochutnal a měl by ? :angel:


 jezdil sem na to se všema autama včetně mišky... a nic jen čistota uspora a spokojenost....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
podle čuchu to není palivo, ale rozpouštědlo :D


 hele vyzkoušel jsi to ...??? tak neprud doktore..... myslim že by sis chrochtal....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)