GalantWeb

Tlumiče

Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
No právě vzadu jsou skoro nový tlumiče, takže si myslim, že s tlumičema byli měněný všechny pružiny. Docela mě štvě, že pružina je dražší než tlumič  ](-:


Offline BlackJack

Tlumiče postupně vyměněny. První jsem začal předky, chvíli jezdil a pak udělal i zadky.
Přední tlumiče Ultra-SR jsou perfektní. Nejsou vůbec nepohodlné ani tvrdé. Na horších silnicích odvádějí skvělou práci bez toho, aby se to projevovalo na nepohodlí. Rozhodně si jízdu užívám víc než předtím. Auto se nenaklání, nepohupuje a ani neustřeluje v zatáčkách s příčnými nerovnostmi. Mám možnost to srovnat na úseku, který jezdím do práce a opravdu je v tom zlepšení.
Zadní tlumiče Excel-G jsem vyměnil později. Nakonec jsem koupil ještě z Febestu gumové díly, abych to zase nemusel rozdělávat, protože zadní manžety se začaly trhat. Ještě jsem nevezl náklad nebo více lidí, ale nedochází k houpání nebo vlvnění se. Zatím z toho mám velmi dobrý pocit.

Pár zjištění a rad:
- Originál tlumiče jsou olejové značky Kayaba
- Sada gumového uložení Kayaba SM5091 je určena skutečně jak pro přední, tak pro zadní nápravu. V balení jsou 3 gumičky, vezmete vždy jen dvě podle nápravy.
- Díly z Febestu na mě působí dost dobře. Gumové uložení (kupoval jsem pro zadek) vypadá rozhodně kvalitněji než to v sadě od Kayaby. Taktéž manžety vypadají dost dobře.
- Přední misky jsem měl jako nové, neorezlé. Zadky chyceny naštěstí jen povrchově - okartáčovat a nalakovat. Pozor na tyto misky, pokud už hnijí i mě, tak vaše na tom nebudou rozhodně lépe.
- Staré pružiny po demontáži jsou tvarově naprosto shodné s novými. Myslel jsem, že budou již unavené (trochu zmačklé), ale celková délka v nestlačeném stavu na chlup seděla s novými.
- Stahovák pružin Yato (YT-2547) není tím vhodným nářadím pro stahování pružin na Galantu. Stahováky jsou určeny pro větší průměr pružin (pro nápravy typu McPherson).
- Pro ten správný pocit opravdu nestačí vyměnit tlumiče pouze na jedné nápravě.
- Koupí tlumičů Excel-G podpoříte zaměstnanost v ČR.

Závěrem mohu koupi rozhodně doporučit. Tlumiče KYB odemě dostávají palec nahoru.
Uvidíme také ještě životnost, ale snad vydrží až do zvrakování.
« Poslední změna: 24.05.2015 - 14:26:50 od BlackJack »
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Trewor

Tak to rád slyším. Asi ty Ultra-SR s pružinama z 2.0 dám na předek
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4