GalantWeb

Hlavni brzdovy valec

Offline zelena_zeme

Caute, mam problem s brzdama, pri prvnim brzdeni mi pedal zabira dole u podlahy, pokud seslapnu pedal po par sekundach,je vse ok. Pak jedu par minut, a vse se opakuje, pedal zabira u podlahy, atd. Kapalina nemizi. Mam podezreni na brzdovy valec, je to tak? Pripadne mate nekdo funkcni na prodej ( 6a13 2,5l 1997 ) nebo tip kde sehnat levne novy? Zatim nejlevnejsi sem nasel za 3090 kc.
Diky


Offline zelena_zeme

Tak zmena, na autodily.cz je za 2400. To je cajk,ted uz jen jestli je to fakt valec, abych me to nestalo prachy a zmena zadna.


Offline Jindřišák

Vypadá to fakt na hlavní válec. Zkus se mrknout po repas sadě. Z bezpečnostního hlediska je ale lepší udělat celej válec, pač když něco blbě složíš...
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Berzelius

No mě tuším taky nemizela kapalina a zabíraly brzdy až na podlaze a po opětovném našlápnutí zabíraly víš  a nakonec to byl válec.A začlo mi to robit ze dne na den po prvních mrazech.


Offline Pepe

Než koupíš nový válec udělej repasi .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline zelena_zeme

Brzdový válec vyměněn, teď se zdá být brždění v pořádku - tzn zabírá stejnou silou ve stejné poloze pedálu. Co je mi ale dost divný, že stále jde pedál sešlápnout až na podlahu. Kapalina je nová nikde neuniká, válec je novej, kotouče destičky OK, ABS funguje. Můžete mi to někdo vyskoušet na vašich Galantech, jestli je to tak normální?


Offline Pepe

Z jakého důvodu by měl jít až na podlahu ? Maximálně do 1/2 ale ne na podlahu . Něco není v pořádku .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Berzelius

jak píše pepe, a mám zato že napodlahu ten pedál ani nejde dát.Sem to byl schválně skusit a při prvním šlápnutí spadne dál než když šlápnu po druhé a potřetí už je ten chod výrazně menší a když nastartuju tak spadne níž ale chodí pak stejně.Ale že bych se pedálem dotkl podlahy to určitě ne.


Offline zelena_zeme

Jasně, když není motor nastartovanej, nejede posilovač brzd. To se na podlahu nedostanu, a chová se stejně, jak píšeš ty. Jde mi o nastartovanej motor, on se ten pedál nedostane přímo na podlahu, ale je tam zřejmě nějaká zarážka či co,a o tu se ten pedál zastaví vždy. Je slyšet a cítit, že pedál o něco "cvakne" :)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Něco podobnýho mi na Focusu dělal zarezlej brzdič.


Offline Berzelius

Tak to máš asi dobrý bo při plné síle na pedál se mi to taky jakoby "zarazí" a je slyšet takovej neurčitej zvuk.Hlavně když ti to zabrzdí na jedno sešlápnutí :laugh: