GalantWeb

Zrušení vozidla z registru vozidel

Offline FrantaPMJ

Kluci, muj starší kolega má problém, kdysi prodal auto a týpek mu asi nedal všechny peníze, tak mu zůstal doma velkej techničák. Novej majitel to auto po nějaký bouračce rozprodal na díly a zbytek někde zlikvidoval a tomu mýmu kolegovi vrátil obě SPZ. Auto zůstalo napsaný celou dobu na kolegu, takže doplatil i pojistný, ale nemůže ho nechat vyřadit z registru, jelikož nemá doklad o ekologický likvidaci auta a ten zase nezíská, když už auto fyzicky nemá. Jde to nějak udělat, třeba čestným prohlášením, že už auto fyzicky neexistuje??? Mě jen napadá dát za 200 nebo kolik to teď stojí značky do depozitu a nechat to takhle, nebo máte jinej nápad či zkušenost???


Offline Drak

šlo to prohlášením zrušit, jako že jsi auto přestavěl třeba na králíkárnu, ale muselo se to podle uřadu doložit fotografii že jeto fakt nepojízdné a na tvém pozemku. Jen nevím jestli toto ještě platí, protože to chtěli zrušit
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline FrantaPMJ

šlo to prohlášením zrušit, jako že jsi auto přestavěl třeba na králíkárnu, ale muselo se to podle uřadu doložit fotografii že jeto fakt nepojízdné a na tvém pozemku. Jen nevím jestli toto ještě platí, protože to chtěli zrušit

Jojo, Draku, tohle jsem přesně měl na mysli - on už bohužel ani nenafotí, že je to králíkárna, i kdyby to byla pravda... Já jen vim, že od ledna má bejt zákon na ty auta v polopřevodu kvůli ekodani a pokud se dohláška neudělá do 6 měsíců, tak stát to auto v polopřevodu údajně zruší z registru


Offline Majk MG

Ten zákon na králíkárnu, boudu pro psa či dřevárku už zrušily. nicméně když máte kamaráda který má bydliště mimo ČR tak to auto v klidu odhlásíte na něj a je to (zkráceně auto už nebude existovat v CZ a v D o něm taky nebudou vědět)
 no a nebo takhle :  K vyřazení vozidla je naprosto legální cesta:
1/ kupující nemá povinnost ukázat prodávajícímu OP, tudíž jako prodávající musíte věřit údajům, které Vám kupující poskytl (jméno, adresa, RČ). V případě požadování OP jsme v konfliktu se zákonem na ochranu osobních údajů.
2/ pokud jako prodávající zajdete na DI přehlásit vozidlo na výše uvedeného nového majitele, tak ho DI odhlásí, na základě zápisu v TP můžete zrušit pojistku, pošlete/předáte TP v polopřevodu "novému majiteli" (kopii si nechat pro případné vymahače z kanceláče pojistitelů) a co s tím udělá nový majitel z bodu 1 je čistě jeho věc a zodpovědnost.
3/ co když se kupující představil neexistujícím jménem, adresou a RČ dělitelným 11 (=reálným)
 a nebo to prostě dát do depozitu a potom až se budou řešit auta v dopozitu tak vám to normálně zruší protože v ČR jsou tisíce aut v depozitu které už dávno neexistují (měl by na to být zákon v dohledné době )



Offline grafik


Offline Jindřišák

Dá se sehnat ekopapír okolo 1-2k, a pokud nejsou známí, tak za ty prachy ho v železe určitě rádi vystaví.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline FrantaPMJ

Dá se sehnat ekopapír okolo 1-2k, a pokud nejsou známí, tak za ty prachy ho v železe určitě rádi vystaví.

Člověče, tohle kolega taky zkoušel, ve hře bylo snad dokonce 5000, ale frajeři se báli a když prej z auta není ani zbytek-třeba příčka s VIN, tak se jim do toho nechce...


Offline Jindřišák

Že by se v té naší republice nedalo něco zaplatit? No vím, že když měl kámoš vyříznutý VINko, tak to bylo bez problémů, ale musí to jít i bez něj. Bych zkusil jiný šrotovisko, nebo pohledat. Viděl jsem i na netu nabízet papíry za ekolikvid..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Don_Mierda

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 84
depozit funguje myslím jen na nějakou omezenou dobu ( 1 rok ) ale to s tým odhlášením na nějakyho Pepíka z Horní Dolní je dobrá věc.


Offline Zdoter

 Depozit funguje na delší dobu než jeden rok ... já už tam mám značky přes 4 roky a nic se neděje ..
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Jindřišák

Myslím, že je depozit na 1 rok, pak se to musí vytáhnout a zase vložit.. ale na to musí byt auto pojištěné.. takže pojistit a pak z pojišťovny lámat poměrnou část... Rozhodně se toho jakymkoli způsobem zbavit! Žádnej depozit bych nepodnikal..
« Poslední změna: 11.04.2014 - 00:40:54 od Jindřišák »
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.