GalantWeb

LED žárovky

Drak · 118 · 47949

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo,to by asi šlo,ale mezitím jsem našel tyhle žárovky. http://www.aliexpress.com/item/Wholesale-20-X-High-quality-BA9S-T4W-2-5W-High-Power-4-leds-car-led-LED/1838190941.html

Žárovky dorazily,ale maj 12mm průměr a díra ve světle je taky 12mm a nejdou tam prostě ani narvat,ale svítěj perfektně (250 lumenů),kam by v galantovi ještě šly dát? :(


Offline Drak

nikam jinam, než do parkovaček se nedaj dát
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)



Offline Drak

dole ve dveřích jsou celoskleněný W5W
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
W5W ,ta bude asi i na podsvícení šaltpáky automatu,co?


Offline Drak

jj
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ani dole ve dveřích?
No objednal jsem užší.
http://www.aliexpress.com/snapshot/6640421525.html?orderId=67049927142409

Levá(u řidiče) vydržela opět 2 dny a tentokrát i spálila pojistku.Proč je to furt levá? U Focuse jedou už 2.měcíc!


Offline Drak

a nemáš ve světle nějak blbě propojený třeba uchycení stínítka H7 s paticí parkovačky?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
to nevim,možný to je,myslíš slídit avometem?


Offline Drak

no přesně tak
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
zkusím,dík,čekal jsem,že stínítko je jakoby izolovaný.


Offline Drak

stínítko je kovový a chcený pod patici H7, tak tam muže být nějaký kontakt nebo třeba přechodový odpor. Asi to bude pěkná duchařina něco naměřit.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Venda_K

Čau lidičky, jelikož mi v předu nesvítila přední pravá obrysovka a vzadu levé osvícení SPZ. Tak jsem se rozhodl že si taky udělám po vánocích radost a objednal jsem si tyto LED žárovičky.

Dopředu - https://www.smdledzarovky.cz/led.zarovky/led.auto.zarovky/ba9s.t4w.h6w/led.auto.zarovka.12v.led.ba9s.t4w.5smd5050.can.bus.1w.tepla

a

Dozadu - https://www.smdledzarovky.cz/led.zarovky/led.auto.zarovky/t10.w5w/led.auto.zarovka.led.w5w.t10.1w.cob.360.silikon

Přední tam dostat šly a nemusel přehazovat kontakty. Asi to bude tím, že jsem si objednal žárovky s CAN BUS. Sice nevím co to je, ale asi díky tomu se nemusím hrabat v kabeláži.
Přední LED-ky mě celkem zklamaly. Vlevo u řidiče už mi začala problikávat, asi to bude tím že se přehřívá? Nebo špatný kus z výroby? Vpravo u spolujezdce nebliká a dokonce to ani nevypadá že by byli barevně sladěny. Třeba je to všeobecný problém, sladit barevnost svícení SMD led diod.

Zadní staré žárovičky jsem vyndal a s  nimi i ten kus plastu ve kterém jsou osazeny. Vzal si to domu, omyl vyčistil, vyplách, vyfénoval, vysušil, osadil jsem nové SMD Led. Ještě před přišroubováním jsem si zkusil rozsvítit, ještě že jsem to udělal. Jednu jsem měl osazenou obráceně. Takže jsem ji jen vyndal otočil o 180° zastrčil zpět a začala svítit (hold led-ky nemají vlákna a záleží na pozici + a -).
Jelikož mám odpolední tak jsem se nemohl dočkat až skončím v práci a pěkně v noci si rozsvítím na parkovišti obrysovky a pokochám se tím, jak mi vše svítí  :D . V předu mi to nedá a každá svítí barevnostně trošičku jinak. Vzadu jsem byl až moc mile překvapen jak to moc svítí :D :D :D Až se bojím  :big grin: :big grin: :big grin: . Že by na to mohly nadávat. Posuďte sami. Viz. přiložené fotky.
Foceno před domem při malém svitu pouličních světel a na telefonu jsem měl zapnutou diodu na svítí.

První fotka je klasická žárovička. Aby jste si udělali představu. Zbytek už jsou ledky.
« Poslední změna: 23.01.2020 - 00:57:24 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
4x jsem cpal do parkovaček Ledky a vždy mě zlobila levá strana a ta ledka vždy brzo odešla,tak jsem se vrátil k žárovičkám.Někoho to ale nezlobí vůbec a svítí ledkama dál.


Offline Venda_K

4x jsem cpal do parkovaček Ledky a vždy mě zlobila levá strana a ta ledka vždy brzo odešla,tak jsem se vrátil k žárovičkám.Někoho to ale nezlobí vůbec a svítí ledkama dál.

Čeho si dlouho všímám na svém voze, je to, že mi při otáčkách nižších jak 1500ot/min poklesne svítivost (napětí v el. soustavě). Myslím si, že to je úplně normální u Galanta. Další věc co na autě nemám je přerušovač na alternátoru, který zase chrání elektrickou soustavu před přepětím, když jsou otáčky zase moc vysoké. Možná to je tím. Stálo by to za vyzkoušení.
« Poslední změna: 23.01.2020 - 09:03:46 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Drak

Regulátor je i s diodama v kostce přímo v alternátoru, Pokles napětí je u volnoběhu běžnou věcí.

LED mam po celem autě asi 10let a zatím žádná neodešla. Jsou to vzorky z čínské továrny z dob,, kdy je začínali vyrábět.

Že umí CANBUS znamená, že je před LED odpor, který simuluje vlákno žárovky a pak u novějších aut nesvítí chyba osvětlení.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Sir Dag

Pokud ti zlobí ledky, tak ej to tim že je výrobce zkonstruoval (předřadil malý odpor) na nízké napětí. Všechny led v autě stavím tak (předřazuji odpor) na 14,5V což v autě po nastartování motoru máme. A ledky vydrží. Pokud je postavíš na 12V, tak máš během 50hodin problém. Blikají či pozvolna zkomírají atd...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue