GalantWeb

Rachot při brždění 2,5 V6 24V

Offline Rocky

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 15
Ahoj, stává se mi, že při prudkém zabrždění mi jde od předních brzd rachot, jako když jsou destičky po smrti. Kotouče jsou ale skoro nové a desky tak na 50%. Pokud brzdím normálně a pozvolna až do zastavení, žádný zvuk se neozývá, ale pokud auto rozjedu a prudce zašlajfuju nadoraz až k zastavení, je to hroznej zvuk, jako odírání hrbatého rezavého kovu o kov. Neví někdo, po čem jít ? Moc dík


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
To vypadá jako když popisuješ zvuk ABS  :D
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Drak

a pociťuješ při prudkém brzdění zpětné "kopání" do pedálu brzdy?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rocky

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 15
ABS to podle mne nedělá a "kopání" jsem nezaregistroval, alespoň nic výrazného. Před chvílí jsem přišel z garáže a je to, jak jsem psal. Kotouče nové, desky na polovině, nikde nic volného ani žádné plechy, které by vadily. Ale je fakt, že při brždění mi připadá, že trochu kmitají kotouče.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
No psal si že si sešlápnul pedál brzdy nadoraz, a to mě sepne ABS i na asfaltu, je fakt že jue trošku předdimenzovaný a zasahuje dřív než by se mi lívilo, ale ten zvuk tomu odpovídá a třeba ti vrčí ABS ale nefunguje... zkus někde na štěrku jestli jdou kola smykem a jestli to teda kope...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline ada4

Zkontroluj čepy třmenů, jestli některej není zlomenej, mohl by tam lítat a mlátit. A mezi náma, jestli je to jen rachot a ne škubání, tak je to sice extrémní, ale mohla by to dělat kombinace kotouče+destičky, některý záhadný kombinace dělaj různý zvuky :)
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline ada4

Mohly by to být i křivý kotouče.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline hoktar

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 112
krive kotouce by kopali i pri dobrzdovani.
Galant V6 2.5 24V 2000


Offline Rocky

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 15
Tak to vypadá, že to opravdu dělá ABS, ještě to budu zkoumat. U jiných aut se mi to nestalo a u XM jsem měl kontrolku, jak byl problém s ABS, tak mi svítila a počítač vyhodil hlášku, tak mne tady ABS vůbec nenapadlo. Moc dík a určitě napíšu, jak budu mít jistotu.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Kontrolku tam máš určitě taky, měla by svítit při startování...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Rocky

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 15
To určitě, je tam a svítí, já to myslel tak, že by měla svítit, pokud ABS není v pořádku.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Uvidíš no... zkus to na tom štěrku...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline hoktar

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 112
zkus to na sterku. ale myslim ze abs bude v poradku. proto kontrolka nesviti. ale bude jen hlucnejsi. a tedy bez dignostikovatelne chyby.
Galant V6 2.5 24V 2000