GalantWeb

Spojka

Offline theneverhood

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 41
    • http://
mám 2,5V6 rv 97 - když auto stojí, nejde mi zařadit žádná rychlost, musím se spojkou Úplně až na podlahu, pedál jde třetinu dráhy hodně volně a zabírá opravdu až u podlahy. Když zmáčknu hodně, můžu zařadit. Pora


Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
Ja to moc nechapu ...
Do ted jsem zil v domeni ze u kazdyho auta pokud chci radit tak se musi spojka seslapnout uplne ...

a kdyz tam mas kvalt tak zabira hned? nebo je tam jina finta?
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Citovat
Ja to moc nechapu ...
Do ted jsem zil v domeni ze u kazdyho auta pokud chci radit tak se musi spojka seslapnout uplne ...

a kdyz tam mas kvalt tak zabira hned? nebo je tam jina finta?
taky sem na to poukazal kdyz jsme spolu jeli :)

v mym favu staci tak 3/4 a je to tam, v passatu taky nemusim uplne na zem. ale treba je to tady normalni jev..


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
:confused: Pokud do toho muzu trosku kecat .... mam taky 2,5 v6 a mam tam novej celej set a spojka mi zabira taky skoro dole .... kamos co mi tam daval tak mi to pry dovysteluje .../napne/ ci co....tak pak napisu....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
spojka se resila taky tady: http://mitsubishi.megaherz.cz/viewtopic.ph...spojka&start=15
co trochu zkusit vysroubovat tu stelovaci tycku mezi pedalem a pistkem pomocnyho valce?
Galant 1,8 85kW r.95


Offline theneverhood

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 41
    • http://
pokud spojka zabírá nahoře, je mijasný, že je problém. Ale mě se teď s tou spojkou dějou docela hrozný věci. Za studena zmáčknu až na podlahu a skoro nejde zařadit. Pedál má šílenou vůli a zabírá až centimetr nad podlahou. Když se mi podaří rozjet a chvilku jezdím po městě, spojka funguje bez problémů, zabírá ve spodní třetině a jde v klidu vyešlápnout, teda musím zmáčknout až na podlahu... ale když jedu pár kiláků rychleji po dálnici, spojka se Úplně propadne, neklade žádnej odpor, až zase ten centimetr nad podlahou. Pokud mám zařazeno a pedál na podlaze až nadoaz, je pořád spojka v záběru. Musím několikrát stisknout pedál, zkusit zařadit a pak to zas začne trošku fungovat. NEvíte jestli je to spíš spojkou nebo válcem? Spojka neprokluzuje, vůb


Offline theneverhood

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 41
    • http://
Citovat
spojka se resila taky tady: http://mitsubishi.megaherz.cz/viewtopic.ph...spojka&start=15
co trochu zkusit vysroubovat tu stelovaci tycku mezi pedalem a pistkem pomocnyho valce?

 zkusím ten šroub, kluci tady říkali, že 4 otáčky by měly pomoct. Vyzkouším ráno. Uvidíme


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Citovat
pokud spojka zabírá nahoře, je mijasný, že je problém. Ale mě se teď s tou spojkou dějou docela hrozný věci. Za studena zmáčknu až na podlahu a skoro nejde zařadit. Pedál má šílenou vůli a zabírá až centimetr nad podlahou. Když se mi podaří rozjet a chvilku jezdím po městě, spojka funguje bez problémů, zabírá ve spodní třetině a jde v klidu vyešlápnout, teda musím zmáčknout až na podlahu... ale když jedu pár kiláků rychleji po dálnici, spojka se Úplně propadne, neklade žádnej odpor, až zase ten centimetr nad podlahou. Pokud mám zařazeno a pedál na podlaze až nadoaz, je pořád spojka v záběru. Musím několikrát stisknout pedál, zkusit zařadit a pak to zas začne trošku fungovat. NEvíte jestli je to spíš spojkou nebo válcem? Spojka neprokluzuje, vůb
Galant 1,8 85kW r.95


Offline theneverhood

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 41
    • http://
dík za rady...
ráno jsem přišel k autu, a už nešlo zařadit vůbec. Spojka se propadla až k podlaze. Po nastartování má auto trošku víc otáček a to tam ten kvalt nešel koupnout vůbec. Vyzkoušel jsem variantu s tou štelovací tyčkou u pedálu a ejhle, 4 otáčky pomohly. Nebyla to teda 14ka, ale 12, nicméně auto je teď jak s novou spojkou. Jednička jde i se zpátečkou jako po másle, z dvojky na 3 žádný křupnutí... Z 5 na 3 řadím  - a obecně dolů - samozřejmě s meziplynem, pokud jedu trošku sportovněji. Ale asi jsem to trošku ořehnal, nemusely to být 4 otáčky, ale stačily by asi jen dvě. Zabírá to teď moc nahoře, tipnul bych skoro před polovinou dráhy, takže pošteluju a snad se na obligádní první třetinu dostanu. Jinak na Galanta V6 nedám dopustit, je to suverénně nejlepší ojetý auto na trhu, zjistil jsem, že po tomto autu nemám co koupit...  


Offline Pepe

Dík za řešení. Prubnu ráno zkrátit tyčku- prodloužit chod válce- a uvidí se. -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

jako prvni bych ji zkusil odvzdusnit. co se tyce oleje, vymenil jsem ho za ten doporucovanej Valvoline HP cosi, ale zadnej rozdil neni, proste 3 jde hur, kdyz radim zespodu, tak na ni nespecham, kdyz zeshora, tak s meziplynem.

Mitsi tady http://mitsubishi.megaherz.cz/viewtopic.php?p=2323 psal, ze u Denzela potize resili nalitim ATF, takze jestli bude nejhur, muzes zkusit tuhle variantu.

 Man.převodovka Hypoid oil   75W-90  nebo 75W-85W   API GL-4   2,2L :big grin:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Man.převodovka Hypoid oil   75W-90  nebo 75W-85W   API GL-4   2,2L :big grin:
No jasne, to uz vime, ale mas overenej konkretni model?
Galant 1,8 85kW r.95


Offline Drak

Použil jsem jednou Valvoline 75W-90 určenej pro převodovky od Renaultu a nebo Citroenu(Peugotu). Teď ho v jejich nabídce nemůžu najít. Funguje dobře a řadit jde i za velmi nizkých teplot.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

No jasne, to uz vime, ale mas overenej konkretni model?
Nemám konkrétního výrobce olejů, tipuji PetroCanada-DEXRON-,Pennzoil,
  a myslím že Mitsubishi používá Castrol, nevim , můžu se plést.
 Pokud se ptáš na konkrétní model auta , tak GALANT.   ČUS ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Ráno jsem vyšrouboval o 3 otáčky pístek z pedálu spojky - zkrácení chodu pístu-
 napumpoval kapalinu a spojka zabírá v 1/3 kroku pedálu spojky.
Ještě jsem vyčerpal všechnu kapalinu z nádobky - kalná s příměsí gumy a hliníku-
a nalil novou Dot 3 Velvana.
Teď jezdí jak s novou spojkou. :big grin: -_- ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Syst

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 71
Vy ste aspon mali to stastie ze sa to dalo snadno nastavit, ale mne spojka zabirala v pohode, ale klepalo vytlacne lozisko, tak som sa rozhodol vymenit celi set, a v servise mi povedali, ze predosli majitel menil iba lamelu, a ostatok nie, ze to lozisko vyzeralo tak, ze sa technik skoro rozplakar (zajtra mi to da, tak si to pozrem, zevraj aj hrdzave to bolo) a mekano bolo unavene trocha, menili mi ložiska v prevodovke taky, a mali pripominku, ze ten olej co tam bol uz pred 50 tis kilometrami stratil meno OLEJ


Offline GooGoo

  • .
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
  • Galant 2.0i Sport Edition
Jak se vam podarila povolit ta maticka na tycce?? Je tam pristum horsi jak k penezum, zkousel jsem tam ty pracky namotat i s klestema abych si ji podrzel, jelikoz ta maticka je asi fest dorvana, ale po 15min krouceni jsem to vzdat... co jste si na to vzali za naradi??


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Jak se vam podarila povolit ta maticka na tycce?? Je tam pristum horsi jak k penezum, zkousel jsem tam ty pracky namotat i s klestema abych si ji podrzel, jelikoz ta maticka je asi fest dorvana, ale po 15min krouceni jsem to vzdat... co jste si na to vzali za naradi??
Vzdyt to mas krasne vyfoceny. Sklada se to ze 3 casti: tycka se zavitem, matka a ten hlinikovej valecek. Matka je tam jako kontramatka. Na tycce je vybrani na klic tusim 8 nebo 9, matka je asi 12 a valecek je 15 nebo 16. Uz je to davno co jsem to nastavoval, jde to mizerne, chce to trpelivost.
Galant 1,8 85kW r.95


Offline Lades

Já jen pro upřesnění, na tu hřídelku je klíč 6, matka je klíč 12 a váleček nebo jak tomu tady říkáte je klíč 14 (aspoň u mého Galanta). A opravdu je k tomu přístup na pytel.
Galant 98' 2.5 V6 AT kombi


Offline Jendas

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 51
  • 1.8 GLSI 93kw r.v96 asi tak neak xD
Mam jenom takovou malou otazecku. De primaznout lozisko na spojce? U nekterych aut to de ale tady asi ne ze?