GalantWeb

Rozvody

Offline Vojta

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Ahoj, chci se zeptat po kolika tisících km by bylo dobré udělat rozvody na 2,5 V6 120kw. Mám necelých 320 000km a "prý" byly dělané na 250 000km. Každopádně je chci udělat co nejdřív, jen chci vědět jak moc se mám bát jezdit, aby se mi nepotkal motor. Díky.


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Che..
Co nejdříve  :o
Limit je myslím 120 000 km , ale dělají se už při 90 000 km . A taky se počítá doba co auto nejezdí , po 2 letech.. ale to dělá málo kdo.. :big grin:
Dobso...


Offline Jeníček

teda nevim jak 2.5ky, ale u dvoulitru je to nějak kolem 150 tisíc, ne? jestli máš nalítáno 320 a dělali se prvně až při 250, tak to se divim, že to tak dlouho vydrželo. zase si uvědom, že rozvody sou důležitý, když se vyměněj dřív, nic se neděje, ale když později, je to o průser.
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
teda nevim jak 2.5ky, ale u dvoulitru je to nějak kolem 150 tisíc, ne? jestli máš nalítáno 320 a dělali se prvně až při 250, tak to se divim, že to tak dlouho vydrželo. zase si uvědom, že rozvody sou důležitý, když se vyměněj dřív, nic se neděje, ale když později, je to o průser.
Nečetl jsi to pořádně , tam píše že " prý " byly dělané při 250 000 .. s čehož lze usoudit že to od někoho koupil a ten dotyčný mu tuto informaci sdělil.. Což nemusí být taky pravda , a rozvody jsou těsně před smrtí  :undecided:
Dobso...


Offline Jeníček

tak jestli tam jsou rozvody už 320 tisíc, tak už musej mlít z posledního. to už bych se s tim i bál jezdit  :lipsread:
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Macko

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 87
  • 2.5 V6 120 kw 24V
Jsou lidi,který to po rozebrání dokážou posoudit,ale lepší je zainvestovat a moct si užít i ostřejší jízdu. Lepší,než aby přeskočil.
2.5 Byl a 2.5 Bude!


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Jenže... on většinou praskne..
Dobso...


Offline Macko

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 87
  • 2.5 V6 120 kw 24V
Ať je to už cokoliv,motoru to nepomůže. Když si nejsi jist,je dobré je udělat. Předejdeš tím hodně problémům.
2.5 Byl a 2.5 Bude!


Offline Majk MG

Přátelé výměna rozvodové sady u galanta  se dělá po 90 000 km nebo po 6-ti letech ..... záleží co nastane dřív .... není třeba podceňovat i výměnu hydraulického napínáku ... ten sice by měl vydržet cca 200 tis. km ale kdo ví jestli ho ´máte měněný ..... rozvodový řemen, napínací kladka , vodící kladka, hydraulický napínák, vodní pumpa .... vyšlo mě to cca 5500 kč, práci jsem si dělal sám. a taky kupujte kvalitnější pumpu ... já koupil hert+buss a 20 tis km a teče  ](-: . Je taky dobré když už to máte rozdělané vyměnit 2 ks řemenů na alternátor klimu a servo. A nezapomeneme na svíčky pokud jste je už neměnily


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Přátelé výměna rozvodové sady u galanta  se dělá po 90 000 km nebo po 6-ti letech ..... záleží co nastane dřív .... není třeba podceňovat i výměnu hydraulického napínáku ... ten sice by měl vydržet cca 200 tis. km ale kdo ví jestli ho ´máte měněný ..... rozvodový řemen, napínací kladka , vodící kladka, hydraulický napínák, vodní pumpa .... vyšlo mě to cca 5500 kč, práci jsem si dělal sám. a taky kupujte kvalitnější pumpu ... já koupil hert+buss a 20 tis km a teče  ](-: . Je taky dobré když už to máte rozdělané vyměnit 2 ks řemenů na alternátor klimu a servo. A nezapomeneme na svíčky pokud jste je už neměnily

Citace : Merečku  podejte my pero...

Ale o tom tu už dobrou čtvrthodinku hovoříme .. Plho !
Dobso...


Offline Pepe

Bez hádání různých dat a ujetých km .  90 000 platí pro oba motory . Hydronapínák bych dal každou druhou výměnu . A Majk MG - kudy teče voda , kolem hřídele nebo kolem těsnění ?
"Jsou lidi,který to po rozebrání dokážou posoudit,ale lepší je zainvestovat a moct si užít i ostřejší jízdu. Lepší,než aby přeskočil."    Nejsou, dovnitř řemenu se podívá jen jednou a neodjedeš dál než kilometr .
« Poslední změna: 19.01.2016 - 10:56:26 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

mi pripomina, ze bych to mel taky resit....
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Majk MG

Pepe: ještě jsem to nezkoumal akorát vím že mi z toho místa  teče voda .... těsnění jsem dal pryžové co bylo k tomu a šrouby jsem utáhl na předepsaný moment .... hádám že to gufero co je na hřídeli to nevydrželo .... nicméně až se do toho pustím tak bude vědět více  -_-


Offline Pepe

Až to budeš řešit , dej tam nový řemen . Olej ani glykol mu moc nesedí .Pod pumpu jsem dával papír nebo Reinzosil.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Psala mi Niksa- nechala dělat rozvody a teď je auto nepojízdné . Přivezla ho domů a už neodjela . Tak jsem zvědav co s tím je .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Já to říkám pořád , co si člověk neudělá sám.....
Něco podobného se stalo i mě , ale naštěstí zapomněli jen správně nastavit vyvažovací hřídele..tak že jsem celkem dlouho jezdila s traktorem...
Než jsem potkala někoho kdo věděl kam sáhnout .
Dobso...


Offline Drak

Psala mi Niksa- nechala dělat rozvody a teď je auto nepojízdné . Přivezla ho domů a už neodjela . Tak jsem zvědav co s tím je .
Jestli to dělalo nějaký prase, tak se mohl utrhnou snimač polohy vačky.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Teď bych to nestartoval ale udělal zběžnou diagnostiku- co rozsvítilo kontrolku motoru .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

v motoru rachta jak svine....kontrolka sviti..
Budem diagnostikovat pres pin 1-4. Bohuzel zvuk vydavajici motor nam piny nezdiagnostikuji. Kazdopadne doprasena prace. Opet ukazka ceskych servisu - jo to umim. To delam dene....vsechno znam a zvladnu...hovno pidari. Nu kazdopadne co s tim. Zni to prej jako by tam litali ve valci srouby
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
..... omotej si ruku řetězem ... a šup zpátky do servisu  ^_^
Dobso...