GalantWeb

Záhadný zvuk ?....

Offline Trewor

Přes aušus sluchátka co mam u NTB poznám prd ale nemůže to bejt třeba prasklá pružinka ventilu, trhlej šroub na klaviatuře, nebo něco míň fatálního?

To je tvoje Dagu? AT/MT?

Mrtvý ložisko na klice by jí mělo vyhřát a zbarvit což se dá zkontrolovat když se sundá vana. Možná i ojniční ale to už je lepší sundat i spojku a vytáhnout kliku i s ojnicema a pístama.
A to už je takový práce, že můžeš rovnou sundat hlavy.
IMHO jestli to nebude něco opravitelnýho na hlavě, tak to je na novej motor :mad:
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

Mladé uši nepotřebují zesík . U mne po 40 letech práce s točivýma strojema - vrtačky , bruska a jiné ruční nářadí - to dospělo tam , kde opravdu nižšíí a vysoké frekvence pro mne nejsou slyšitelné .
Proto si některé zvuky z motoru poslechnu raději tyčkou - stetoskopem . Tak jsem došel k závadě na tom dvoulitru , ikdyž dodnes nevím , proč se zadřel. 
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

já ti povím proč..protože zatím oba galanty které jsem kupoval a hned někomu dával..tak hned se s nimi něco stalo (první rozstřelený na total a teď druhý škarpa bo co)..ovšem pokud jsem byl jen prostředníkem a osoba si je kupovala za vlastní..tak se k autu tak i chovají a do dnes šlapou bez problému.
Problém vidím v tom, že si "majité" neváží věcí ke kterým přišli vesměs jen tak.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Moje poznámka nebyla myšlena osobně , spíš mne zajímá jaké maziva byly v motorech použity , protože  pánve vyvažovaček, klikovek a pístních čepů se nezkurví jen tak . V KH používal majitel oleje 5W40  a motor dnes mlátí jak nafťák  , u toho dvoulitru to asi bylo podobné .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
největší problém motorů je přetahování výměn oleje (olej nemá takové mazací účinky),kontrola hladiny oleje (pokud se rozsvítí kontrolka oleje motor se pomalu už přidírá) já mám na 20,100kw najeto 40tis na 5w40 měním po 8tis,a motor si furt krásně přede,problém neznalců je ten že pokud budou jezdit denně cukačky motor se pořadně neprohřeje(srážení-voda-olej) měli by zkrátit interval oleje.