GalantWeb

Zkušenosti s různými pneu

Offline Majk MG

Podobné téma jsem nenašel takže zakládám téma ve kterém se budeme dělit o zkušenosti s pneumatikami jak zimními tak letními a pokládat si otázky . Když každý napíše svojí zkušenost s pneu na kterých jezdí bude to super protože ostatní budou vědět co koupit a co nekupovat . tak hurá do diskuze . začnu tedy já . jaká je vaše zkušenost s galantem 2,5 v6 na zimních pneu 195/65 r15 ? objednal jsem continental ts 850 (1. místo v ADAC testu 2015)


Offline Berzelius

Tak přesně ty t850 zimní 195/65r15 sedlám už  4.sezónu na dvoulitrovi a max spokojenost.Předtím nějaký zimní Hancook a opravdu znatelnej rozdíl. Jinak letní Yokohamy 195/65r15 c.drive ale nejsem žádnej testovací jezdec a moc toho nenajezdím takže za mě vpoho.


Offline Majk MG

tak to je dobrá zpráva ...jsem měl strach z té šířky pneu oproti váze auta aby mi to neplavalo ... chtěl jsem alespon 205 ale rozdíl v ceně rozhodl ve prospěch 195 :)


Offline Ironjack00

Ja mam zimni contiky 195/60 R15, zatim prvni sezona a v pohode... i kdyz minulej rok v Praze jsem mohl jezdit na letnich. Letnaky mam Dunlop SP Sport BlueResponse 195/60 R15, taky prvni sezona a nemuzu si stezovat.


Offline Pepe

Léto Barum Bravuris 2 (možná že 3, nevim) 205 / 60 R15    , zima Barum Polaris 3  195 / 65 R 15 --- spokojenost . :-D
« Poslední změna: 17.10.2015 - 20:54:18 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Tak začnu negativy. Na jednom galantovi co jsem přitáhl bylo pneu AVON. zatraceně nikdy to nedávejte na auto. Plave to, nebrzdí, je to o hubu. Jel jsem rovně najedu do menší nerovnosti a auto ustřelilo i o metr do strany než jsem ho srovnal. Pak jsem náhodou zjistil před třemi dny, když jsem se díval na testy pneu za rok 2013,2014,2015, že je to propadák.

Za sebe doporučuji continentálky. Na sněhu a vodě mají nejlepší brzdnou dráhu. Pokud ovšem nechcete přihazovat o 200 až 300 za gumu oproti jiným, tak bych sáhl po české klasice Barum. Zas tak špatně na tom není.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Majk MG

Asi tak no debica, vanli , avon to jsou číny a jsou na prd . Alespon barum potom yokohama, falken , michelin, continental s timhle az se da jezdit a drzet se na vozovce :) toť můj názor :)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Trewor

Když už jste to nakousli, tak mě by zajímaly i rozměry.
Já mam v papírech letní 205/60R15 rychlost V a zimní 195/60R15 rychlost T. Máte někdo i zimáky 205/60R15?

Teď tam mam 195/60R15 Goodyeary Utragrip 8 se ktrejma jsem byl spokojenej když byly nový ale maj potrhaný drážkování tak půjdou dolu.
195/60 R15 jsou nižší což nechci, tak nevim jestli zůstat u 195 který jsou navíc levnější než 205
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline grafik

já mám napsané jenom 205/60 r15 91 V a nic tam není jestli letní nebo zimní pak až dole je jsou psané alternativní 195/60 R15 88V nebo zimní 195/60 r15 88 T a dokonce 185/70 R 14 88 Q což nechápu nemyslím že na dvoupístky dostanu 14 palcové disky  ](-:


guest2672

  • Host
Asi tak no debica, vanli , avon to jsou číny a jsou na prd . Alespon barum potom yokohama, falken , michelin, continental s timhle az se da jezdit a drzet se na vozovce :) toť můj názor :)
Avon-jsou vyrobeny koncernem Cooper-Avon Tyres Limited v Anglii ale je pravda že nic moc.


Offline Werewolf66

Debica partri pod Goodyear a dle meho jsou to perfektni zimaky ( do snehu a brecky ). Barumky bych asi nevzal, nemam s nima dobrou zkusenost (zase snih a brecka), ony fungujou prvni rok, pak uz ne. Jinak mam za sebou vlastne celej rok na letnich gumach Nexen n-blue (205/50 r17) a musim rict ze sem s nima nemel zadnej problem, nejsou hlucny a za mokra taky nebyl zadnej problem....a za ty prachy, navic v cechach stavej gumarnu :)

Grafik: ne 14" na dvojpistek fakt nedas :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!