GalantWeb

osvětlení budíků

Offline Drak

a otáčkoměr v pohodě?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Werewolf66

Hele 2.0 má jiný odpory než co jsi posílal. Tak jsem odslehl ten původní že starejch budiku
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
máš fakt trpělivost!teď když to maká je to  paráda,viď.


Offline Sir Dag

mě se nejvíce líbí ta folie na vr-4 budíkách...z ní úplně hořim :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

Jo, první noční jízda a je tu problém. Jelikož se mi automaticky rozsvecej přední světla a jelikož galant nemá kontrolku na obrisovky. Tak furt zapomínám rozsvecet světla :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Sir Dag

je to o zvyku..já se třeba vždy dívám na páčku když sedám do auta..ale přiznám se..občas zapomenu..ovšem to se třeba bavím s někým v autě a jsem trochu roptlýlený
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

tak pánové....toto jsem náhodou viděl. Docela zajímavé
https://www.youtube.com/watch?v=mBvBgH1xso0
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

Modrý ručičky sem taky někde potkal, měli by jít koupit
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

jo..a někdo ho upravil :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Tahle magická krabička je obyč filtr :) fungovat to samozřejmě bude.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Takže vlastně 3 součástky za 20 korun.Ale jen na 1 ampéru.


Offline Drak

to je trochu jine zapojení a navíc tento filtr už je přimo v regulátoru alternátoru. V te zalité krabičce bude jen cívka a kondenzátor :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

jinak robe tvůj nákres je stabilizátor.
Obecně jej dávám před každé světlo led. např denní svícení, kroužky ve světlech.
Jinak pro malé "žárovičky" dávám odpor spočítaný na 14,5V. Takže špička nešpička..mám to někde .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

to ne.. u nitřního používám tento počet. Auto 14.5V Led 3.3V... to jest 14.5V - 3.3V = 11.2V. Led má odběr 20mA..chceme znát odpor R. takže 11.2 / 0.02 = 560 ohm R. Jelikož mám doma řadu 800 ohm..fláknu ji tam.. proud v ledce je tedy 14mA :)
Takže asi tak :)
Pokud máme 12V led (třeba do parkovaček) tak opět počítám 14.5 - 12 = 2.5. Změřím si odběr proudu při stabilizovaném napětí 12V a opět dosadím do vzorečku. 2.5V - xI = yR
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Kabeláž tažného- mlhovka - mám napojit oba kabely , nebo stačí jen napěťový kabel proti kostře vozu ? :angry: :angry:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

stačí jen plus drát..jsem zapoměl udělat foto..ach jo..musíte se mi připomenout...
Ber v potaz, že mlhovka na vozíku je pak kostřena. Takže k vozu to jde přes kovovou kouli a zároveň přes mínusovej drát po kterém tečou i ostatní kostřená světla...
Takže opravdu na mlhovku vedeš jen jeden drát..a já ti musím udělat tu fotku jaký to je...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue