GalantWeb

Dětské autosedačky

Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Koupil sem tuto autosedačku jelikož ji budeme co nevidět potřebovat. Samozřejmě že se to nedá vydržet aby jen tak ležela 2 měsíce někde na půdě, tak jsme ji vyzkoušeli cestou k babičce a zpět. Jenže ouha. Jak tam malou nacpat v zimní bundě? Sedačka je od 9kg, malá má 7kg a už teď je jí fest.
Jak vy řešíte zimní oblečení v autosedačkách?

http://www.detske-kocarky.cz/autosedacka-recaro-young-sport-autosedacky--915.html?zenid=4445d50ba0e50f4a910648bfb75f6e97
« Poslední změna: 30.11.2010 - 00:02:29 od Radous »
Radouš


Offline Duni

predtopit a vysleci :) ... ne sranda :) ... taky cekam na reakce :p


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
My teda máme taky 7kg a i v zimní bundě se po povolení pásů vejdeme, a to jsme ještě ve "vajíčku" uvozovky proto, protože je trošku prostornější než klasický vajičko http://www.spuntik.cz/casualplay-metropolis-prima-easy-uni-2010-11/
Do Vánoc budeme kupovat tu váhovou třídu co ty, ale od Romeru, ta se mi zdá širší, snad to bude v poho... A to počkej až to dítě bude mít třeba 30kg  :anz:
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Je teda pravda že v autě nemá tlustá zimní bunda co dělat a že se do ty sedačky musí vejít v zimě navlečená a přitom jí musí být fest v létě když je skoro nahá. No ale mám ji neustále oblíkat při každým vystupování?
Jak včera perfektně přirovala přítelkyně "SEDAČKA MUSÍ BÝT FEST STEJNĚ JAKO HELMA NA MOTORKU" a má pravdu. Když bude plandat v sedačce tak ji ani recaro při bočním nárazu nepomůže.
Mimochodem vřele doporučuju sedačku recaro young sport a potah topline. Příjemná na omak i na pohled, dá se celkem slušně polohovat, zdá se být i pohodlná (pro to sem ji kupoval) a hlavně je od 9-36kg. Dá se koupit i za 3000
Radouš


Offline Pepper

Mám dvě děti, které ještě teď vozím denně do školky (3 a 6 let). Je jasný, že se člověku nechce kupovat všechny 3 kategorie sedaček (0-9, 9-18, 18-36) pro jedno dítě. Taky jsem kupoval pro dvě kategorie univerzál, ale jiný než ty. Kupoval jsem univerzál od 0 do 18 kg, kde byla mohutná kovová konstrukce - když dítě uslo, tak jsi ho sklopil jedním tlačítkem ze sedu do sedolehu. Taky byly seříditelné popruhy jední tlačítkem centrálně. Tahle univerzálka, cos pořídil ty, je hlavně nevýhodná v tom, že tam máš v podstatě 2 konstrukce v sobě zbytečně a přitom musí malému padat hlavička, když náhodou v sedačce usne. Ty bočnice jsou k prdu, ta hlavička mu musí padat dopředu, protože v té sedačce sedí.

Jinak musím uznat, že jsme měli stejný problém ... ti výrobci snad počítají s tím, že ty děti mají kosti ze železa, nebo že je krmíme brokama :-) Sedačka na 18 kg nám taky byla malá dříve, než měli těch 18kg.


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Ty bočnice nejsou na spaní ale je to bezpečnostní prvek bočního nárazu. Sedačka má jednu konstrukci která se dá zhoupnout stejně jako tobě a dítě může pohodlně hajat. Když vyroste do nějakých 15kg, tak vyndáš podprdelník, sundáš 5bodový pásy a poutáš 3bodovým a jedním knoflíkem nastavuješ velikost sedačky. Doslova ležet v sedačce by bylo životu nebezpečný a je jedno jestli ve vajíčku nebo v sedačce. Může být maximálně v polosedu
Radouš


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Tak jsme koupili autosedačku, nakonec klasickou váhovou kategorii 9-18 ( http://www.mall.cz/autosedacky-9-18kg/romer-duo-plus-2011?v=467588009 ), prcek se v ní cejtí skvěle, konečně na nás vidí dopředu... Isofixu jsem se bál, ale nakonec je super... Jinak teď na Mišiklubu někdo řeší, že 6ti letý dítě posadí na podsedák a ono ho škrtěj pásy... docela mě to nadzvedlo... taky vozíte takhle malý děti na podsedáku???
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Tak jsme koupili autosedačku, nakonec klasickou váhovou kategorii 9-18 ( http://www.mall.cz/autosedacky-9-18kg/romer-duo-plus-2011?v=467588009 ), prcek se v ní cejtí skvěle, konečně na nás vidí dopředu... Isofixu jsem se bál, ale nakonec je super... Jinak teď na Mišiklubu někdo řeší, že 6ti letý dítě posadí na podsedák a ono ho škrtěj pásy... docela mě to nadzvedlo... taky vozíte takhle malý děti na podsedáku???

 
To nejsou lidi ale prasata. Podsedáky jsou úplně k hovnu. To už je skoro lepší, dát pod prdel školní aktovku. Já bych je zakázal v celé unii s okamžitou platností. Podle mě by měl být samotný podsedák připevněn isofixem, dítě připoutáno bezpečnostním pásem s použitím těsných průvlaků v podsedáku a to ještě až od 10 let věku dítěte. Do té doby v sedačce s bočnicemi pod pokutou 10tis pro chudé a 50tis pro bohaté. Kdo bude přistižen že má dětskou autosedačku z polystyrenu, tomu na místě s okamžitou platností nenávratně vymontovat sedadlo řidiče a za 5000kč půjčit stoličku. To proto že polystyren je blbej i jako zateplení na barák, natož jako konstrukční prvek autosedačky.
Radouš


Offline Ghost Buster


 
To nejsou lidi ale prasata. Podsedáky jsou úplně k hovnu. To už je skoro lepší, dát pod prdel školní aktovku. Já bych je zakázal v celé unii s okamžitou platností. Podle mě by měl být samotný podsedák připevněn isofixem, dítě připoutáno bezpečnostním pásem s použitím těsných průvlaků v podsedáku a to ještě až od 10 let věku dítěte. Do té doby v sedačce s bočnicemi pod pokutou 10tis pro chudé a 50tis pro bohaté. Kdo bude přistižen že má dětskou autosedačku z polystyrenu, tomu na místě s okamžitou platností nenávratně vymontovat sedadlo řidiče a za 5000kč půjčit stoličku. To proto že polystyren je blbej i jako zateplení na barák, natož jako konstrukční prvek autosedačky.

No já bych z toho takový drama nedělal, ale to asi jenom pro to, že zatím nemám děti.  -_- Jinak si zkuste vzpomenou, jaký byly bezpečnostní předpisy před 20-ti lety, a že o moc pomaleji se nejezdilo... Tím se samozřejmě nikoho nezastávám, ale podle mě, když potřebuju dvakrát tejdně zajet z vesnice 10 km do města po okreskách, tak nebudu řešit dětskou sedačky za x tisíc pro 8-letý dítě (6 let je na podsedák asi fakt málo).

Co se ti nelíbí na polystyrénu na baráku ??? Nějakej lepší materiál za podobnou cenu ???


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Dřív taky nebyly léky na chřipku a umíralo se na ni, to si dneska taky nebudeš brát prášky???? :-DDD Můj názor, když už zaplatíš, ekopoplatek, povinný ručení, drahej benzin, udržbu auta tak sedačka za cca 2500,- která ti vydrží cca 3 roky a víc není zas taková pálka... O tom jestli koupit kočár, abys nemusel nosit dítě v ruce taky nikdo nepřemejšlí, ale nad sedačkou každej brečí jak jsou drahý...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Dřív taky nebyly léky na chřipku a umíralo se na ni, to si dneska taky nebudeš brát prášky???? :-DDD Můj názor, když už zaplatíš, ekopoplatek, povinný ručení, drahej benzin, udržbu auta tak sedačka za cca 2500,- která ti vydrží cca 3 roky a víc není zas taková pálka... O tom jestli koupit kočár, abys nemusel nosit dítě v ruce taky nikdo nepřemejšlí, ale nad sedačkou každej brečí jak jsou drahý...

Přesně tak. A všichni se vozej v autech ověšenejch airbagama kolem dokola, seděj pohodlně v měkejch sedačkách, kolikrát i vyhřívanejch, ruce položený na polstrovanejch opěrkách ale děcko posadí na tvrdej, absolutně nepohodlnej podsedák, s vratkou stabilitou a připoutaj je 3bodovým pásem nejlíp přes krk.
Čelní náraz ten podsedák snese ale víc nic. Při bočním nárazu je nebezpečnej a při saltu přes střechu nebo i jen na bok je podsedák doslova životu nebezpečnej. To pak lidi čuměj jak je možný že bylo dítě vymrštěný ven z auta když přece bylo připoutaný pásem a sedělo na podsedáku. No pak už je pozdě kupovat univerzální sedačku za 5000kč která má rozsah použitelnosti od 1 do 12let věku dítěte. Jasně že je to pálka. 37 korun měsíčně po dobu 11 let nás opravdu zruinuje.


Barák polepenej polystyrenem nedejchá. Lepší je vata
Radouš